Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha nem akarok olyan...

Normális, ha nem akarok olyan pszichiáterhez járni, akinek a fia drogozik?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy távolabbról ismerem a fiát, mert ugyanarra az egyetemre jártunk és nemcsak drogozik, de dizájner drogokat is árul. Látni rajta, hogy nem százas, mindig szórakozott, néha agresszív is.

Van egy lánya is, aki mindenben utánozza a testvérét és rajta is látni, hogy bekattant.


Pánikrohammal diagnosztizált, kedves nő, de úgy, hogy tudom milyen a fia, nem szívesen járnék hozzá. Hiszen ki más nevelje fel egészségesen a gyerekét, ha nem egy pszichiáter? Ebből kiindulva nem lehet jó orvos sem.


2022. febr. 12. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
De még mennyire.
2022. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit fogalomtévesztésben vagy, a pszichiáter dolga nem a gyereknevelés és általános mentális jóllét biztosítása. Az a pszichológus, akire te gondolsz. A pánikrohamjaid kezelésének semmi köze ahhoz, hogy a magánélete milyen.


Ettől függetlenül olyanhoz járj, akivel komfortosan érzed magad és akinek meg tudsz nyílni, hogy pontosan felmérhesse a helyzetet. Ha tudsz máshoz menni, tedd meg minden további nélkül.

2022. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: egyben pszichoterapeuta is.
2022. febr. 12. 22:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a pszichiáter nyilván jobban ért a gyerekneveléshez, mint Mariska a szomszédból. Fura, hogy pont az ő fiából lett egy agresszív drogos. Az ilyenek rossz családi körülmények, hiányos vagy bántalmazó nevelés miatt ilyenek.
2022. febr. 12. 22:27
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Hatalmas kérdés, nagyon kafa! A kedves pszichiáternő kimeríti a hiteltelenség fogalmát. Enyhén szólva is nem túl bizalomgerjesztő a szitu.
2022. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosak ezek az ellenérzések, tök normális, hogy ezt gondolod. De nem kell észérveket felsorakoztatni pro és kontra a pszichiáter mellett. Ha úgy érzed, nem tudsz vele együtt dolgozni, akkor keress valaki mást.

Én nem hiszek abba, hogy a szülő munkavégzésének a jóságát mindig tükrözi a gyerek. Egy jó matektanár gyereke sem mindig ért a matekhoz. Egy jó rendőr gyereke is szeghet szabályt. Monk, a flúgos nyomozó pszichiáterének is problémás fia volt. Bár ez nem a legjobb példa.

A pszichiáter alapvetően orvos, vagyis inkább gyógyszereket ír fel és csak kisebb részben foglalkozik a lélektani dolgokkal. Ha van pszichoterapeuta képzettsége, akkor lehet csak beszélgetős terap. Ha pszichoterapeuta és foglalkozik a lélektannal, akkor is gondolom számít, hogy megvoltak-e már a gyerekei, amikor elkezdett foglalkozni vele, kezdetektől tudatosan nevelte-e a gyerekeit a tanultakat is figyelembe véve. A gyereknevelés pedig nem olyan, mint egy terápia. A lázadó gyerek nem ül le önként elemezni a nehézségeit az anyjával hetente-havonta és valószínűleg nem szedne gyógyszert, ha az anyja felírná.

Bocsi, kicsit hosszú voltam. Szóval a lényeg, hogy szerintem nem feltétlenül lehet megitélni egy ember munkavégzését a gyerekei alapján. De ha úgy érzed, nem tudsz megbízni benne, akkor ne maradj nála

2022. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Normális. A gyerekeit elcseszte, valószínűleg a betegeivel sem lesz sikeresebb.
2022. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint a tanárgyerekeknél, akiket otthon nyüstölnek, hogy villoghassanak velük, mennyire meg vannak nevelve, lám, a szülő szakmabeli. Én tanárgyerek vagyok, beintettem. Ilyenkor jött a feltételekhez kötött szeretet (csak akkor nem volt egy őrült, idegbeteg, ha ötöst hoztam haza), a csoki, pajtás, tv-megvonás, bezártak a szobába a tankönyvekkel nyáron, én meg direkt megbuktam. Csakazértis. Ezért drogosak a gyerekei - pszichológia. Mert iszonyat teher így felnőni, mindig csak bizonyítani a szeretetmorzsákért cserébe. Tényleg ne menj hozzá, de ne azért, mert nem jó orvos - lehet, hogy az - hanem, mert a gyerekeit valahol útközben elfelejtette.
2022. febr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!