KezdŇĎoldal » Eg√©szs√©g » Ment√°lis eg√©szs√©g » Szerintetek? ūüĎá Val√≥ban fel...

Szerintetek? ūüĎá Val√≥ban fel lehet √≠gy ismerni ezt?

Figyelt kérdés

Hogyha esetleg szociopata lennék azt felismerhetném magamon?

Persze ezt nem √ļgy kell elk√©pzelni hogy fel megyek XY oldalra √©s ‚ÄúJa ez meg az a t√ľnet illik r√°m akkor √©n az vagyok‚ÄĚ.. nem.. √©vek alatt √∂sszegyŇĪjt√∂tt ‚Äútapasztalat ‚Äú pl amikor egyre t√∂bben v√°gt√°k hozz√°m hogy r√∂geszm√©s vagyok , hi√°nyzik belŇĎlem az emp√°tia stb .. √©s van akk hozzam is v√°gta h szociopata vagyok.. gyerek √©s tini koromba nagyon sok rossz dolog t√∂rt√©nt velem amin val√≥ban ‚Äúmegt√∂rtem‚ÄĚ. Elkezdett √©rdekelni a dolog √©s elkezdtem ut√°na olvasgatni. √ćgy p√°r √©v alatt (fiatal felnŇĎttk√©nt) pedig kezd √∂ssze√°llni a k√©p. Ez viszont megijeszt. Mert pl ok√© h nyers vagyok hogy nem √©rzem √°t (semmit nem √©rzek ) m√©g k√∂zeli rokonaim bajait se tudom empatikusan kezelni stb.. de eszembe nem jutott h valakit meg√∂lj√©k vagy ehhez hasonl√≥. Ahogy olvastam ennek vannak fokozatai is. N√©ha val√≥ban elvezem hogy m√°sokkal geny√≥ vagyok √©s igaz√°b√≥l ez vicces is(persze am√ļgy nyilv√°n egy norm√°lis embernek nem az ). Mostm√°r kezdtem megtanulni hogy hogy kell viselkedni akkor is ha nem √©rzek emp√°ti√°t. Viszont amikor ezekre ra j√∂ttem √©s tudatosult bennem elkezdtem felni magamtol. Ugyanakkor tenni ellene nem tudok vagy nem igaz√°n mert ez ‚Äú√∂szt√∂n√∂s cselekv√©sek/megnyilv√°nul√°sok =maga a szem√©lyis√©gem . Sok helyen olvastam h aki az , az nem ismeri fel saj√°t mag√°n. M√©gegyszer mondom hogy √©n se 5 perc alatt fedeztem fel h ‚Äúj√© √©n tuti az vagyok ‚Äú.. Nem tudom hogy kihez /hova lehetne fordulni ilyenkor , el√©g g√°znak is √©rzem mert m√©gis ki foglalkozna egy elmebeteggel?!

2022. febr. 13. 01:32
 1/3 anonim ***** v√°lasza:
100%
B√°rmelyik szakember foglalkozna vele. Am√ļgy nem mindenki szociopata aki kev√©sb√©, vagy nagyj√°b√≥l semennyire sem empatikus. Ez lehet sok m√°s probl√©ma t√ľnete is. A szociopat√°k egy√©bk√©nt a manipul√°ci√≥ mesterei, a k√∂rnyezet√ľkben l√©vŇĎknek √°ltal√°ban pont az a benyom√°suk r√≥luk, hogy milyen kedvesek, karizmatikusak, seg√≠tŇĎk√©szek stb. De ha t√©nyleg √ļgy √©rzed, hogy m√°sk√©pp mŇĪk√∂dsz √©s ebbŇĎl fakad√≥an neh√©zs√©geid vannak, fordulj egy megfelelŇĎ szakemberhez, ŇĎ diagnosztiz√°lhat √©s seg√≠ts√©get is tud ny√ļjtani.
2022. febr. 13. 02:17
Hasznos sz√°modra ez a v√°lasz?
 2/3 anonim ***** v√°lasza:
100%
Az elsŇĎ j√≥l √≠rja. Annyiban eg√©sz√≠ten√©m ki, hogy klinikai szakpszichol√≥gushoz, pszichoterapeut√°hoz vagy pszichi√°terhez kell fordulnod, mivel csak ŇĎk diagnosztiz√°lhatnak √©s kezelhetnek ment√°lis zavarokat.
2022. febr. 13. 10:20
 3/3 anonim ***** v√°lasza:

Nem felt√©tlen√ľl vagy szociopata, √©n abb√≥l amit le√≠rt√°l arra k√∂vetkeztetn√©k, hogy a sok szar miatt ami t√∂rt√©nt veled f√©lsz mindentŇĎl (tudat alatt)√©s ink√°bb nem √©rzel semmit minthogy √ļjra s√©r√ľlj.

De lehet az is hogy egy antiszociális személyiségzavarod van. Bármi lehet!

A m√°sik az, hogy ez egy buz1 ber√∂gzŇĎd√©s a t√°rsadalomban, hogy akinek ment√°lis probl√©m√°ja van az csak elmebeteg lehet. √Čs ez rohadtul nem √≠gy van!! Szem√©lyis√©gzavarral √©lek egy√ľtt (amit a t√°rsadalom nagyon d√©moniz√°l) √©s l√°ssanak csod√°t nem pr√≥b√°ltam m√©g embert √∂lni, sŇĎt megsebes√≠teni sem. Aztaaaa, milyen meglepŇςĶ.ūüėí

Sz√≥val nyugodt sz√≠vvel keresd fel azt a szakembert akire sz√ľks√©ged van, mert pont ŇĎ v√°llalkozott erre, hogy seg√≠tsen az ilyen embereken. Nem ciki, meg nem leszel elmebeteg csak mert pl majd kapsz egy komolyabb k√≥rk√©pet. Az orvosod meg az√©rt lesz, hogy seg√≠tsen neked megoldani a probl√©m√°kat.

De kitart√°st neked! √Čs t√©nyleg nem ciki seg√≠ts√©get k√©rni!

2022. febr. 17. 21:32

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2023, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenŇĎ anyagok nem minŇĎs√ľlnek szerkesztŇĎi tartalomnak, elŇĎzetes ellenŇĎrz√©sen nem esnek √°t, az √ľzemeltetŇĎ v√©lem√©ny√©t nem t√ľkr√∂zik.
Ha kifog√°ssal szeretne √©lni valamely tartalommal kapcsolatban, k√©rj√ľk jelezze e-mailes el√©rhetŇĎs√©g√ľnk√∂n!