Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek? 👇 Valóban fel...

Szerintetek? 👇 Valóban fel lehet így ismerni ezt?

Figyelt kérdés

Hogyha esetleg szociopata lennék azt felismerhetném magamon?

Persze ezt nem úgy kell elképzelni hogy fel megyek XY oldalra és “Ja ez meg az a tünet illik rám akkor én az vagyok”.. nem.. évek alatt összegyűjtött “tapasztalat “ pl amikor egyre többen vágták hozzám hogy rögeszmés vagyok , hiányzik belőlem az empátia stb .. és van akk hozzam is vágta h szociopata vagyok.. gyerek és tini koromba nagyon sok rossz dolog történt velem amin valóban “megtörtem”. Elkezdett érdekelni a dolog és elkezdtem utána olvasgatni. Így pár év alatt (fiatal felnőttként) pedig kezd összeállni a kép. Ez viszont megijeszt. Mert pl oké h nyers vagyok hogy nem érzem át (semmit nem érzek ) még közeli rokonaim bajait se tudom empatikusan kezelni stb.. de eszembe nem jutott h valakit megöljék vagy ehhez hasonló. Ahogy olvastam ennek vannak fokozatai is. Néha valóban elvezem hogy másokkal genyó vagyok és igazából ez vicces is(persze amúgy nyilván egy normális embernek nem az ). Mostmár kezdtem megtanulni hogy hogy kell viselkedni akkor is ha nem érzek empátiát. Viszont amikor ezekre ra jöttem és tudatosult bennem elkezdtem felni magamtol. Ugyanakkor tenni ellene nem tudok vagy nem igazán mert ez “ösztönös cselekvések/megnyilvánulások =maga a személyiségem . Sok helyen olvastam h aki az , az nem ismeri fel saját magán. Mégegyszer mondom hogy én se 5 perc alatt fedeztem fel h “jé én tuti az vagyok “.. Nem tudom hogy kihez /hova lehetne fordulni ilyenkor , elég gáznak is érzem mert mégis ki foglalkozna egy elmebeteggel?!



2022. febr. 13. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik szakember foglalkozna vele. Amúgy nem mindenki szociopata aki kevésbé, vagy nagyjából semennyire sem empatikus. Ez lehet sok más probléma tünete is. A szociopaták egyébként a manipuláció mesterei, a környezetükben lévőknek általában pont az a benyomásuk róluk, hogy milyen kedvesek, karizmatikusak, segítőkészek stb. De ha tényleg úgy érzed, hogy másképp működsz és ebből fakadóan nehézségeid vannak, fordulj egy megfelelő szakemberhez, ő diagnosztizálhat és segítséget is tud nyújtani.
2022. febr. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja. Annyiban egészíteném ki, hogy klinikai szakpszichológushoz, pszichoterapeutához vagy pszichiáterhez kell fordulnod, mivel csak ők diagnosztizálhatnak és kezelhetnek mentális zavarokat.
2022. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vagy szociopata, én abból amit leírtál arra következtetnék, hogy a sok szar miatt ami történt veled félsz mindentől (tudat alatt)és inkább nem érzel semmit minthogy újra sérülj.

De lehet az is hogy egy antiszociális személyiségzavarod van. Bármi lehet!


A másik az, hogy ez egy buz1 berögződés a társadalomban, hogy akinek mentális problémája van az csak elmebeteg lehet. És ez rohadtul nem így van!! Személyiségzavarral élek együtt (amit a társadalom nagyon démonizál) és lássanak csodát nem próbáltam még embert ölni, sőt megsebesíteni sem. Aztaaaa, milyen meglepő….😒


Szóval nyugodt szívvel keresd fel azt a szakembert akire szükséged van, mert pont ő vállalkozott erre, hogy segítsen az ilyen embereken. Nem ciki, meg nem leszel elmebeteg csak mert pl majd kapsz egy komolyabb kórképet. Az orvosod meg azért lesz, hogy segítsen neked megoldani a problémákat.

De kitartást neked! És tényleg nem ciki segítséget kérni!

2022. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!