Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline vagy nárcisztikus?

Borderline vagy nárcisztikus?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy ez a viselkedés vajon melyik személyiségzavar tünete lehet. Azt szeretném, ha egy tekintély, akire felnézek vagy fontos nekem, kedveljen engem. Van is egy ilyen ember, aki eleinte mindig nagyon kedves volt, amikor beszéltünk (nem beszélünk gyakran csak szakmai ügyekben), most viszont ha munka kapcsán felhív, akkor gyors és lényegretörő, nem kedves, kicsit türelmetlen is. Számomra ez olyan, mintha rossz lennék, vagy mintha tettem volna valamit, ami miatt már nem kedvel és ezért nem kedves. Azt érzem, hogy kezdek ebbe belecsavarodni, folyamatosan azon jár a fejem, hogy mi van ha rossznak, butának, stb. néz. Nyilván változtatott a hangnemén, csak én rögtön azt hiszem, hogy velem van a baj.


Más is érez ilyesmit vagy ez személyiségzavar?


2022. febr. 13. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtökkel sincs nagy baj. Csak te szerelmes vagyok az illetőbe, Ő meg valószínűleg nem beléd!
2022. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Énnnnn válasza:
ebből nem derül ki, lehet az #1-nek igaza van
2022. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok belé szerelmes, csak felnézek rá szakmailag, és azt szeretném ha nem lenne velem semmi problémája. Mindent magamra veszek, közben lehet, hogy az attitűdjének semmi köze hozzám.
2022. febr. 13. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3*

"és azt szeretném ha nem lenne velem semmi problémája"


Megfelelési kényszered is van.

2022. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, elég durva megfelelési kényszerem van. Minden apróságot 100x felnagyítok, hogy tuti valamit rosszul csináltam, ezért megutált, vagy nem vagyok szimpatikus neki és különcnek tekint majd.
2022. febr. 13. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mellette nagyon szorongsz is, feszült vagy. Menj el pszichológushoz mert tipikus neurotikusnak tűnsz
2022. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Járok már egy ideje, és a diagnózis is betalált. De kezdem azt hinni, hogy borderline vagy nárci vagyok, mert a borderline emberek akarnak ilyen szinten megfelelni, a nárcik pedig elvárják, hogy az általuk idealizált személy kedvelje, elismerje őket.
2022. febr. 13. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Menj el egy szakemberhez, lehetőleg pszichiáterhez, ő majd érdemleges választ tud adni, ahelyett hogy diagnosztizálnád magad, és laikusokat kérdezgetsz interneten, a saját leirásod alapján.........

Mi honnan tudjuk?!.......

Én SOTE-ra feküdtem be 4-re pszichoterápiás osztályra.

Nagyon kedvesek, menj próbáld ki.

Szakemberek majd diagnosztizálnak. Na szia! :)

2022. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok, bocsi rosszul irtam 4 hétre.

Gyorsan gépeltem.

Én érzelmileg labilis személyiségzavart diagnózist kaptam.+ szociális fóbia

2022. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!