Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen, ok nélküli hőmérsékl...

Hirtelen, ok nélküli hőmérséklet változás: okozhatja stressz, szorongás?

Figyelt kérdés

Nem először fordul elő, hogy a kelleténél forróbbnak érzem az arcomat, a szemeim pedig kissé olyan, mintha égnének... Félek a betegségektől, jelen esetben a láztól és a hőemelkedéstől, bármi olyantól, ami hányást okozhat. (Emetofóbiás vagyok, emiatt lassan egy éve járok pszichológushoz, illetve múlt hónapban látogattam el legelőször a pszichiátriára.) – A mentális problémák mellett történtek problémák a családban, így itthon nem túl rózsás a helyzet.

Habár a lázmérő összevissza mutogatja az eredményt, eddig a legtöbbször 36,8 - 36,7 jött ki végső eredményként. Nem járok el szinte sehova, vitaminokat szedek, fertőtlenítek. Egész nap emiatt paráztam, a nap folyamán volt is kétszer pánikrohamom... Szerintetek el fog múlni? Nem szeretnék lázas lenni...



2022. febr. 13. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nos, ha a hőmérő nem mutatja, hogy lázad lenne, akkor vsz nem vagy lázas (kivéve, ha pl rossz a lázmérő, akkor mutathat rossz eredményt). Az idegeskedés miatt érezheted úgy, hogy forró az arcod, egyéb testrészed.

Jó, hogy jársz pszichológushoz, de ahhoz, hogy meggyógyulj Te is kellesz.

Minden jót kívánok

2022. febr. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hőmérő 36,7 és 36,38 közötti értékeket mutat, akkor nincs hőmérséklet változás. 0,1 fok nem minősül változásnak, az inkább mérési hiba.
2022. febr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomásodat is érdemes időnként nézni, az is okozhatja ezt az égő érzést. Vagy simán meleg van a szobádban, és ettől vörösödsz ki. Próbálj meg ilyenkor szellőztetni egy nagyot.
2022. febr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én arra tippelnék, hogy az okozza hőmérséklet változást, ami a szorongás, vagyis valami szervi baj: cukor, pajzsmirigy, máj, egyéb hormonális probléma.
2022. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már egy jó ideje nem járok iskolába a szorongásom és az emetofóbiám miatt. Az iskolában is egyre többször tört rám pánikroham, míg végül itthon ragadtam. Éppen ezért, nem értem. Hogyan betegedhetek le, ha nem is járok el sehová?
2022. febr. 14. 20:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Valójában, az is felmerült, hogy be kellene feküdnöm a kórházba. Megfigyelés alatt lennék... Fogalmam sincs, mi tévő legyek. De már itthon sem bírom. Szuicid gondolataim támadnak, egyre sűrűbben...
2022. febr. 14. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy ugrott be nekem is. Örülj neki, hogy kivizsgálnak, foglalkozmak veled.
2022. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!