Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lesz valamikor jobb? Ha igen...

Lesz valamikor jobb? Ha igen mikor?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok most járok 10.-be.Már lassan egy éve tart ez az állandó kedvtelenség. Vannak napok amikor kicsit jobban vagyok de ez nagyon ritkán fordul elő. Úgy érzem hogy még fogok fulladni. Semmibe nem látom a jót, de annyira tenni szeretnék ellene. Minden nap megígérem magamnak hogy nem hagyom hogy a rossz elnyeljen de ez mindössze addig tart, ameddig be nem lépek a suliba. Ott miden borzalmas. Nincsenek barátaim, barátom és annyira egyedül vagyok. Egyedül az ikertestverem van ott. Rossz érzés kiközösítve lenni. Valahányszor egyedül leszek az iskolába csak üvölteni szeretnék teljes torkomból, de egy hang sem jön ki a torkomon. Nem igazán tudom senkivel megosztani amit érzek. Az ikertestverem el van a maga problémáival őt nem szeretném ezzel terhelni. Nem igazán értem miért vagyok kiközösítve. Soha nem viselkedtem úgy. Bár ha őszinte akarok lenni senkivel nem érzem hogy lenne közös témánk. Másnak gondolom magam. Nem erdekel a bulizás ivás cigarettázás és a pasik sem. A jövőmön szeretnék dolgozni de ahhoz sincs kedvem. Pedig annyira azt szeretném hogy egyedül is tudjak boldogulni. Nem vagyok talpraesett, de az szeretnék lenni. Annyira sok dolog érdekel de gyáva vagyok hogy elkezdjem. Volt, vagy van valaki így? Félek hogy a mentális egészségem oda lesz. Segítsetek! Bármi féle tanács jól jön. Köszi ha elolvastad!

Ez nem önsajnáltatás, csak jó érzés hogy kiírhattam magamból.

16L



2022. febr. 14. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon szépen választékosan fogalmazol, látszik, h nem vagy buta. figyi, mindenkinek nehéz a tini kor. vagy a csordába húzol de akkor innod és piáznod pasiznod "kell, h jónő kategóriába legyél-NEM ajánlom! sőt. hagyd ki az életedből. majd főiskolán elmész bulizni amikor ők már leáldozóban vannak. kicsit koravén vagy, de ez nem baj! találj olyan embereket akikkel közös az érdeklődési köröd! annyi helyen tudsz ismerkedni már, de élőben a legjobb! a neten azért veszélyes tud lenni egy lánynak! ha már megkönnyebbültél az jó. kezdj mozogni, keress önkénteskedési lehetőségeket pl. helyben. picit aktivizáld magad, mert azért nincs energiád mert otthon gubbasztasz. tervezd meg a következő 5évedet, mik a céljaid, írd le! füzetbe! nem gépen! :) ha mindennap mondjuk 10percet angolozol akkor már előrébb leszel mint bárki más 20éves korodra :) tapasztaltból mondom.fiúzni ráérsz.én is csak érettségi után kezdtem, de nem bántam meg, sőt. :D tervezd a jövődet, de ne legyél görcsös maximalista. élvezd afiatal életedet. tiktok- netezés helyett építsd magad, fizikailag és lelkileg. mert a nagyvilágban nagyon kemény szabályok vannak, a gyengét bántják. ha úgy érzed egy pszichológust keress fel. de teljesen normális vagy. csak kicsit kocka, weird :) de hidd el megtalálod majd te is bandád. nekem volt 89éves barátnőm is.majd idővel nem akorosztályodat nézed, de most egyelőre foglalkozz magaddal.és ha vmit akarsz tegyél érte. minden egyes nap.
2022. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél de tényleg. Amúgy azért írok így mert könyvet írok szabadidőmben. Nagyon hasznosak a tanácsaid.
2022. febr. 15. 09:53
 3/4 anonim ***** válasza:
mondtam én :) érződik, h jó a stílusod! hajrá!
2022. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!