Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia ,hogy alakul ki ?

Szociális fóbia ,hogy alakul ki ?

Figyelt kérdés
2022. febr. 16. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne.. Egyébként magamból kiindulva, sok rossz tapasztalat az emberekkel bármilyen okból kifolyólag.
2022. febr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amit az 1-es ír, vagy pedig valaki ritkán van emberek között, így amikor rákényszerülne, feszélyezi az új helyzet
2022. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kiskorom óta van. Sztem örökletes is. Plusz engem ért gyerekkori szóbeli bántalmazás.. az meg plane rásegít
2022. febr. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Okozhatják traumák ez azért egyértelmű, de véleményem szerint megörököljük a hajlamot az ilyesmire.
2022. febr. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki azt írja, hogy örökletes, nálatok a családban másnak is van ilyen fóbiája?
2022. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5


Nekem édesanyám, 2 nagynéném, 3. is mutat ilyen jeleket, de nála nagyobb probléma az erős autizmus gyanú.


Nagyszüleimet nem ismertem, de nagymamámnak is volt ilyesmi, tatámnak is vélhetően (alkoholista volt).


Illetve apai ágon, tatámnál, és apám 1-2 testvérénél figyelhető meg.


Konkrétan csak egy rokon van diagnosztikálva, de a viselkedésük, reakcióik elég nyilvánvalóak.


Az egyik nagynénémnál (anyai ágon) depresszió lett diagnosztiklva, mert megpróbál öngyilkos lenni fiatal korában.


Szerintem ez már simán elég, a "hajlamhoz" illetve vannak olyan szocfóbosok akik "csak" tini korukban, vagy valami trauma után lettek betegek, én amióta az eszemet tudom, és vannak szilárd emlékszeim (kb 6-7 éves koromtól) azóta fedeztem fel magamon a tüneteket.


Bárcsak akkoriban elkezdtek volna kezelni... :)

2022. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 én is ugyanúgy vagyok. Értek traumák, de mikor még kisgyerek voltam és teljesen rendben volt még minden, akkor is már észrevettem magamon.

Az én családomban is anyai, aoai ágon szintén vannak közeli rokonaim, akiken ugyanezt vettem észre. Valamelyikük nagyon jól palástolja, valakin csak enyhén látszik, de nem is foglalkozik vele. Érdekes azért ez

2022. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7


Hát igen, kitartást neked!


Az lemaradt hogy több rokonom is alkoholista lett (nők is) illetve egy rokonom pedig frontin függő.

2022. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neked is kitartás!

Igen az én családomban is akadtak sajnos ilyenek

2022. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!