Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat szorongás amiatt,h...

Kialakulhat szorongás amiatt,hogy meghíztam és azóta ostorozom magam minden nap ?

Figyelt kérdés

120 kg voltam,közel 50 kilót adtam le, tényleg szép és siekeres voltam.

Aztán elkerültem egy munkahelyre ahol túl nagy volt a stressz és mindig csokival , sütivel vigasztaltam magam.Aztan elkezdtem tavaly év elején látványosan hízni,amiért állandóan bántottam magam,ha tükörbe néztem csak rosszat mondtam,sosem dicsértem magam, sőt inkább csak szidtam hogy hogy lehetek ilyen undorító ronda

A sok pasi is eltűnt mellőlem,nem volt udvarlóm,így az estéket is lassan egy éve egyedül töltöm és egyre inkább szorongok és néhány napja pánik rohamom is volt.Zárkózott lettem és tegnap is csak vízért ugrottam le a botlba itthoni ruhában és rendesen szégyelltem magam hogy nézek ki mikor megláttam mennyien vannak a botlba én pedig így nézek ki .

Összefügg ez ?

Lehet valóban ez a szorongás emiatt ?


2022. febr. 20. 09:21
1 2
 1/14 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
70%

Igen, sajnos lehet.

A férfiak miatt ne aggódj, nekem van egy nagy rajongóm, aki azt vallja, minél kövérebb egy nő, annál jobb. Betegség miatt fogyókúráznom kell, ledobtam már vagy 10-15 kilót és az említett férfinek már nem fogok így tetszeni. Nem csak a vékony nőket tudják szeretni és kívánni. Csodálatos vagy, ne bántsd magad, mert nincs semmi baj, a külső bármikor változhat.

2022. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Néhány könyv: Judson Brewer: A szorongás feloldása, Lukács Liza: Lenyelt vágyak.

Az, hogy bántod magad, valszeg nem a súlyoddal van kapcsolatban, hanem valami gyerekkorban tanult dolog, pl. túl sokat kritizált valaki, vagy megalázott, vagy túlzott elvárásai volt feléd. Ezeken terápiával lehet leghatékonyabban segíteni. Esetleg önsegítő könyvek, pl. Győzd le a múltad!

Gratulálok a fogyásodhoz, az óriási teljesítmény! Én esténként szoktam futni, akkor nem lát senki, esetleg sétálj nagyokat, az amúgy is jót tesz!

2022. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden összefügg mindennel, kisebb vagy nagyobb mértékben.


Munkahelyet kellene váltani a leírtak alapján. Nem vezethet jó irányba, ha folyamatos stresszben - szorongásban élsz. De ezt belül szerintem te is érzed. Sajnos nem sajnos, de csak te tudsz változtatni a sorsodon.

2022. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as, munkahelyet váltottam,mert már nem bírtam tovább.

Körülbelül két hete.Túlsagosan megterhelt lelkileg,nem vártam tovább.

Azt hittem amiatt van leginkább a szorongás,de miután eljöttem és nem lett jobb,akkor mondtam el ég barátnőmnek,aki rá vezetett erre hogy lehet inkább a súlyom miatti kudarc és mindennapi ostorozás lehet a gond .

A munkahely csak olaj volt a tűzre , valószínű ebben is igaza van

2022. febr. 20. 10:14
 5/14 A kérdező kommentje:

2-es: nagyon szépen köszönöm,és a könyv tippeket is, mindjárt utána is nézek.

Anyukám volt ilyen.

Tesóm jó tanuló példás diák volt én nem és mindig velem volt kiabálva,én voltam a rossz stb

Középiskolától kezdve csúfoltak a súlyom miatt.

Nem volt egyszerű semmi sem .


Köszönöm, tényleg.

Miért este futsz amikor nem lát senki ?!

2022. febr. 20. 10:17
 6/14 A kérdező kommentje:

1-es nagyon szépen köszönöm


Milyen betegség? iR?

Látod te magad is mondod hogy ő már vékonyan nem fog szeretni.

Mennyire sokat számít a külső...

2022. febr. 20. 10:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 'ostorozod' magad önpusztítás, önleértékelés. Ezen változtatnod kell. Életmódot kell fokozatosan váltani és lejebb vinni a súlyodat optimális színtre, egészséges kajákra ráállni minden nap mozogni sportólni olyan mozgásformát amiben örömöd leled. Keress társat, barátokat akik húznak a mozgás egészséges életmód irányába az a leghatékonyabb.


Az jó, hogy a stresszes munkahelyet ott tudtad hagyni.

2022. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5# azért este futok, mert nekem meg az a hülyeségem, hogy jaj, csak nehogy zavarjak valakit, meg nem nagyon tudom elviselni az embereket, meg nem akarom, hogy lássák ahogy lihegek. Nekem is épp elég lelki problémám van.

Ha anyukád szapult, akkor az téged gyerekként traumatizált, a szülői elfogadás hiányát próbálod az evés örömével pótolni- valszeg. Ezért nem elég soha, mert azt a sebet ezzel a gyógyszerrel nem lehet gyógyítani. Sajnos. Én játékokkal játszom, hogy feledjem a szorongató dolgokat. Nálad valszeg a munkahelyi stressz önmagában már sok, vagy ott valami emlékeztet arra, hogy anyukád nem volt elég elfogadó veled, ez hozta vissza a kényszerevést.

Így távolról erre tippelek.

Ezt az anyukád okozta sérülést kellene valahogy feloldanod, legjobb lenne valamilyen terápia! Ne félj tőle, jó dolog! Én most egy EMDR-re készülök, de sokat segített nekem a kognitív-viselkedéses és a Katatim imaginációs pszichoterápia is. De nem eleget sajnos, de próbálkozom tovább, voltak jobb periódusok is, most kicsit rosszabb.

2022. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
80%
Kérdező, igen, IR. Számít a külső annak, aki csak szemmel szeret. Nekem sosem számított például, a volt párom sem volt külsőre az esetem. Az édes kevés egy komoly kapcsolathoz.
2022. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9# hát igen,nem a külső a minden mert lehet szép piros egy alma ha belül rohadt.
2022. febr. 26. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!