Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Be lehet vonulni a pszichiatri...

Be lehet vonulni a pszichiatriara vagy mit lehet tenni ha valaki komolyan onyhilkossagot fontolgat? Milyen állami segítséget lehet kérni?

Figyelt kérdés
Honapok ota vagyok teljesen motivaciovesztett. Neha felneztem pshichologusok oldalaira, de nem tudnam megengedni magamnak, hogy rendszeresseggel eljarjak es ne erezzem meg ezt a kiadast. Altalanossagban egyszeruen semmi nem erdekel az eletben. Van egy okes munkam, fedel a fejem felett, de nincsenek emberi kapcsolataim, parkapcsolatra igenyem sincs, szorongok a munhahelyen, nem szeretekeb beszelgetni es egyszeruen nem vágyok a tipikus dolgokra (haz, kocsi, csalad, utazas, karrier, jo alak..) Konkretan ha milliardokat adnanak a kezembe vagy egy pirulat, amitol meghalok, az utobbit valasztanam. Tomoren: nem latok kiutat, de a csaladom nem akarom egy tragediaval megnyomoritani. Folyamatos nyomo erzest erzek magamon, vagy nem eszek semmit vagy konkretan csak zabalok. Vagy alszok egesz hetvegen vagy setalgatok orakon at egyedul. Eleg sulyos. Allami segitseget hogyan tudok szerezni, hogy tenyleg komolyan is vegyek a problemat? Konkret kiserlet kell hozza?

2022. febr. 21. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok! Ha gondolod, írj és beszélhetünk róla, hátha segít kiadni picit magunkból ezt a nyomó edzést. De persze elfogadom azt is, ha nem szeretnéd ezt egy idegennel megosztani.
2022. febr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kell" hozzá öngyilkossági kísérlet. Az állami rendelés úgy működik, hogy időpontot kérsz a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba (nem kell beutaló), ahol beszélsz egy pszichiáterrel, aki felírhat gyógyszert és továbbküldhet pszichológushoz.

Ha komoly öngyilkossági gondolataid vannak, akkor bármikor besétálhatsz egy sürgősségi pszichiátriai ambulanciára, ahol időpont nélkül fogadnak.

Bármikor bemehetsz Budapesten a Péterfy Kórház Krízis Intervenciós és Pszichiátriai Osztályára, ott területi megkötés nélkül fogadnak betegeket, krízisállapotba került személyekkel foglalkoznak.

Vannak TB által támogatott több hetes bentlakásos terápiák. Ezek leginkább a csoportterápiára épülnek, de van minimális egyéni beszélgetés pszichiáterrel és pszichológussal, illetve szükség esetén gyógyszert is kapsz. Ezek a helyek: Thalassa ház, Tündérhegy, SOTE.

SOTE-n kéthetes csoportfoglalkozások is vannak, amik nem igényelnek bentfekvést. ( [link]

A lelkisegélyt is bármikor hívhatod (116-123).

2022. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! igazából azon gondolkodtam, hogy azért nem léptem meg soha ilyet, hogy elmenjek a sürgősségire, mert féltem a következményektől. Ez meg kb pozitív dolog, hiszen akkor csak van még valami jövőképem. Olyan jó lenne, ha ki lehetne venni az életből 2-3 hónap szünetet következmények nélkül. Félek attól, hogyha rendbe is jövök, vagy nem lesznek borzalmas gondolataim minden második nap, akkor meg ott lesz a nyoma ennek az egésznek, hogy az összeomlás szélén voltam és el fognak ítélni, ami meg újra vissza fog lökni a depresszióba. Jelenleg van 2-3 boldogabb napom, de utána iszonyatosan mélyen vagyok 2-3napot és így váltakozik.
2022. márc. 2. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy baratnom a lanya halala utan tobb hetre bevonult a zart osztalyra nehogy tegyen magaval valamit. En is elmentem a surgossegi felvetelre amikor ongyilkos gondolataim voltak, de elkergetett az ugyeletes mert nem szeretik ha sok a beteg. Masodszorra a baratnom vitt be es elotte beutaltatott a pszihiaterrel akkor felvettek. De a zart osztaly eleg sivar es koszos, inkabb a nyilt osztalyra probald beutaltatni magad, de komoly terapia ott sincs. De akkor viszont nem szabad ongyilkossagrol emlitest se tenni mert rogton a zart osztalyon talalod magad!!! De a legjobb TUNDERHEGY lenne, ott van rendes terapia es hasznal is. Pszihiater ad beutalot.
2022. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én voltam jó pár éve Tündérhegyen, az sokat segített akkor. Igaz ma 100 szor rosszabbul vagyok mint mielött bementem.
2022. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!