Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor és hogy mehetek állami...

Mikor és hogy mehetek állami pszichiáterhez, pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Csak besétálok és fogadnak, vagy időpontfoglalás kell, esetleg beutaló is?


Nem mondom, hogy értelmetlen az élet, de túl sok negatív dolog van benne. Tanulási nehézségeim vannak, evészavarom. Szerintem vissza-vissza térő depresszióm. Szerintem az se kizárt, hogy a háttérben egy ki nem vizsgált autizmus is jelen van.

2 pszichológusnál jártam korábban. Egyikük se tudott igazán segíteni rajtam, sőt az első még rontott is elég sokat. Azóta még jobban szétcsúszott az életem.


2022. febr. 4. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Időpont kell
2022. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Háziorvos tud beutalót adni, de a legtöbb helyen az se kell
2022. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát pedig inkább pszichológust keress, ha van rá pénzed, és tudni kell idejében ott hagyni, ha nem megfelelő. A pszichiátriai gondozóban éppenséggel pszichológus is lehet, de nem feltétlenül jó az ellátás. A pszichiáter eszköztára a gyógyszer (tisztelet a ritka kivételnek), neked pedig nem arra van szükséged.
2022. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2x nem jutottam sehova a pszichológussal. Eddig legalább 200.000 ft-om van benne. Az első pszichológusig nem voltak öngyilkossági gondolataim, azóta vissza-vissza térnek.
2022. febr. 4. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Pedig meg kell tanulnod élned pszichológus nélkül is, énis jártam katasztrófa az életem, szinte mindennap gyomorideggel megyek el iskolába és konkrétan amíg ott vagyok nem is tudok enni. De már elfogadtam hogy ez van, ezzel együtt kell élnem. Nem járhatok életem végéig szakértőhöz, és csak úgy lehet leküzdeni ha szembe nézel vele, ne ücsörögj sokat otthon én egyedül vagyok szinte mindig.. De tudom nekem sem tesz jót ha sokat vagyok otthon, menj el sétálni, szellőztesd ki kicsit a fejed, igyál citromfű teát nekem nagyon sokat segít ha feszült vagyok. Ezzel sajnos együtt meg kell tanulni élni. Énis azt mondom mikor előbukkan majd elmúlik, és úgy is lesz, most akkor ennyi erővel mindig haza jöhetnék suliból, mert szinte mindig lenne nálam valami a végén már annyi hiányzás lenne hogy ki csapnánank Na nem! Én nem engedem hogy a szorongás felülkerekedjen rajtam.
2022. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem váltottál idejében, kérdező! Nem kellett volna beleragadnod az alkalmatlan pszichológusba, hanem ott kellett volna hagynod. 4 alkalom elég ennek a felmérésére, akkor legalább csak egy százast buktál volna összesen. Az, hogy két pszichológus nem vált be, nem jelenti azt, hogy egyik se. Nyilvánvalóan nem az alkalmatlanságról szól ez a foglalkozás.

5-ö, szó nincs arról, hogy bármilyen rosszal együtt kéne élni, rendkívül rossz úton jársz és ezt még terjeszted is! "Nem járhatok életem végéig szakértőhöz" - ezt senki nem is akarja tőled, így aztán egy nemlétező állítást cáfolsz. Szakemberre van szükséged, nem pedig együtt élni a gyomoridegességgel meg a katasztrofális élettel. Meg kell találni a megfelelőt. Van.

2022. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Azért én a gyomoridegtől már kicsit messze vagyok. Ha csak gyomor idegem lenne.

És nem pszichológussal élem az életem. Azt hiszem 2019 végén jártam az elsőhöz, és kb. egy éve a másodikhoz.


#6

Nem tudom milyen a jó pszichológus :/ Mindkettőre azt hittem, hogy jó. Az elsőnél 6-10 körül jártunk mikor benyögte, hogy amúgy én minek járok ide, mert azt látja rajtam, hogy nem akarok semmin se változtatni.

A másikkal jól elbeszélgettünk, de nem történt előremutató.

2022. febr. 4. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, mért nullázták le mindkét hozzászólásomat, próbálkozz továbbra is. Az a jó pszichológus, aki hatni képes rád. Aki magával visz a saját utadon, hogy bevállald a változást.
2022. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az segít akkor keress fel egy pszichológust, de készülj fel rá hogy egy idő után eltanácsol! Velem is ezt tette mivel sokan jártak, én megszoktam hogy pánikbeteg vagyok.
2022. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna megszoknod, 9-es, hanem egy másikhoz menned. Ez az eltanácsolás dolog nagyon furcsa, egy kezelésre szoruló beteget nem küldhet el. Akkor ajánlania kellett volna maga helyett mást.
2022. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!