Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a tudatmódosító...

Mit tehetnék a tudatmódosító szerek elvonása miatti hiányérzet, üresség ellen?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, súlyosnak diagnosztizált depresszióval. 20 éves korom óta rendszeresen fogyasztottam alkoholt és/vagy marihuánát, olykor más drogokat is. 25 évesen voltam elvonón, majd bentfekvéses terápián, egy ideig tiszta voltam, de visszaestem. 3 hónappal ezelőtt újra belevágtam, abbahagytam minden káros szenvedélyt. Van munkám, van párkapcsolatom, de folyamatosan ürességet és hiányt érzek. Nem igazán reagálok a külső ingerekre, közömbös vagyok, nincs motivációm semmihez. A szerek hatása alatt foglalkoztam novellaírással és festéssel, nagyon jó alkotásaim voltak, de mióta józan vagyok, elszállt az ihlet, úgy érzem, megbénultam és elszivárgott a művészi vér az ereimből. A hétköznapi tevékenységek is gondot okoznak: nem látom értelmét, hogy felkeljek, munkába menjek, a párommal se esik jól foglalkozni, pedig mellettem áll és támogat. A pszichológusomhoz hetente járok, de semmivel sem lett jobb. Esetleg aki járt már hasonló cipőben, neki mi segített? Mennyi idő elteltével szűnt meg az ürességérzet, motiválatlanság?

2022. febr. 25. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

En jarok csoportterapiara ahol drog/alkohol fuggok vannak.


Viszont en egyik sem vagyok, az en fuggosegem az ongyilkossag.


Oszinten azt vettem eszre, hogy amikor panaszkodnak es jogosan, mert k*rva kib*szott szar lehet tudatmodositonak a fuggoje lenni, sajnalom oket es sokszor ugy erzem szerencses vagyok hogy nekem nincs ilyen bajom.


De amit mondani akarok, hogy az ilyen dependenciak mogott mindig lesz valami, ameddig csak a felszinet "gyogyitjuk meg" pl gyogyszerekkel. Amiket gyakran felirnak antaetil vagy mi, azt mondjak hogy olyan szarul lesznek (gyors szivveres, izzadnak, hanyingeruk van) tole ha raisznak hogy inkabb nem. Ez a gyogyszer mondjuk igy is mukodik.


De oszinten, ezzel a max a fuggosegedet kezeled, marpedig fuggoseg onmagaban nem letezik, mert mindig valaminek a velejaroja es az a legnagyobb problema.


Es ez ugye a depresszio, a szorongas, lelki traumak amiket nem tudunk elengedni.


Minden ember a problemaja felett kontrollt akar elerni. Ha van kontrollod felette akkor erzed igazan jol magad. Erre "jok" a drogok meg alkohol.


De ugye altalaban pont ez a baj hogy nincs kontroll a gondok felett, es ezert keresik az emberek a megoldasokat.


Na de tenyleg amit mondani akarok, hogy ha nem drogoznal, nem alkoholizalnal akkor is valami mas megint lenne mogotte (pl meg melyebb depresszio, pszichozis, stb...).


Lehet szedni gyogyszereket a tunetekre, de a megoldas a tunetek mogott van es azt kene kezelni, megprobalni.


Erre jok a pszichologusok, terapeutak.


De a legfontosabb hogy amikor mesz hozzajuk, akkor oszinten te magad is akarj valtoztatni. Az nem eleg, hogy mesz terapeutahoz es csak panaszkodni mesz hogy milyen sz*r, hogy mar megint "megszegted" a szabaly es szerhez nyultal.


En ezt a kort mar megjartam tobb pszichologussal, pszichiaterrel, es az igazsag az, hogy ok sem hulyek, ok is emberek es ez a munkajuk. Egy ideig lehet persze menni terapeutahoz ugy mintha haverhoz mennel, de vegul vagy elkuldenek vagy te jossz ra hogy ez ertelmetlen ilyen "panaszkodo" celzattal odamenni.


A legeslegvegen neked lesz muszaj eldonteni, hogy meg akarsz valtozni, vagy nem.

2022. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az üresség ellen a zen meditáció vált be leginkább. Én majdnem 2 évtizede vagyok függő, és fél évnél tovább sosem voltam tiszta. (Sok éve már intravénás szerhasználat.) Megszámlálhatatlan leállási kísérlet, majd ezt követő visszaesések sorozata után teljesen darabokra tört az elhatározásom. Már nincs meg bennem az akaraterő, önbizalom, és kitartás sem, hogy pár hónapnál tovább tiszta tudjak maradni. A drogos világgal azonban én valahogy nem érzem magam kompatibilisnek. Folyton átvernek, lehúznak, és ha nincs pénzem még párat belém is rúgnak, mert ez a drogos világ tisztán érdekkapcsolatokból áll. Eddigi életem során több alkalommal majdnem meghaltam (főleg túladagolások végett) és iszonyú mélypontokon mentem át. Bő 10 éve kezdtem el meditációt gyakorolni (bár kezdetben az LSD élményem végett foglalkoztam vele) idővel rájöttem hogy nekem ez az ami segít kicsit. Így tiszta tudok maradni hetekig vagy sokszor 1 hónapig is, úgy hogy nem kattogom szét magam. Viszont dolgozni pl nem tudok tartósan, mert ha bárhogy pénz kerül a kezembe akkor rövidesen újra használom a szereket. A lényeg hogy nem értem el semmit. A bentlakásos rehabot nem merem bevállalni, mert leginkább mindig egyedül voltam, és magamnak való vagyok. Felnőtt létemre szüleim tartanak el, amikor pedig kidobnak akkor hajléktalan leszek x ideig, de mire belehalnék valahogy mindig megmenekülök. Viszont vannak tiszta időszakaim itthon, de ezt így tudom csak megvalósítani hogy elmenekülök az élet, és a világ elől, majd vegetálok mint egy virág az ablakban. A tutit tehát nem tudom megmondani, de én örülök hogy megtaláltam a meditációt ami bár csak rövid időszakokra, de úgy érzem sokat segít.
2022. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs függőségem, de depressziós voltam évekig. Meg akartam ölni magam. Egy nárcisztikus alkoholista apa volt az ok. Belém nevelte, hogy xar vagyok, nem kaptam szeretetet. Nekem az edzés segített. Úszás, kondizás, aerobik, futás. Rengeteg endorfint termel! Ez az igazi drog.
2022. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is függő vagyok.

Igen, ez az üresség érzet, ez nagyon ismerős. Ezzel én nem tudtam mit kezdeni, viszont kiderűlt, hogy nem is az én dolgom. Voltál rehabon, akkor biztosan hallottál a 12 lépéses csoportokról. Részben segítség lehet eljárni anonim csoportokba, mert ott hozzánk hasonlók vannak hozzánk hasonló problémával. Igaz én az űr betöltésére a Bibliában találtam megoldást.

Úgy tekintettem az aktív működésemre, mintha megszállt volna engem egy démon vagy szellem. Hiába lett kiűzve belőlem, itt maradt egy üresség, ami azt akarja, hogy töltődjön be. Hát és Jézust választottam az üresség betöltésére. Ha sóvárogtam és elment az életkedvem, akkor a Bibliában kerestem Jézus szavait. Valamiért ez békességgel töltött el.

Meg ott van a hála. Észrevetted-e már, hogy érzésben a sovárgást a hála érzet betöltheti, felválthatja? Hálaérzet kiváltásához pedig elég felsorólni mindazt, amivel rendelkezünk:

Élünk ( függőknél már ez is nagy szó) Az évek alatt nem egy függőt ismertem meg, aki már nincs köztünk. Mi viszont élünk és fejlődhetünk, és ezért a lehetőségért is lehetünk hálásak. Van párod, munkád, feltételezem megvan mindkét kezed és lábad is, cselekvőképes vagy, van fedél a fejed felett, ágyban alhatsz. Ezekért lehetsz hálás, mert ez neked megadatott. Én mindent úgy fogok fel, hogy semmi sem az enyém, sem a kocsim, sem a munkám, sem a ház, ahol lakok vagy a telefonom. Úgy fogom fel, hogy mindez Istené és ő megengedte, hogy használjam őket. Így mindezekért tudok hálát érezni.

Másrész te is tudod jól, hogy a posz-akut elvonási tünetek most még erősek benned, de ez is el fog múlni. Fél év- egy év és teljesen megszünnek. De nekünk csak a mai napot kell kibírni használat nélkűl és napról napra erősebbek leszünk. A pszichológus egy jó dolog, viszont én feltettem a kérdést: Vajon, ha egy beteget egy ember képes mocskosúl sok pénzel megrövidíteni hetente, akkor valójában mit ér a segítsége?

Nincs ihleted? Imádkozz érte. Az ihlet is Istentől ered, meglehet csak arra vár, hogy tőle kérd és meg is fogja adni neked.

Én drukkolok neked. Meg amúgy elődordúlhat, hogy több vitamin bevitelével csökkenthető a depresszió is. Holnap után már itt van a tevasz is, egy kis sunshine és minden jóbb lesz.

2022. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is hasonló cipőben járok mint te igaz én elvonon nem vettem részt bár olyan komoly függőségben nem is szenvedtem.

Viszont amiket leírtál nálam is szintén jelen vannak. Szer használatkor illetve utána még pár napig-hétig nagyon kreatív vagyok aztán mind ez elmúlik és jön az üresség,teljes motiváció hiány,fásultság,a napi teendők elvégzése egyre inkább nehezebbé válik és ebből jön a kattogás és a gondolat menet hogy mennyivel jobb mikor szerhasználat alatt vagyok.

Ahhoz hogy el múljon nagyon erős akaraterő kell hogy le tud mind ezt győzni. Kell találni valamit amiben örömöd leled. Nekem mikor abba hagytam 8hónapig akkor kb fél év után kezdtem ‘’újra élni’’ csak sajnos utána 2x újra fogyasztottam.. most 1hónapja tiszta vagyok

2022. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó érzés, hogy nem vagyok ezzel egyedül.
2022. márc. 2. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!