Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a környezetembe...

Mit tegyek, ha a környezetemben egy nagyon közeli hozzátartozóm, szerettem öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Már volt próbálkozàsa fiatal korában is, húsz évesen, most megint volt egy. Begyógyszerezte magát a napokban. Értesítettem a háziorvost, és hála az égnek nem lett komoly baj, de folyamatosan olyan dolgokat ordítozik, hogy elege van, nem él tovább így, hagyjam őt békén, stb. Legszívesebben 24 órás felügyeletet rendelnék mellé, de nem bírnàm azt sajnos megfizetni. Én 24 órában dolgozok, és minden szolgálat egy rettegés ilyen tudatban. Rokonokat szoktam hozzá átküldeni, de már olyanokat mond, hogy én ne küldjek rá felügyelőt, stb. Én vagyok a szar, aki rosszat akar. Na, meg a rokonok sem tudnak 24-ben ott lenni.

Nemrég hunyt el a férje, azért ilyen. Hatalmas szerelem volt, és csak egy pár évet éltek sajnos együtt. A férje nagyon fiatal volt, közeli hozzátartozóm volt nekem is. Amiatt is eleve össze vagyok omolva, de ezt még végig nézni, meg ezt átélni még pluszban engem felemészt. Egyébként is gyötörnek más gondok is engem is(közel egy éve tartó szerelmi bánat, munkahelyi gondok, pénzügyi gondok, stb). Így érzem én is, hogy lelkileg ebbe belerokkanok, de első sorban nyilván neki akarok segíteni!

Mit tegyek? Én ragaszkodom a szakemberhez a háziorvossal együtt, de nem hajlandó igénybe venni ilyenfajta segítséget. Ez meg egy csóró putri megye, itt nincs olyan pszichológus, aki kijön házhoz. Online gondolkodtam, hogy kerítek egyet, de hát ahhoz is le kéne ültetni őt a gép elé. Még az az opció maradt csak, hogy az egész család leül vele, és felvetjük neki ezt a témát, de már azt mondja, hogy ránk se kíváncsi, senkire sem. Mind rosszak vagyunk.

Vallásos, próbáltam a vallàssal is magyarázni neki a dolgokat, de azt mondta az se érdekli.

Mit lehet ilyen esetben tenni???

Beszéltem már le öngyilkossàgról barátot, de az teljesen más volt, ott hatott az amit én mondtam, viszont ez olyan mély depresszió, hogy én mindenképpen be akarok avatni egy szakembert.

Kérlek adjatok ötleteket, mert szó szerint rettegek. Már éjszaka nem alszok, nem merek. Ha kimegy éjszaka mindig nézem mit csinál, de teljesen ellök már magától, mióta észrevettem, hogy begyógyszerezte magát, és segítettem rajta ahogy tudtam.

Körülbelül 0 alvással járok dolgozni, a 24 óra szolgálatot pedig végig sírom, és végig rettegem.

Nem idős nőről van szó!


2022. febr. 25. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiátria
2022. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichiátria lehetne a megoldás, csak oda nem fogják akarata ellenére bevinni, sajnos.
2022. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudsz lelki segély vonalon segitséget kérni
2022. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2, olvastam olyat, hogy bevihetik akarata ellenére is, nyilván nem a mentős, mert az nem kényszeríthet, de ilyenkor küld a diszpcéser rendőrt is. Nem tudom ez mennyire igaz. Ha igaz, akkor tudom, durva, és drasztikus megoldás, ezért megfontolandó.


A lelki segély jó ötlet, felhívom őket az este folyamán, amint sikerült összeszednem magamat, hogy beszéljek.

2022. febr. 25. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Erős gyászreakció. Valahogy azt kéne segíteni, hogy fel tudja dolgozni a veszteségét. Valahogy, fényképek nézegetésével, emlékek felidézésével, rituálisan eltemetni. Hogy él bennetek tovább? Vannak könyvek a gyászról, meg vannak ilyen önsegítő csoportok is talán. Esetleg te menj el kerületi pszichiáterhez, hogy hátha tud valamit javasolni.
2022. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!