Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Egy roncs vagyok!

Mit tegyek? Egy roncs vagyok!

Figyelt kérdés

Segítsetek mit tegyek? Úgy érzem egy roncs vagyok. Sokszor érzem magam egyedül és sokszor vannak olyan téveszméim amik lehet nem igaz például hogy egyedül maradok. Sokszor csak azt látom magam elött hogy én mindenkit csak ellökök magamtól reménytelen vagyok, céltalan. Anyámmal nagyon sokat vitatkozok akár a legkisebb dolgokon is, és nem beszélve arról hogy van hogy feljönnek régebbről a traumáim mikor bántottak engem. Most is öngyilkossági gondolataim vannak és egyszerűen nem tudok mit csinálni magammal csak sírok. Félek a változástól pedig a stílusomon is szeretnék változtatni, de félek hogy megszólnak majd miatta, félek attól hogy mi lesz ha találok munkát, hogy ott fognak-e bántani vagy lelkileg mennyire fogom bírni. Most szeretnék felköltözni budapestre és félek attól is hogy anyám nem fogja engedni így. Legjobb barátom is távol van tőlem és nagyon ritkán tudunk találkozni és ez is engem nagyon meg szokott viselni mikor hazaérek. Azt érzem hogy anyám nem ért meg engem. Orvoshoz kb 1 hónapja kértem időpontot de várólista van és félek hogy mire időpontot kapok már késő lesz. :(

Segítsetek mit tegyek?


Bocsi ha valamit félre írtam vagy összeszedetlen voltam csak most se vagyok épp túl jól, ha valamit nem értesz lécci inkább kérdezd meg ne kötekedj!


Egyébként lány vagyok 20 éves


Trollok lécci most ne!



2022. febr. 28. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az "orvos" alatt pszichiátert értesz?
2022. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen
2022. febr. 28. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus szorongásos-depressziónak tűnik. Először is nyugodj meg. Én 20x rosszabb állapotban voltam + gyógyszerfüggőség, és kijöttem belőle. Szóval a dolog ismert és jól kezelhető, gyógyítható. Furcsán hangzik, de az a legjobb ilyenkor, ha kedves vagy saját magadhoz. Ne ostorozd magad, ne agyalgass, ne kattogj. Csinálj egy tartható napirendet, igyekezz hasznos és kellemes dolgokat csinálni. Takaríts, sétálj, tornázz, táplálkozz rendesen, stb. Nézz nyugis filmeket, olvass kellemes könyveket, hallgass relax zenéket. Minden jót tesz, ami jó a léleknek + eltereli a figyelmet. Kisállatok, kreatív hobbik, olvasás, természet, stb. Nem kell kétségbeesni, nem vagy halálos beteg. Ha súlyos öngyilkos gondolataid vannak, akkor menj be a legközelebbi kórházba, vagy hívj mentőt.
2022. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az állapot már régóta meg van nálad, vagy még csak egy ideje?

Mennyire vagy önnálló?

Milyen az anyagi helyzetetek? Jó vagy rossz?

Mert ez is idéz elő szorongást, bizonytalanságot a jövőt illetően.

Hogyan bántottak téged korábban? Lelkileg vagy fizikai értelemben?

Bocsi a sok kérdésért.

2022. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
A fiatalkori mentális betegségek szinte egytől egyig a felborult bélflóra eredménye. Olvass utána, és sürgősen tedd rendbe. Sajnos manapság az ember messze nem azt eszi, amire született, hanem amit az élelmiszeripar belediktál.
2022. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!