Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem látja a baráti...

Miért nem látja a baráti köröm, hogy egy roncs vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon megtépázott az utóbbi pár év. Reményvesztett vagyok, teszek magamért, de szerintem csak mert a génjeimben van és így neveltek. Lelkileg vegetálok igazából.



Embergyűlölő, idegességre hajlamos, reményvesztett lettem. Egy roncs.



Barátok előtt ezek szerint sikerül "lepleznem" ezt?


Jó vagy rossz, hogy nem ismerik fel a dolgot?


2018. nov. 7. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem is figyelnek rád oda, ezért fel sem tűnik nekik hogy megváltoztál.
2018. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Néma gyereknek anyja se érti a szavát. Miért nem beszélgetsz velük a problémáidról?
2018. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A baráti köröd azt látja amit mutatsz nekik. Miért gondolnának arra hogy előttük is megjátszod magad?
2018. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam velük beszélgetni róla, de nem lehet.

Vagy kb szavamba vágva kezdik mondani a saját nyűgjüket vagy szimplán panaszkodósnak éreznek. Vagy felfogják a bajomat, de nem látják át, hogy egy roncs vagyok a gondjaim miatt.



Na, ez a megjátszás fájt.

Szóval előttük is legyek egy mosolyogni is képtelen, mogorva, emberundoros, káromkodós, jó dolgokról beszélni kb képtelen ember, mint amilyenné valóban lettem? Vagy örüljek neki, ha legalább előttük lazulni tudok és élvezzem? Ja, hogy ez megjátszás, bocs



Így is sokszor szótlannak és mosolytalannak érzem magam összejöveteleken, el-elkalandoznak a gondolataim. Ezt viszont nem értem, hogy-hogy nem veszik észre.

2018. nov. 7. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mindenki előtt hasonló vagyok (kivéve, hogy nyilván a halálgondolataimat nem rakom rá bárkire), de rajtam se látja senki, hogy az életem egy csőd :) Pedig én nyomorgok is, de ez sem látszik.

Bár nekem más, mert reményem az van és sokszor egész jól emulálom az életet, még magam előtt is egészen meggyőző tudok lenni. Különben már nem élnék, nem bírok szenvedni minden másodpercben, annál a problémák minél erősebb fokú elfeledése is jobb.


A mizantrópiám szerintem sosem látszott, egyes kérdésekre adott válaszaimat kivéve. Azt könnyű nem észrevenni.


Aztán lehet, hogy valamit észrevesznek, de úgy gondolják, oldjam én meg a gondjaimat s ebben igazuk is van.


S ne becsüld le, hogy maguk is panaszkodó emberek mennyire képesek nem figyelni másra, csak magukra.

2018. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ők is roncsok.
2018. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek saját maga felelőssége, hogy éli meg az életet. Ezt te döntöd el az életedet hogyan éled az elejétől a végéig, ha a problémákat látod és csak ezeken agyalsz, akkor le fogod sajt magad húzni a mélybe. Ha a problémákban meglátod az előnyöket, akkor fel tudsz lépni a lépcsőn. Te döntöd el fejben hogyan látod. Barátaid csak annyit tudnak tenni legfeljebb, hogy megmondják nem vagy jól, de ennél többet ne várj el tőlük, ha nem tudsz megnyílni feléjük.
2018. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz átérezni a másik helyzetét. És ha észrevetted tenni is valamit bátran, hogy változhasson a helyzet.


Forítsd meg. Nekem hányszor sikerület valamelyik?

2018. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!