Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a jelei annak, ha egy...

Mik a jelei annak, ha egy pszichológus/pszichiáter visszaél a szakmai tudásával?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a pácienst nem gyógyítja, hanem kedve szerint manipulalja, és játszmázik vele, lényegében önös céljai eléréséhez használja fel illetve ki a másik embert. Pl hogy megnézze, mennyire képes rossz irányba befolyásolni egy embert, mennyire képes jobb állapot helyett rosszabb állapotba hozni. Elvileg segíteni akarnak, de gyakorlatilag azokon az ismeröseimen akik szakemberekhez járnak, többségükön azt vettem észre, hogy jóval lehangoktabbak, és önbizalom hiányosak lettek. Azok is, akiknek előtte az önbizalmukkal semmi gond nem volt, azt mondják, minths agymosáson lettek volna. Létezik hogy a pszichiáter/pszichológus nem jóra, hanem rosszra használja a szakmai tudását?
2022. márc. 1. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van ilyen, de extrém ritka. Ha a beteg úgy érzi, hogy a pszichológus kedve szerint manipulalja, és játszmázik vele, lényegében önös céljai eléréséhez használja fel illetve ki a másik embert, akkor ezt jelezni kell a betegjogi képviselőnek, a pszichológus kamarának, a működési engedélyt kiadó Kormányhivatalnak, vagy az OKFŐ-nek.
2022. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy gyakori lenne az ilyesmi.

Mindig hangoztatni szoktátk, hogy amikor az ember elkezd pszichológushoz járni és foglalkozni a probléméival, kezdetben nehéz, és szomorúbb leszel tőle, mert csomó minden problémára fény derül, amit azelőtt csak sejtettél.

Talán azt látod az ismerőseiden, hogy rádöbbentek, hogy mekkora is a baj, mi is az, és így már nem érzik szükségét annak, hogy eljátsszák, minden rendben van. Mert nincs, és már maguk sem tagadhatják le. Idővel valószínűleg jobb lesz.

2022. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyes! Ki hinné ezt el nekik?

Kettes! Ismerem ezeket az ismerőseimet. Semmi gond nem volt az önbizalmukkal, nem is ilyen gond miatt mentek szakemberhez, de olyanok lettek hogy mindenben bizonytalanok, a személyiségük teljesen megváltozott, és egységesen egymastól függetlenül azt mondták, hogy a doki durván összezavarta őket, a stabil személyisegükbe mászott bele és azt kezdte lebontani bennük. Agymosás azt mondták.

2022. márc. 1. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen. Diplomát bármilyen személyiség zavarral lehet szerezni. Legyen az pszichiáter vagy kardiológus.
2022. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Én 6 éves koromban lettem diagnosztizálva egy mentális betegséggel, voltam a Vadaskertben, voltam felnpttként is pszichiáternél, gyerekként mindenféle pszichológusoknál, felnőttként kognitív viselkedésterápián. Szerintem oylan nincs, amit írsz. Találkoztam hülye pszichológussal, aki nem segített semmit. Meg olyannal, aki ingyen volt, és ő volt a legjobb gyerekpszichológus. Meg olyannal, aki totál baromságot mondott, mert fingja nem volt mi a bajom. Olyannal, aki nem figyelt. És olyannal, aki kiváló volt. Olyannal, aki csak rezidens/tanuló volt. És olyannal, aki teljesen korrekt volt, de semmi extra. De olyannal, aki szándékosan rosszat akart, egyel sem. Szerintem ilyen nincs. A pszichológia nem olyan, mint a filmekben, hogy hipnotizálnak meg mit tudom én. Fizetsz neki. Ha szarul vagy attól, amit csinál, ne menj vissza legközelebb. Fizető vendég vagy, ő meg egy szolgáltatást nyújt, mi az, hogy átváltoztat más irányba? A barátaiddal két dolog történhetett: valójában nem volt sikeres a terápia, és ettől elszomordtak, mert azonnali eredményt vártak; vagy te gondoltad, hogy ők másmilyenek, mert elkezdtek dolgozni magukon, és az nem könnyű, de lehet, hogy ők másképp látták a helyzetüket.
2022. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!