Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anyakomplexusnak mi az...

Az anyakomplexusnak mi az ellentéte? Úgy értem, hogy ha az anya "gyerekkomplexusos" azt minek hívják?

Figyelt kérdés
Ha rákeresek erre hogy "gyerekkomplexus" semmi kézzelfoghatót nem találok szóval biztos nem ez a helyes megnevezése.

2022. márc. 1. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg ez a viselkedés?
2022. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Pedofília.
2022. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok biztos benne, hogy van erre ugyanilyen elnevezés. Túl féltő szülő, birtokló szülű, túlzott ragaszkodás.. még egy ilyet találtam: [link]
2022. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
A Mérgező szülők c. könyvben "irányító szülőknek" nevezik őket.
2022. márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi ez a sok lepontozás? Pszichológus barátnőmnél is rákérdeztem, és ő is azt mondta, nincs erre külön terminus.
2022. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt társfüggő (kodependens) kapcsolatnak hívják.


"A társfüggőséget, mint fogalmat a hétköznapokban azokra a személyekre szoktuk használni, akik a párjukhoz függő módon kötődnek. Tágabb értelemben azonban a szakma bármely kapcsolatra használja, ahol a személy – addiktív kötődésben – szinte belefonódik a másik személyébe, így saját énképe, személyisége és problémái háttérbe szorulnak. Lehet például ez a kapcsolat egy szülő-gyermek kötődés is."


[link]

2022. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!