Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tettek volna egy érzelmile...

Mit tettek volna egy érzelmileg manipuláló anyával szemben?

Figyelt kérdés
Aki többször elvált, téged vagy titeket egyedül nevelt és rettegett volna az egyedülléttől. Sokszor azt hangoztatta volna neked, hogy ha ő egyedül marad, akkor ő meg fog halni. Mi lesz ő vele? Ami benned egy félelmet, bűntudatot ébresztett, mert azt a sugallatot adja ezzel, hogy roh.adék vagy, ha lelépsz otthonról mellőle, mert akkor ő vele mi lesz egyedül, mert egyedül sok mindennel nem tud mit kezdeni, sosem volt képes semmi problémával szembe nézni, mindig támaszt keresett. Ti ezt hogy oldottátok volna meg? Persze akkor írj, ha át is tudod ezt érezni, mert a lekönnyebb azt írni, hogy elköltöztem volna, mert ez az észszerű, annak idején eddig én is el tudtam jutni, de ott volt a félsz, ha meghal az én hibám lesz.

#anya #manipuláló
2022. jan. 4. 10:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy inkább érzelmi zsarolás?
2022. jan. 4. 10:48
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lelki terror.Nagyon nehéz.Nálunk nem ennyire gáz a helyzet,de anyu hasonló.Bár mi már felnőttünk,és mindenki elköltözött,de a mai napig mindenbe beleszól,hívogat,stb.Bár apummal él,de nem jó köztük a viszony.Szóval,tanácsot nem nagyon tudok adni,de rengeteg ilyen család van.Évek óta pszichológushoz járok a testvéreimmel együtt.Mérgező szülők -könyvet ajánlom,iszonyat sok mindent leír benne.Egy idő után megtanultam neki nemet mondani,akkor is ha sírt,jajveszékelt,megsértődött,zsarolt.De beszüntetni nem lehet.
2022. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ő már nem él, de rengeteget gondolok a múltbeli dolgokra. Azt hiszem minket megvezetett rendesen és azért nem haladtam sehová az életemben. Nagyon durva az egész, nem tudom miből, honnan merítettél erőt, bátorságot a lépéshez? Volt valami segítséged? Mert minket mindig le is húzott, hogy önbizalmunk, bátorságunk, önhitünk ne legyen és utólag jöttem csak rá, hogy ezért tette, hogy ne tudjunk önállóvá válni, de mivel ő is valahol legbelül érezte hogy nem jó ez így, idővel befordult, el tudom képzelni azt is, hogy ami betegség neki kialakult ezekből a megoldatlan feszültségéből,frusztráltságából, merem állítani a lelki betegségéből alakult ki. Akkor sem tudott a tényekkel szembe nézni, amikor ott voltak a kő kemény leletek, a valós tények :/
2022. jan. 4. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Eròsítsd meg lelkileg önmagad. Kezd az önismerettel. Függetlenítsd magad attól érzelmileg aki bánt. Pont a tőle való érzelmi függőségedre alapozza azt amit tesz.
2022. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!