Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szoktatok magatokhoz beszélni?...

Szoktatok magatokhoz beszélni? Normális dolog?

Figyelt kérdés

Nem magatokban, hanem magatokhoz. Tehát saját magadhoz beszélsz. Nálam ritkán elő szokott fordulni, legfőképp akkor, amikor nehéz időszakon megyek keresztül. Ha szorongok akkor így szoktam lenyugtatni magam, nálam ez inkább olyan mint egy belső hang. Sokszor kedves és segítő dolgok ezek, pl. Tudod hogy értékes vagy és megérdemled.

Néha, főleg mostanság jött elő párszor az hogy "Senki nem fog szeretni őszintén". Olyan mintha én mondanám magamnak. :(

Ez normális dolog? Eddig teljesen természetesnek vettem. Nekem ez olyan mintha én beszélnék ilyenkor saját magamhoz, mert a saját hangomat hallom ilyenkor a fejemben. 22N



2022. márc. 2. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Amikor jártam bulizni mondogattam magamnak, hogy légy alfa, ha nem jön össze ez a csaj, akkor úgysem látod többet, egy próbát megér
2022. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezek csak a gondolataid, csak másik személyben mondod el őket.
2022. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran beszélek magamhoz fennhangon, nem értem miért lenne baj ezzel.

Fogadni mernék, hogy nagyon sokan csinálják ezt, nem tudom miért tabu ez.

2022. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2022. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Egy időben minden nap sétálni jártam egy szép kis helyre, ahol nem voltak sokan. Kizárólag hangosan beszélgettem magammal, csak úgy esett jól. Számtalanszor volt olyan, hogy jött valaki szembe és tök egyértelmű volt, hogy mi van. :) Kicsit ilyenkor elpirultam, köszöntünk, mentünk tovább.
2022. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember csinálja, nincs benne semmi különös.


Ha a fülembe fogsz egy headsetet, azt hiszik, hogy telefonál az és senki nem foglalkozik vele.

2022. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ez az egészséges, felesleges elnyomni magadban.

Tuti szoktál sztorizni saját magadnak (többnyire kitaláltat), elárulom, hogy ezt tömegek csinálják.


Nincs ebben semmi fura/rossz. Ezt nevezik belső monológnak. Ha nem lenne, akkor lennének bajok.

2022. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!