Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a családban generációk óta...

Ha a családban generációk óta öröklődnek a durva mentális betegségek, akkor mit kezdjen magával az ember? Hogy ne őrüljön bele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már évek óta gyűlölöm a sorsot, az életet. Más családokban minden a norma szerint zajlik az enyémben meg csaj a jajgatást, a bőgést lehet hallgatni. MINDEN mentális betegség ami létezik az nálunk megvan. Szorongás depresszió személyiségzavar túlérzékenység kényszeresség. Az apámtól elkezdve a nagyszülőkön keresztül, unokatestvérek(én egyke vagyok), nagynénik, mindenki beteg. Az ilyen embereknek, akik ilyen helyzetben vannak, mint én, miért nem engedik hogy vége legyen? Undorodom magunktól
2022. márc. 3. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kérjél segítséget.
2022. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy láttam egy ismerős családnál, az nagyon sokat tud segíteni, ha a gyerek minél előbb minél messzebbre le tud lépni.

Mert a gyermek nem feltétlenül örökli a betegséget, sokszor csak a bevésődő minták "betegítik meg".

Persze az volna a jó, ha nem a magányba lépnél le, hanem lenne valakid, aki támogat - akár barátok, akár társ.

2022. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Ezek orvos által diagnotizált betegségek vagy csak magatok találjátok ki.
2022. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Az én családomban sincs kb egy normális ember sem. :D És ennek mi köze hozzám? A legőrültebbekkel nem tartom a viszonyt, ki vannak rekesztve, vagy már öngyilkosok lettek egyéb gondok miatt, az öregebbek egyszer meghalnak, akik meg ezeken kívül esnek, max havi 1x beszélek velük, hogy ne mérgezzenek, de azért legyen kapcsolat.

Én is hordozom (vagy csak betanultam) a mintát, nem mondom, hogy átlag ember vagyok. Mindig stresszes vagyok, kényszergondolatos stb. Mégis senki nem mondaná rám, hogy mentális beteg vagyok. Végülis igazuk van, nem vagyok egy olyan kategória, amit gyógyszerezni kell, ennél ezerszer rosszabbak vannak. Nekem csak egy kis önfegyelem kell.


Te nem a családod miatt undorodsz magadtól, ne keverd ide őket. Neked már meg van a saját mentális bajod, az önsanyargatás. Menjél szépen pszichológushoz. Nem te vagy a világ közepe, rajtad is lehet segíteni.

2022. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a hajlam öröklődhet, ha észreveszed magadon mielőbb fordulj szakemberhez, mert csírájában elfojtani valamit egyszerűbb.
2022. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

"az öregebbek egyszer meghalnak"


Van egy rossz hírem. A legfiatalabbak is.

2022. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6

Úgy értettem, hogy a 70 éves nagyanyámat már nem zárom ki az életemből, hiába kellene, mert sajnálom, hogy öreg. De egyszer már nem lesz, és valószínűsítem csak, hogy hamarabb megy el, mint mi. Így nem kell aggódnom, hogy 30 év múlva is zaklatni fog.

2022. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Megteheted, hogy függetleníted magad tőlük érzelmileg, mentálisan, és csakazértis boldogan tanulsz, dolgozol, sportolsz, stb.

Sokan emiatt lépnek le korán otthonról, és mennek el egy távoli kollégiumba, munkahelyre, férjhez, vagy nősülnek be normális családba.

Amúgy a legtöbb mentális cuccot jól lehet kezelni, és egészséges életvitellel, beállított gyógyszerekkel teljes életet lehet élni. Engedd el gyorsan ezt a gyűlölködést, nyarvogást, különben pont olyanná válsz, mint akikre fújolsz.

2022. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hagyjuk mar ezt a magadtól találtad ki… en Diagnosztizálva vagyok, de egyébként már szinte mindent tudtam magamról, mikor a pszichiáterhez mentem, még a személyiségzavart is gyanítottam.

A családban meg senki sem funkcionál, szinte minden női rokonom vénlány maradt(mint én)volt öngyilkosság, van drogfüggőség, agresszió, sírás-rívás… Nem nehéz kitalálni, hogy mindenki beteg.

2022. márc. 3. 11:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Teljesen függetleníteni nem tudom magam, mert nem tudok teljesen önálló életet fentartani. Testvérem nincs, barátaim sosem voltak, kapcsolatom nyilván sosem lehet, soha nem lennék rá képes. A testiségre meg pláne. patthelyzet
2022. márc. 3. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!