Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor azt gyanították és...

Amikor azt gyanították és elkezdték kivizsgálni, hogy autista vagy, akkor hogy reagáltál?

Figyelt kérdés

Kezdem fogyatékosnak, kevesebbnek vagy stigmatizáltnak érezni magam.

Bár tudom, hogy más vagyok mint az átlag.


De azért mégiscsak elég negatív konnotációk társulnak az autizmushoz.


(Valószínűleg Asperger-es vagyok)



2022. márc. 3. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Unalmasak vagytok már ezekkel az öndiagnózisokkal.

Ráadásul a szókincsetekben az "aspergeres" már közhely.

Attól, hogy latin szavakat használsz, ha kell, ha nem,

nem tűnsz műveltnek.

Amit írtál, butaság.

2022. márc. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Miert hogy lehet meg irni azt hogy asperger mas szoval?
2022. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Autista, másként nem nagyon.
2022. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Én örültem neki. Akkor már 14 éve gyanítottam, hogy ez lehet a baj.
2022. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Az Aspergeres az elit autista. Én is az vagyok, klinikai diagnózissal, papírral, AOSZ kártyával, MÁK kártyával együtt.


Amikor megdiagnózisozott engem a klinika, megkönnyebbültem és nem akarok neurotipikus lenni azóta se.


Mi autisták sokkal olcsóbban utazunk, van kiegészítő jövedelmünk, emellett nem kell maszkot hordanunk sehol.

2022. márc. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Az első válaszoló egy idióta barom. Igenis létezik, hogy valaki előbb rájön, mint az orvos. Én is így jártam, akárcsak közel száz ismerősöm. A laktóz intolerancia is egyértelmű, hiába nem mondja ki orvos. Az autista is észreveszi, ha gyermekkorától kezdve másképp működik, mint a többiek.


Ami pedig az aspizást illeti, semmi jelentősége ennek a szónak. Ugyanúgy magasan funkcionáló autista az is. A Hans Asperger nevű náci képzőművészeti edény annak idején azon az autisták közös jellemzőit próbálta összegyűjteni, akik képesek beilleszkedni a társadalomba. Vagyis jól funkcionálnak. Ugyanaz a kettő.

2022. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Ja és én örültem a diagnózisnak. Sok mindenre választ adott és megnyugvást is. Nem érzem magam fogyatékos selejtnek, alsóbb rendű állampolgárnak. Elég csak ezen az oldalon körbenézni vagy akár az utcán, rengeteg nem autista van, aki szart sem ér hozzánk képest, értelmük egy hamutálcáéval vetekszik. Miért kéne lenéznem magam ? A linux sem lesz rosszabb azért, mert nem windows logika kell hozzá és a legtöbb user nem ezt tanulja meg használni.
2022. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
7-es: miben nyilvánul meg hogy autista vagy?
2022. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!