Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormonvizsgálat. Miből gyaníto...

Hormonvizsgálat. Miből gyanítottad, hogy szükséged van rá? Hány sikertelen hónap után kértél rá beutalót?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy a "hormonvizsgálat eredménye", hogy felvetődött bennem a kérdés, hogy ki hány sikertelen hónap után kért rá beutalót? Vagy ezzel is meg kell várni az oly gyakran emlegetett egy év sikertelenséget?


8 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót. Eleinte össze vissza jött meg, azonban körülbelül fél éve többé kevésbé beállt a ciklusom 25-28 naposra. Hőmérőztem is már pár hónapot. A görbém szerint van tüszőrepedésem is, igaz a második szakaszon rövidebb, mint 14 nap. Általában 11-12 napos.


Szerintetek érdemes lenne csináltatnom egy hormonvizsgálatot? Vagy várjam meg még letelik az egy év?


Tapasztalatokat is írjatok nyugodtan!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. júl. 23. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A 11-12 napos luteális határeset.

Barnázni nem szoktál mielőtt rendesen megjönne?


Egyébként korfüggő is. Ha 30 felett vagy, én nem várnék 1 évet, megcsináltatnám magánban.

30 alatt viszont kivárnám.

2015. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Az eddigi 8 hónap alatt egyetlen egyszer barnáztam, az utolsó menstruációm előtt. Előtte sosem, úgyhogy remélem nem is lesz belőle rendszer.


A korom ilyen szempontból nem aggasztó 25 éves vagyok, a párom 33.

2015. júl. 23. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a babavállalás gondolata után azonnal csináltattam hormonvizsgálatot. Endokrinológus-nőgyógyászt kerestem, hogy értékelje az eredményem. Így derült ki a autoimmun pajzsmirigy alulműködésem. Teljes vérkép és vizelet kell. A háziorvosi beutaló bizonyos hormonvizsgálathoz kevés ezért kell az endodoki. Így meg tudja nézni néhány vérvételből, hogy hogy állnak a ciklus elejei és vége fele lévő értékek.

Én mindenképp javaslom, hogy ne gondolkozz túl sokat mert ha van valami gond, az jobb ha minél előbb kiderül és azt előbb elkezdik kezelni.

2015. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rövid luteális fázis rövidsége progeszteronhiányra, ovuláció elmaradására utalhat.
2015. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!