Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magánynak mi az oka, ha mégis...

Magánynak mi az oka, ha mégis próbálok ellene tenni?

Figyelt kérdés

Új hobbi, ismerkedek új emberekkel, régiekkel is igyekszem tartani a kapcsolatot, van párkapcsolatom is. Ugyanakkor mindenhol azt érzem, hogy én teszek bele többet, és ha én nem teszek erőfeszítést, ezek a dolgok elhalnának. Talikat is elég nehéz szervezni a barátnőkkel, de ha egyszer eljutunk a taliig, az már nagyon jó szokott lenni és feltölt. Parkapcsolatomban is én vagyok a ragaszkodóbb típus, ha rajtam múlna, én minden második nap találkoznék a barátommal. Nem tudom, ez sok-e másnál is vagy nem. Munkahelyet most fogok váltani, mert van egy lány, akivel nem vagyok jóban és kb ellenem fordított mindenkit, akivel korábban jóban voltam. Lehet ez a munkahelyi dolog vetül ki az életem többi területére.


Kezdek belefáradni abba, hogy én tartom életben a kapcsolataim, én kezdeményezek és fordítva elég minimális a belefektetett energia. Van hobbim (heti 2x járok oda), dolgozom 40 órában, mellette írom a szakdolgozatom is, tehát le vagyok foglalva, ugyanakkor ezek az elfoglaltságok nem helyettesítik az emberi törődést, figyelmet.


Nagyon magányos vagyok és szorongok is sajnos emiatt. Sokszor érzem azt, nem tudok kire támaszkodni. Pszichológushoz jártam régebben, többhöz is, de egyik sem segített, tűzoltásnak jó volt, de hosszú távon nem oldott meg semmit.


Évek óta küzdök a fenti problémámmal, hol jobb, jól rosszabb a helyzet.



2022. márc. 4. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy úgy tapadsz másokra, ami ellenszenves nekik, hogy annyira félsz az elhagyatástól, hogy fojtogatóan függeszkedsz másokra.
2022. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam hosszú ideig, ha én nem tettem érte, akkor nem lett semmi. A megoldás számomra az volt, hogy abbahagytam a ragaszkodást, meguntam. Nem írtam nekik, nem érdeklődtem, és megláttam hová vezet. Aki elhullott az elhullott, aki meg érezte a hiányomat, végül változtatott a helyzeten. Senkiért ne küzdj, ha nem viszonozza, még ha fáj is néha a magány, akkor se érd be olyanokkal, akik csak akkor segítenek rajtad, ha nagyon erőlködsz. Gyakran az ignorálás hozza magával a megoldást, mert amikor te tartasz mindent életben magad körül, azok az ismerőseid megszokják ezt az állapotot, hogy tudják nem kell semmit tenniük ezért, és ezért nem is fognak. Aztán amikor leesik nekik, hogy hoppá már nem így működik, akkor észreveszik a hiányodat és akinek tényleg hiányzol és szeretné ha jóban maradnál vele, majd tenni is fog érte onnantól.
2022. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!