Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék megbocsájtani...

Hogy tudnék megbocsájtani magamnak, amiért fogdosás áldozata lettem és a sokk miatt nem reagáltam rá semmit?

Figyelt kérdés

Szórakozóhelyen történt, egy ismerős által, akivel együtt dolgoztunk. Sajnos azóta kiderült hogy én pánikhelyzetben disszociálok és nem tudok reagálni.

Ez a “férfi” odajött hozzám, megfogta a fenekem, hátulról megölelt, magához húzott és fogdosott… én ebből szinte alig emlékszem valamire, egy barátnőm mentett meg és vitt el onnan. Mikor másnap felfogtam hogy mi történt, sokkban voltam és nem éreztem semmit. Ez már 2 évvel ezelőtt volt, most rossz állapotban vagyok és jön vissza minden ptsd formájában.

Most már tudom hogy emiatt fel is jelentettem volna és lehetett volna belőle rendőrségi ugy, de en akkor sajnos nem tettem semmit, szégyelltem is valószínűleg, plane mivel egy volt a munkahelyünk, most meg ugye már késő fejletlenteni így 2 év után….

Dührohamaim vannak, gyolulom es annyira jo bosszu lett volna ha feljelentem, de sajnos mar nincs rá esély. Hogy engedjem ezt el?


2022. márc. 5. 18:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ebben csak pszichológus tud segíteni.
2022. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
28%
Menj oda hozza es fogdosd vissza
2022. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologus
2022. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Oké, hogy ez akkor eléggé kellemetlen élmény volt, de aki alapvetően normális annak egy ilyet nem szabadna azért ennyire komoly traumának éreznie.


Ez nulla egy súlyosabb baleset, környezeti katasztrófa vagy háború elszenvedéséhez képest, pont a nem brutális traumák egészséges feldolgozása (amihez kellhet pár hét, hónap) teszi erősebbé az embert.


Egyébként meg lehet hogy a férfi kollégád nem is egy aljas fazon, csak piásan a gátlástalan férfiállat előjött belőle (amit minden nagyobb tesztoszteron szintű férfi egyedbe beletett bizony a természet, csak szerencsére a civilizációs máz miatt ez ritkán jön elő).


Meg szórakozóhelyeken azért ronda nők is levadásznak néha piásabb béna, de hozzájuk mérten jó testű, ápolt srácokat...

2022. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
53%

Ácsi ácsi ácsi. Oké, neked xarul esett, rossz emlék, trauma, lefagytál. De feljelentés? Szerinted kapott volna azért valamit, mert fogdosott...és te nem reagáltál rá semmit? Akkor bocsi, de neki ezt tudnia kellett volna? Talán ha most azt mondod, hogy olyan ittas voltál, hogy eszméletednél se voltál, akkor igen, igazad lenne, jogos lett volna a dühöd. Ez történt? Be voltáld drogozva, vagy matt részeg voltál? Mert az, hogy "lefagytam, bocs, de amúgy józan voltam és nem akartam" egy elég gyenge me too sztori.

Mármint sajnállak, és nem hibáztatlak, de neked pszichológus kell, nem bosszú.

2022. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezed, hogy tudnál megbocsátani magadnak. Miért okolod magad olyan dologért, amiben nem vagy vétkes? Szégyellje magát az, aki fogdosott. Akárhányszor feljön benned ez a gondolat, mindig válaszolj magadnak. "Nem én vagyok a bűnös, csak kihasznált az az ember, kihasználta a cselekvőképtelenségemet."

A gyűlölet és a bosszúvágy pedig nem jó tanácsadó. Csak erősíti benned, hogy ne engedd el ezt a dolgot.

Tehát azzal kezdd, hogy ne hibáztasd magad, utána pedig engedd el a gyűlöletet, hiszen a múltat már úgysem tudod megváltoztatni. Kár miatta magadat marcangolni.

2022. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
4-es en is ezt gondolom, csak mar nem mertem irni semmit, nehogy aldozathibaztatonak legyek kikialtva. Velem szorakozohelyen parszor megesett hasonlo, lepattintottam vagy beszoltam neki, aztan ment tovabb az elet. Szoval van valami alapproblema, azoknal, akiket ez igy megvisel.
2022. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%
Ha az emberben indulatok dúlnak, keresi az okot, mire foghatja rá. neked a fogdosás előtt is volt már gondod, jól sejtem?
2022. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Es itt is van az aldozathibaztatas 5ös…. Akaratom ellenére, durván hozzam ért… ez szexuális zaklatás…

Es igen, nagyon érzékeny vagyok. Rosszul vagyok az olyan férfiaktól, akikhez bem vonzodom, SOHA nem érnék hozza olyanhoz, akit nem szeretek/tetszik. ez az egyed meg pontosan tudta hogy soha nem csinálnék vele semmit… és valóban ittas voltam, de nem részeg. Direkt kihasználta a helyzetet.

Írtam hogy szorongok és ezért fagyok le. A barátnőm lökte el, pontosan tudta hogy amit csinál az rossz és undorító. Volt már egy eset egy magyar sportolóval, őt is feljelentették külföldön. Nekem is azt kellett volna.

Azóta csak még nagyobb undort erzek, jönnek vissza a képek ebből, meg az is hogy megdermedek és nem tudok reagálni… kapcsolatom sem volt azóta, mert felek mar mindekitol… hát ennyi.

2022. márc. 5. 23:32
 10/27 A kérdező kommentje:
2, te is molesztalast tervezel? Az ilyenekből kinezem.
2022. márc. 5. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!