Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legdurvább gyógyszerc...

Melyik a legdurvább gyógyszercsoport? Az antipszichotikum, antidepresszáns vagy a benzodiazepin-ek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 17:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

10

Lamolep és tegretol.

2022. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Oh ez már baj :(
2022. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

Húha. Azért ne antoganizáljuk a pszichiátriai szereket.

Sok életet mentettek meg, köztük az enyémet is, mégha eleinte félrekezeltek is az idióták.

Rispen a legszarabb. Komplett érzelemmentes halott zombi leszel.

Én 4 hónapig voltam benzo mentes, de életkörülmények miatt újra szednem kell

Mindenesetre mindegyik szétcseszi a memóriád, az antidepi a libidód is. De hé! Legalább nem leszel öngyilkos és nem lesz mindennap egy pokol az életed a depressziótol és szorongástól.

2022. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13-as! És szerinted más megoldás nincs??

Én pszichoterápián is jártam, segített.

Egyébként ha az ember elhatározza hogy akar változni, akkor tud változtatni :-)

Az egyénen és elhatarozásán múlik, nem másokon. Pl. ha vki azért folyton rosszul van, mert hülye emberek veszik körül, az az illető hibája is, mert őneki kéne megtanulni ignorálni a nehéz embereket. (Tapasztalatból beszélek, én is ilyenen mentem keresztül).


Visszatérve: biztos vagy te abban, hogy el kéne fogadnod azt hogy tompa vagy, rossz a memóriád, libidód leblokkolva stb. ahelyett hogy megpróbálnál a hozzáállásodon változtatni, ami sokkal nehezebb, bonyolultabb, lassabb feladat, de hosszútávon sokkal jövdelmezőbb és nem cseszi szét a szervezeted valamint az agyad?

Azt tapasztalom, hogy az emberek megelégednek a "kevésbé sz*rral". Ha öngyilkos gondolataid vannak, az rossz....Ha le vagy szedálva, az kevésbé rossz, ezért elfogadod. De viszont az is rossz! És nem lesz attól jó, mert jobb, mint az első szituáció....És hosszú távon az is borzalmas. Hidd el, 9 éves tapasztalat beszél belőlem, én is így gondolkoztam, elfogadtam, holott nem kellett volna, és erre mostanában jöttem rá és baromi nehéz letenni!!! Szóval gondold át hogy megéri és ez mindenki másnak is szól.

Ha gondolod írj priviben.

2022. márc. 12. 10:26
 15/18 A kérdező kommentje:
Bocsi 7-es a válaszodat hasznosnak akartam jelölni csak félre nyomtam :-D
2022. márc. 12. 10:28
 16/18 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj!

Nem minden esetben az a lényeg, hogy te változni akarsz. Ha ennyi lenne akkor nem jutottam volna oda ahol voltam.

Nem érdekel ha elcseszi a libidóm vagy a memóriám amíg tudok élni.

Őszintén. Amilyen állapotban voltam, semmilyen elhatározás nem segített. Mert a testem megbolt bolondúlva és egyfeszt szorongást, téveszméket, hallucinációkat produkált.

Téves az elgondolásod. Én a gyógyszerek miatt vagyok képes harcolni és élni.

Nem vagyok leszedálva, sőt! A kedvem jobb mint valaha, képes vagyok örülni. A depresszió az ami leszedált és tönkretett.

De igen, kevésbé súlyos esetekben elég a pszikhológus.

De amikor a pszichológusod visz el pszichiáterhez,mert látja rajtad, hogy olyan mélyen vagy hogy csak a halál az egyetlen megoldás számodra.... akkor nagy bajok vannak a fejedben.

És persze magamról beszélek.

2022. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

16

Akkor neked vmi komolyabb bajod van, ugye? Skizofrénia vagy bipol?

2022. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem skizo.
2022. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!