Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiégés az egyetemen / elfáradt...

Kiégés az egyetemen / elfáradt agy. Lehet ezzel valamit csinálni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy egyetemet (gépészmérnök) ami számomra túl nehéznek bizonyult, és úgy érzem teljesen elfáradt az agyam, nem tudom használni. (jobb lett volna időben abbahagyni, de akkor még máshogy gondolkodtam amikor meg már megvan a suli 90%-a az ember már csak azért is befejezi)


Ha már csak arra gondolok, hogy ezután is valamit tanulnom kell, vagy nagyobb koncentrációt, logikát stb. igénylő munkát kell végeznem elfog a szorongás és úgy érzem, hogy nem menne. És nem nagyon érzem, hogy ez magától javulna, úgyhogy valamit ki kell találnom.


Létezhet erre vagy valami stratégia/megoldás hogy újraindítsam az agyam ? Gondolkodtam hogy pl elkezdek újra tanulni valamit de csak nagyon keveset és aztán progresszívan növelem mint pl az edzésnél a súlyokat.


Ötletek ?



2022. márc. 8. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkabb hagyd pihenni az agyad egy ideig. Mentalisan kifaradfal. Nem kell eroltetni, ne is gondolj ra, csak pihenj es csinalj olyan tevekenysegeket ahol nem kell megmozgatnod nagyon az agyad
2022. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Szerintem is a legjobb megoldás, ha pihensz egy kicsit. Sokan egyetem után akár fél-1 évet is kihagynak. Nem ciki ez. Nyilván kell szülői támogatás is ehhez.
2022. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pihentesd az agyad
2022. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!