Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ilyen nehéz jó pszicho...

Tényleg ilyen nehéz jó pszichológus/pszichiátert találni ?

Figyelt kérdés

Keresgélek az interneten a saját megyémben és a szomszédosban (Békés-Csongrád) de egyszerűen nem találok olyan magán orvost akinek lennének normális referenciái, vaktában pedig a saját pénzemen nem akarok kísérletezni...


Nektek mi a tapasztalatotok vidéken ?


2022. márc. 9. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Pszichológust és pszichiáter épphogy nem referenciák alapján kellene keresni... Ők a személyiségükkel dolgoznak, így ami másnak szimpatikus lehet bennük, az neked egyáltalán nem biztos, hogy az lesz. Én a 2. próbálkozásra találtam egy remek terapeutát. Semmilyen referencia nincs róla az interneten.
2022. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudod, az én pszichiáterem egyáltalán nem volt szimpatikus, de ezt dobta a sors, lévén tb.s. Én bevállaltam, ő meg meggyógyított. Ennyi.
2022. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1


De azért csak számít, hogy hány ember volt vele elégedett, nem ?!


Lehet, hogy én gondolkozom túl "iparszerűen" szeretek referenciákat, értékeléseket olvasni, ha igénybe veszek egy szolgáltatást.

2022. márc. 9. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:

3# Nem. Az embereknek legalább a 90%-a semmilyen referenciát nem ír az interneten, úgyhogy ebből nem fogsz reális összképet kapni.

Egyébként én is szeretek referenciákat olvasni, de a pszichológiai tanácsadás/pszichoterápia nem az a szolgáltatás, ahol ez számít. (1#)

2022. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi, azért remélem elsőre bejön az akit választok, nem éppen olcsó mulatság, és még rengeteget kell utaznom is emiatt :S
2022. márc. 9. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:
5# Tudom, hogy rossz érzés ez a bizonytalanság. Remélem neked bejön az, akihez először mész! Ha mégsem, akkor azt ajánlom, hogy ne habozz váltani. Nekem ez volt az első lecke. Tartottam tőle, hogy mi van ha a többi terapeuta rosszabb lesz, a kísérletezéssel csak kidobom a pénzt az ablakon, ő viszont valamennyire szimpatikus stb... A vége az lett, hogy majdnem 1 évig maradtam nála mire beláttam, hogy ez nem lesz jó. A második terapeutával nagyon jó terápiás kapcsolat alakult ki és rengeteget fejlődtem. Sokkal előrébb tartanék, ha nem pazaroltam volna el 1 évet a másik pszichológusra... Úgyhogy ha úgy érzed, hogy a pszichológus nem jön be, akkor menj máshoz, ne félj váltani! (4#)
2022. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!