Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánikbetegség és...

Szorongás, pánikbetegség és gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta élek generalizált szorongással, az elmúlt években már pánikbetegségem is lett, rendszeres pánikrohamokkal.


Szedtem antidepresszáns, a hozzászokási időszakban nyugtatót, jártam különféle terápiákra (analitikus, kognitív viselkedésterápia, pszichodráma, kineziológia, meditáció). Idővel ezek mindig használtak, így abba tudtam hagyni a gyógyszert, majd amikor ismét előjöttek, szedtem újra.


Évekig ment ez, a legutóbbi "ciklus" most fejeződött be, megint letettem a gyógyszert. AZ oka, hogy gyermeket szeretnék, és nem szeretném, ha bármit ártana neki a szer. Viszont ahogy "megy ki belőlem", egyre sz*rabbul vagyok megint, terápiák megint nem hatnak, mert a gyógyszer tud csak ilyenkor kihúzni. De azt most a gyerek miatt nem akarom szedni, így viszont nem tudom, mennyire ártana neki a szorongásom vagy pánikrohamom... nem tudom, mi tévő legyek... Nem értek azzal egyet, hogy van olyan, ami terhesség alatt biztonsággal szedhető, de így nem tudom, mi lesz...

Hosszú évekig "készültem rá", hogy előtte meggyógyuljak (legalább átmenetileg, majd utána szedném tovább, ha ez kell), de most ott tartok, ahol elkezdtem... és nem igazán van már időm várni, idén 37 leszek... el vagyk keseredve.


Valami volt ilyen helyzetben?



2022. márc. 9. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Szia.

Nekem 3 gyerek után jött elő a generalizált szorongás epizodikus rohamokkal és pánikrohammal.

2019 ota küzdök vele énis.

El váltam, majd 2 éve meg ismertem a jelenlegi páromat.

Rengeteg terápiára jártam ugyan ugy ahogy te, gyógyszereket próbáltam, aztan el hagytam majd megint kellett..

Nagyon szerettünk volna közös babát, genetikus szakorvos szakvélemény alapján szedhetem a gyógyszert, mivel többet ártok a babának ha roham jön rám.

És nem érdekelnek itt a negativ kommentek jaj az ilyen minek vállal gyereket.

A cukros, a szív beteg, a magas vérnyomásos se vállaljon akkor ugye mert ök is gyógyszert szednek.

Mi már a 31.ik hetet tapossuk 🌸😊

2022. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gratulálok neked! :)

Én is így gondolom, próbáltam évekig meggyógyulni, de nem várhatok már tovább a korom miatt.

2022. márc. 9. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
97%

Szíved Joga eldönteni persze konzutálj te is orvossal előtte!

Jo egészséget és kívánom hogy minél hamarabb át élhesd ezt a csodát 🌸

2022. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!