Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiborultam amióta megtudtam...

Kiborultam amióta megtudtam hogy babát vár a párom?

Figyelt kérdés

Készültünk rá, de ahogy valóság lett, kiborultam. Azóta csak erre gondolok és belefájdul a fejem. Hánytam is többször amit soha nem szoktam. Aggódok hogy mi lesz most? Hogy lesznek az anyagiak? Hogy lesz az életünk? Mi vár rám?

A párom előtte gyakran veszekedett velem a gyerek miatt, hogy nincsen. Mindig ez volt a veszekedés alapja. Most hogy lesz, ugyanúgy veszekedik csak más dolgok miatt. Pl hogy keressek többet, kezdjek magammal valamit mert ennyi-annyi pénz kell a gyerekre. Azt hittem ha lesz gyerek akkor egy boldog család lehetünk.

Más is érzett ilyen agylezsibbasztó érzést? Fura ezt így leírni de ahhoz hasonlítom amikor hetekig nem tudtam elfogadni hogy meghalt az Apám és napokig sírtam miatta (pedig soha nem sírtam előtte!). Akkor éreztem ilyen zsibbasztó érzést a fejemben.

Mi a megoldás? Kérem aki volt ilyen helyzetben segítsen a történetével!



2019. dec. 18. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Gyereket nemzettél egy nőnek, akivel leginkább veszekedni szoktatok. Erre mégis milyen megoldást vársz? Bírj ki 18 évet, aztán visszatérünk a témára.
2019. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akartad te ezt, csak engedtél a zsarolásnak.


Sajnálom.

2019. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet. Ez a kapcsolat nem a gyerek hiánya miatt volt boldogtalan. Ha most terhes és most sem vagytok boldogok ez a kapcsolat nem sokáig fog tartani és a gyerek issza meg a levét. Buta voltál hogy ilyenbe bele mentél igy semmi értelme gyereket vállalni. Ha csak az egyik fél akarja a másik nem az nem fog működni. Egy gyereket mindkét félnek akarnia kell szívből.


Annyit tudsz tenni hogy megbeszéled a pároddal a dolgokat és rendezitek a kapcsolatotokat a baba érkezésére vagy ami mocskosul hangzik, hogy lelépsz.

De az meg hogy a fejedhez vágja hogy keress többet az irtó gáz,ő nem dolgozik? Ha nem akkor ő meg se szólaljon ha igen akkor kap majd gyedet ami nem olyan rossz végülis vagy vállaljon otthoni munkát. Ő is nyugodtan kiveheti a részét attól mert terhes.

2019. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Félelmetes dolgot a felelősség vállalás, de ugyan akkor egy jutalom is. Erősebbnek kell lennem hozzá, hogy bírjam. Kitartobbnak kell lennem, hogy maradjon tartásom. Gyakrabban kell segítséget kérném, mint azt az egóm diktálja. Hálásnak kell lennem minden segítségért és nem szabad haragudnom, ha nemet mond valaki.

A gyerekkel két felnőtt élete bezárul és hármójuk élete kezdődik el.


Pasiknál gyakori a berezelés. Ez a tudatnak segíthet, hogy nincs ezzel nagy gond, más is túlélte és túltette magát rajta. Másnak ment, nekem is menni fog.


Veszekedésre a gyerek sem megoldás, sem újabb teher. A probléma megoldó módszerek és az egymás meghallgatása, a figyelemteljes hallgatás avagy az empatikus figyelem segítséget nyújt. Ugyan így segítség az agresszió menetes kommunikáció és a kapcsolatban lévő feszültségek tudatos oldása (ha megjön a párod, 10 másodperces csók, akkor is ha haragszol rá, ha indul otthonról szintén / éhesen, feszült munkából haza érve nem rangatok elő fontos megbeszélni való dolgokat, mert nem az érzelmek nem engednek tisztán gondolkodni / este inkább fenn maradok reggel 6ig, de megbeszélem a dolgot a párommal, vitás hangulatban nem alszok el...)


Az anyagiak problémát jelentenek. Igen. Isten hozott Magyarországon!

Kérj segítséget. Ha asszony annyira ráér szidni, segíthet keresni jól fizető melót is.


Én 24 nm-es házban nőttem fel. Nem volt mindennap kaja az asztalon. Sokat cívódtak a szülők. Mégis ember lettem, ha nem is jó ember, meg tele vagyok traumával, de ki nem?


Egymást segítsétek. Hallgassad meg az asszonyt, mond el, hogy igen gond a pénz. Majd hallgasson meg az asszony és lássa miért nincs két talicska ötezres ott helyben.

Agyaljatok ki (brainstorming módszerrel) megoldásokat. Bármit. Itt nem szabad első körben ítélkezni, hogy valami rossz ötlet. Aztán ha már nincs több és újabb ötlet, beszéljétek meg, mi az ami megvalósítható. Aztán beszéljétek meg, mi az, ami racionálisan bevállalható.


A kapcsolat nem önfeledt szórakozás. Dolgozni kell keményen egy jól működő kapcsolathoz.


Dolgozzatok rajta mind2en.

2019. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Egy kicsi bizonytalanság természetes ha már úton a gyerek, de az hogy ez nállad olyan stresszt okoz ami kikésziti a idegeidet már probléma. Te élvárásoknak akarsz megfelelni, és ha mások igényeit akarod kielégiteni a te gyereked nevelésével kapcsolatban akkor oríási lessz a nyomás rajtad. (a "mások" alatt ismerösök és rokonokat értek, Nem a párodat) Az élettársaddal tisztázni kell mik az elvárásai, és kompromisszumos alapon olyan célokat kell kitüzni amik megvalósithatoak. Kis lépésekben kis dolgokat kell megszerezni, hogy legyen sikerélmény. (pl már most elkezdhetsz gyüjteni egy kiságyra, aztán babakocsira, stb ...)a Ha jól értem az "anyagiak" a legkritikusabb pontja a konfrontáciotoknak és (félelmeidnek). Egy gyerek felnevelése valóban költséges, de nem feltétlen kell azért stresszelni mert nem tudsz "mindent" (játékok, tárgyak) megadni neki. A lényeg, hogy a kötödés (szeretet) idövel fog kialakulni közted és a gyerek között, és bár te nem akartál gyereket lehet ez csak a felelöségvállalástol való félelem, ami el fog tünni ha már látod hogy képes vagy törödni vele. Ha az "érkezés" utánn pár hónappal még midig úgy érzed, te ezt nem akartad akkor kérj tanácsot, de szakértöktöl. Ahoz viszont hogy ne így töténjen, már most tudatositani kell magadban hogy drasztikusan lecsökken a magánéleted és a szórakozásra forditott szabadidőd mennyisége. Ha ezzel a gondolattal meg tudsz bírkózni, akkor nem lessz gond. (ill: az mindig van, de nem lessz leküzdhetetlen) Ha mégjobban bepánokolsz a szabadidöhiány gondolatára akkor nehéz harc vár rád saját magaddal, de nem leküzdhetetlen. (egy egykor pánikólos, de mára boldog apuka volnék egy 9 éves kislánnyal) Sok sikert.
2019. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen baba sem hoz helyre kalcsolatokat sőt próba elé allítja még a jól működő kalcsolatot is. Át kéne gondolnod hogy viszonyulsz ehhez a nőhöz. El tudod kepzelni vele az egész életedet? Mert ha nem akkor erről jobb lenne addig szólni amíg meg van döntés a kezében, nem megvárni azt a napot amikor már biztosan jön a gyerek. Ha úgy gomdolod igen. Akkor meg ülj le vele és beszéljétek át, hogy a folyamatos veszekedés nem fog működni. Mond el őszintén mit érzel, hogy meg vagy ijedve és ha veszekszik akkor ezzel még jobban megijeszt és ennek nem lesz jó vége. Egyébként nem meglepő ha valaki bepánikol a felelősségtől. Természetes érzés. Amire számíthatsz hogy az asszony 2-3 évig a gyerekkel lesz elfoglalva és te a háttérbe kerülsz. Ezt aokan nehezen viselik.
2019. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon jókat írtatok mindannyian. Elgondolkodom rajta ... Aztán majd írok mi lett ha addig nem kapok még válaszokat (akkor azokra is reagálok)
2019. dec. 18. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam el a többiek válaszát, biztos jókat írtak neked, én csak annyit írnék, hogy ha még el lehet vetetni a babát, akkor mondd meg a nőnek, hogy te mégsem akarsz gyereket, őt sem, mert egyfolytában veszekszik, de úgy látszik, elég nyámnyila alak lehetsz, aki nem tud kiállni magáért. Minek kellett neked egy olyan nő, aki folyton veszekszik, mintegy, hogy miért. Ha még nem a feleséged, hagyd ott. Úgyis otthagyod majd pár év múlva, jobb minél előbb.
2019. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó ismeretlenül 2 mondat alapján megszervezed a kérdező életét és megölnél egy kisbabát? Nem széggyelled magad? Nyilvan vet fel kérdéseket egy ilyen írás de ezekre a bálaszokat csak a kérdező tudja senki más és a döntés is az ő kezébrn van. Nem a legjobb lélda de mindig szerettem volna egy cicat. Amikor lett meg nyomasztó érzés volt, hogy ott van. 1 hétig pocsékul éreztem magam. Fura volt megélni. Össze voltam zavarodva és féltem rossz döntést hoztam. Nyomasztott, higy ott a cica. Aztan leéltünk együtt 12 boldog évet. :) Ennyi. És én csak egy cicáról beszélek. A gyerek ennél jóval nagyobb "falat".
2019. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!