Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD tünetei lennének?

OCD tünetei lennének?

Figyelt kérdés

Ez a dolog pár hónapja kezdődött el. Ebben a pár hónap alatt nagyon megváltoztam. Például mikor valamit mindig elteszek, folyton bennem van az, hogy muszáj elfordítani. Ezen kívül később több minden is érkezett, ha anyukámra gondolok, vagy egy közeli ismerősre, barátra, rokonra, sokszor gondolok olyanra, hogy rosszul bánok vele, és ez nagyon is zavar, egyáltalán nem tennék ilyet! A másik, mindig ismételgetek dolgokat újra és újra, mindig megnézem legalább 4x a dolgokat mielőtt elmegyek, számolási kényszerem is van, gyűjtögetek a semmiért, és mindig el akarok valamit mozdítani. Ez mi lehet? Esetleg kényszerbetegség?



Egy 16 éves.



2022. márc. 9. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Kutya bajod.
2022. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kényszerbetegség,ezt pontosabban egy szakember tudná megállapítani.

Azt tudni kell hogy sok emberben benne van,hogy ellenőriz dolgokat,akár többször is,a gond akkor van ha ez már gátolja az embert a hétköznapi rutinjában/szenvedést okoz.

Pl mit érzel,mi lesz ha nem fordítod el a dolgokat? Te sem tudod,csak egy feszítő rossz érzés?

2022. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es, igen, valami hasonló, teljesen olyan mintha belém lenne "kódolva", hogy ezt nekem muszáj megfordítanom.
2022. márc. 9. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2#-es vagyok.

Azt javaslom,menj orvoshoz!

Kicsit voltam idősebb mint te,mikor a kényszerbetegségem kezdődött. Mai fejjel (már 34 vagyok :) ) előbb elmentem volna.

Magától nem sok eséllyel fog megoldódni. Sőt,nálam az évek során több dolog is "mellé szegődött".

Menj orvoshoz! :)

2022. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem is kényszerbetegség lesz. Mindenképpen kell segítséget kérni! Szüleid tudnak róla?

4-es téged milyen módon kezelnek? gyógyszer is vagy gyógyszermentes terápia?

Hogy viseled ennyi éve? Tudsz teljes életet élni ettől?

2022. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok,még csak nemrég vettem fel pszichológussal a kapcsolatot. Nem kezdődött még meg a kezelésem. Bár lehet nem ártana gyógyszer sem,de pl nyugtatót nem szeretnék többé szedni.(azt háziorvos írta fel) Kb 12 év szedés után 2019 novemberében fokozatosan,magam tettem le.

Őszintén szólva elég nehezen viseltem,mert a semmiből,előjel nélkül csapott le,és nem is értettem mi történik velem...

Később is nehéz volt,és pl elég súlyos szorongás is társul mellé. Azt hiszem mostmár szociális fóbia is.

Vannak azért jobb periódusaim,de már azért is kerestem fel a pszichológust mert már nagyon elviselhetetlen volt. És a legrosszabb az,hogy előtte teljesen normális voltam...teljesen felhőtlen életem szerintem sosem lesz :')

2022. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!