Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tènyleg igaz,hogy a bipoláris...

Tènyleg igaz,hogy a bipoláris zavar gyilkosságot okozhat,ès olyan sunyi betegsèg?

Figyelt kérdés

Èn is bipoláris zavaros vagyok.Jól karban van tartva.Járok orvoshoz,szedek gyógyszert.Egyszer cserèltem orvost,mert erőltette a sok gyógyszert.Egyèbkènt elègedett vagyok a kezelèsemmel.

Engem szemèlyszerint nem tart aggresszívnak a családom,ès a munkatársaim sem.Gyerekeim is inkább nyugisabbak.Jó velük a viszonyom.Olykor èn is megijeddek,mikor ilyen törtèneteket hallok a bipoláris zavarosokról.Állítólag mèg kezelès mellett is okozhat ilyen tragikus dolgokat,de olyan embernèl is csinál hüxesèget,aki nem bipo.



2022. márc. 13. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább öngyilkosságot.
2022. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb mentális zavarhoz hasonlóan a bipoláris zavart is egy spektrumon kell nézni. A tünetek az enyhétől a nagyon súlyosig terjedhetnek, nincs két egyforma bipoláris zavaros ember. Igaz, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint nem gyógyítható, de megfelelően beállított gyógyszerekkel tünetementessé tehető, és az illető képes teljesen normális életet élni. Van akiből a nem megfelelően beállított/nem szedett gyógyszerek agressziót váltanak ki, de egyrészt ez nem minden bipoláris zavarosra igaz, másrészt ennek is megvannak a különböző fajtái (pl. önmaga ellen irányul, türelmetlenebb, ingerlékenyebb, verbális agresszió stb.)

A társadalomban az a tévképzet él, hogy ha egy bipoláris zavaros nem szedi a gyógyszereit, akkor egy gyilkoló őrültté változik... Ez nyilván az esetek 99%-ában nem igaz.

2022. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Èn is csak 1 db gyógyszert szedek + az altatóm.Az új dokim az elvette,amit az előző adott.
2022. márc. 13. 22:26
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Bipolt egyféle gyógyszerrel nem igazán lehet sikeresen kezelni.
2022. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Szedek hangulatstabilizálót, nagy mennyiségű antipszichotikumot, így is összevissza vagyok. Nem tartom sunyi betegségnek, ez igen rossz megfogalmazás.
2022. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták stabil a lelkiállapotom.
2022. márc. 13. 22:44
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Én is bipol vagyok és majdnem csináltam nagyon nagy hülyeséget (mániás szakban). Nem tudom, hogy kinek vagy minek köszönhetem, hogy nem tettem meg, amit kiterveltem. De remélem, soha többé nem leszek ilyen állapotban.
2022. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
"Nekem azt mondták stabil a lelkiállapotom" Ez alapból nem fér össze a bipoláris depresszióval, aminek legfőbb jellemzője a szélsőséges hangulatingadozás..
2022. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor biztos fèlrediagnosztizáltak vagy az orvos hüxe.Egy biztos. A gyógyszerem az jól van beállítva,mert megvagyok mellette.
2022. márc. 14. 10:40
 10/17 A kérdező kommentje:

Egyèbkènt nem èn tartom sunyi betegsègnek,hanem akik nem èrtenek hozzá.Azt gondolják,hogy egy működő vulkánok vagyunk.

Valamilyen szinten a környezet is befolyásolja az egèszet.Ha valahol az ember pocsèkul èrzi magát,ott előjöhet könnyen.Nekem egyszer egy számomra rossz munkahely váltotta ki az egèszet,ès egy nem működő kapcsolat.Ez volt 7 ève.5 ève vitt be egyszer a mentő,mert kiborultam ,ès gyógyszerre itta.Azóta nem volt ilyen,mert elköltöztem.

2022. márc. 14. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!