Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt esetleg valaki akinek...

Van itt esetleg valaki akinek családtagja bipoláris?

Figyelt kérdés

2022. márc. 9. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én magam az vagyok. Mi a kérdés konkrétan?
2022. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem családtagomnál diagnosztizálták. Próbálok rájönni mivel támogatom igazán őt és jó lenne beszélni olyan emberrel aki velem azonos helyzetben van.
2022. márc. 9. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami nagyon rossz az az amikor a rokonok csesztetnek depresszióban hogy: majd elmúlik, vedd be a gyógyszert, hát nem megmondtam neked előre, ne aludj már ennyit stb. Amikor mániás vagyok akkor nem szedek gyógyzert, mert olyan vagyok, mint egy szuperhős. Ekkor is rossz hallgatni, hogy vedd be a gyógyszert, ne kockáztass, fejezd be stb.
2022. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jó, hogy ezt megírtad, mert így visszaigazolás, hogy ebben akkor valószínűleg segítem őt, mert erre az elejétől odafigyelek nagyon. Csak akkor beszélek a betegségről ha ő kezdeményez vagy nyitott rá. Meg sok egyébre is. Igazából az olyan helyzetekkel nem tudok magamban lelkileg mit kezdeni amikor hagynom kellene, hogy akár kárt is okozzon magában. Iszonyat nehéz és legtöbbször teljességgel nem is tudom ezt hagyni. Ezt utána jó helyre tenni magamban, hogy látom rombolja magát, de szinte akármit teszek csak rontok a helyzeten, nagyon nehéz.
2022. márc. 9. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj nyugodtan privátba ha akarsz. Előző válaszokat én írtam.
2022. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Depressziós vagyok és hajlamos vagyok a mániára is. Enyhe antidepresszánst írtak fel nehogy könnyen átbillenjek.

Nekem nemcsak a depresszió rossz de amikor nagyon jól vagyok és csesztet a környezetem akkor azonnal zuhanok vissza.

Nem merek alkoholt sem inni mert amint eltelik pár óra jólét azonnal napokig tartó komoly depresszió lesz belőle.

Néha már nem is merek örülni semminek mert tudom utána jön az ok nélküli kilátástalanság és önleértékelés érzése.

2022. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Őszintén nem tudom én mit tennék ha így éreznék…
2022. márc. 9. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió része kegyetlen, mert azt érzem, hogy csinálnom kellene ezt-azt (sport, séta, beszélgetés, stb. stb. stb.), de képtelen vagyok rá. Csak várok és várok, hogy jobban legyek. Amikor meg jönne a hipománia, mánia, akkor végre jól érezném magam, de az veszélyes (eddig egy mániás szak volt, akkor sikerült is pszichózissal kórházba jutni). A családom, a barátok semmit nem értenek az egészből. Ráadásul ugye a depresszió nagyon sok arcú és általában az emberek tényleg azt gondolják, hogy sporttal, sétával, beszélgetéssel, meditációval, klasszikus zene hallgatásával jobb lesz. Meg terápiával. És akkor szívesen üvöltözném, hogy de én nem sima depressziós vagyok, hanem bipoláris.


Szóval hát igen, nagyon jó lenne egy hozzátartozói csoport, biztos van is ilyen. Vagy ha nincs, csinálj. :)

2022. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintem aki nem bipoláris az sosem fogja igazán megérteni milyen lehet megélni azt. Ahogy ugyanezen elven egy bipoláris se azt pl, hogy miért nem, vagy csak nehezen tudják helyesen kezelni családtagok az ő reakcióikat.


Annyit szeretnék csak akkor kérni, mint hozzátartozó, hogy ezt mindig juttatások eszetekbe mikor úgy érzitek “üvöltenétek” kapott, esetlegesen támogatásnak szánt megnyilvánulásokra.

2022. márc. 9. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

A parom bipolaris 5 eve egyutt elunk. Tudnék mesélni.

Legszivesebben mar felkotnem magam vagy elhuznek a vilag masik felebe. Szoval ilyen egyutt elni, elviselni egy bipolaris csaladtagot.


Angolul rengeteg minden fent van a neten, amk azzal foglalkozik, hogy az mit tegyen, hogyan elhet egyutt bipolarissal, aki kenytelen.


Az elso es legalapabb, hogy a bipolarisnak szednie kell a rohadt gyogyszereit. Arra az esetre ha nem szedne vagy jonne valamelyik mankas vagy depos idoszaka mar a legelejen ki kell dolgozni a vele egyutt elo(k)vel, hohy olyankor mi a forgatokonyv mivel jar ez egyutt. Pl vokt egy feleseg, aki megmondta ha a ferje nem szedi a gyogyszereit, mert epp elkezdj azt kepzelni neki nincs ra szuksege, akkor osszepakol es elkoltozik egy baratnojehez azonnal. A ferj amikor rajott ezt valoban minden egyes alkalommal megteszi a felesege ahogy egyszer is nem veszi be agyogyszeret, errol leszokott. Termeszetesen nagyon szereto, megerto felesege volt blabla.


Aki az egeszseges kabe annak kell atkepeznie magat bipolaris szakertove , ami nyilvan hatalmas teher. Latnia kell a mania kezdeti jeleit blabla kell neki egy hazalmas segito halo, menekulesi utvonal, hogy kihez mehet el par napra. Sajat magat is karban kell tartania kulonben hamar ki fog egni.

Ja kb neki kellene biztositania hogy a bipolarisnak egeszseges napi rendje legyen, mozogjon, szedje a gyogszereit,eszlelje ha kezd kibilleni es ezt beszelje meg vele es bla es bla es bla.

Amugy onnantol kezdve ha egy bipolaris nem szedi es nem ugy ahigy a pszichiater felirta neki a gyogyszereit onnantol kezdve veszett fejsze nyele. Akkor hagy i kell es tavolsavot tartani mert tonkretesz mindenkit aki segiteni szeretne neki.



Raadasul egy gyogyszerbeallitas nem egyszeru igy azt megszakitani es ujrakezdeni vagy csak megszakitani tunetmentesen is oriasi felelotlenseg. Az idegrendszerre hato gyogyszereknek a lenyege, hogy folyamatosan es mindig a megfelelo mennyisegben jelen legyenek a szervezetben es biztositsak a nor.alis mukodest.



szoval ha nem vele elsz akkor ne pazarold az idodet. Ha gaz keruld el. Ha van elettarsa vagy valako akivel egyutt lakik azoknak ajanld fel a segitsegedet, hogy barmikor meghallgatod oket, mehetnek hozzad pihenni stb. (mert ok elfogadjak az erdeklodest es tanacsokat nem ugy mint egy bipolaris)


Ja es fontos o ez egy betegseg nem maga az ember. De maga az ember az akinek minimalis onfegyelme kell legyen hogy amikor jol is van nem hagyja abba a gyigyszereket es minimalis onismeret is kell, hogyha erzi kezdodik a kibillenes akkor rohan a szakemberhez...es hasonlok. Azaz de igenis maga az ember is, mert amikor epp nem.depis vagy nem manias akkor o iranyitja az eletet, es a megfelelo iranyitas teszi lehetove hogy sokaig ne csusszon bele se a maniaba se a masik oldalba.

2023. jan. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!