Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Így is fel fog írni gyógyszert...

Így is fel fog írni gyógyszert a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Januárban nagyon erős depresszióba süllyedtem, konkrétan pánikrohamaim voltak (a boltban tudtam valahogy menedzselni, otthon nem), éjjel felébredve sírógörcsöt kaptam, úgyhogy kértem egy időpontot állami pszichiáterhez, március végén megyek.


Most már jobban vagyok, 6 hete nem volt ilyen pánikos időszakom, sírni azt még mindig szoktam, nem éppen ideális jelenleg az életem. Átgondoltam néhány dolgot, a körülmenyeim nem változtak, csak a hozzáállásom lett picit jobb.


Nem félek a gyógyszertől, de van rá esély hogy inkább azt mondja egy pszichológussal beszéljem át a problémáimat? Mert ezeken a gyógyszer sajnos biztosan nem fog segíteni. Minimum egy kombinált terápia kellene, de magánra nem telik.



2022. márc. 13. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
fog
2022. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ír
2022. márc. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen fog írni 100%, de vissza is utasíthatod, hogy nem szeretnél gyógyszert szedni (legalábbis nekem megengedték egy idő után, mert látták, hogy csak a terápia használt, bár nekem személyiségzavarom van) Egy próbát megér a prozac vagy sertralin, mert tudnak segíteni tényleg. Nyugtatókat és antipszichotikumokat csak nagyon indokolt esetben fogadj el!!
2022. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A Prozac és a Sertralin tudtommal elég régi gyógyszerek, vannak ennél újabbak valószínű kevesebb mellékhatással, mint pl: a citalopram hatóanyagú SSRI-visszavétel gátlók. Anyukám szedett anno Frontint, semmilyen körülmények között sem fogadnám el, mert teljesen zombi lesz tőle az ember de nem old meg semmit. Aludni szerencsére tudok.
2022. márc. 14. 22:09
 5/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, lehet elég régiek, viszont a legtöbb orvos ezeket írja fel kezdésként.
2022. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Magánban ismerősöknek nem ezeket írták fel.
2022. márc. 14. 22:37
 7/18 A kérdező kommentje:
Persze nekem erre nincs pénzem, szóval meglátom, majd megírom mi volt.
2022. márc. 14. 22:38
 8/18 anonim ***** válasza:
#3: Nekem escitilt (citalopram) írtak fel elsőként, és bevált.
2022. márc. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, és nem magánban.
2022. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
8-as arról jókat hallottam másoktól, bár inkább enyhébb depressziós, pánik betegeken segít én úgy tudom. Remélem nem tartanak majd súlyosabb esetnek!
2022. márc. 14. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!