Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ne menjek pszichiáterhez?

Tényleg ne menjek pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt mondta,hogy ne menjek pszichiáterhez,mert csak begyógyszerez,és én ennél okosabb vagyok,meg inkább megyek el pszichodráma színházba,ott tényleg segítenek,valamint sokszor csak beszélni kell,és az segít.


Már bő 3 éve erős szorongásom van,szinte minden nap görcsbe rándul a testem,az emésztésem is megsínyli (Hasmenés 1 héten többször,bár most az utóbbi 2 hónapban jobb lett). Valamint - szerintem - van szociális fóbiám,az ablakon nem szívesen nézek ki,el van húzva mindig a függöny,mert folyton bennem van az,hogy belátnak.


Szóval,a lényeg,hogy valóban jobbak az ismerősöm által említett módszerek?


Köszi előre is a válaszokat!



2022. febr. 21. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Az ismerősöddel ne foglalkozz. Én is voltam pszichiáternél és volt értelme, mert tovább irányított klinikai szakpszichológushoz és pszichoterápián vettem részt, ami működik. A gyógyszert nem muszáj bevenned, kiváltod és azt mondod szeded
2022. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodtan engem is lepontozhattok, de igenis menj pszichiáterhez! 13 éve csak terápiával jól lettem, de most szükségem van gyógyszerre. Aki 3 éve így szorong csak rosszabb lesz. Majd jön a többi mentális és testi tünet is. Mondjuk arra nem bíztatlak, hogy ha gyógyszert ad ne vedd be, vagy dnts előtte és légy őszinte, hogy nem veszed be.
2022. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Melyik idióta barom pontozza le azokat, akik hozzáértő szakembereket javasolnak ? Kapjatok már az agyatokhoz, már ha van ! Akár öngyilkosságig is fajulhat a szorongás. Pszichiáter kell, nem pedig fórumos hülye
2022. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 3-as...megfigyeltem van aki ezzel szórakozik. Teljesen hiteles és korrekt, tényeken alapuló hozzászólást lepontoz. Ezért fos ez a fórum!
2022. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Menjél szakemberhez. Gyógyszert fog adni az 100% meg bno kódot. Elmondod neki a problémádat ő pedig ehhez mérten fog gyógyszert adni. Vannak időszakok amikor kell a gyógyszer ez van. Segíti túlélni a mindennapokat a jól megválasztott kezelési mód.
2022. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen megköszönöm a válaszaitokat! Pedig sportolok is kb 3 éve,értem is el eredményt a testemen.

Ezt csak azért írom,mert szokták említeni,hogy a mozgás segít. Én a magam esetében ezt nem érzem annyira...

2022. febr. 21. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Az 1-es azért lett lepontozva, mert azt írta, hogy ne szedje be a gyógyszert. Ami egy dolog, de még azt is mondani, hogy bevette... kicsit erős.
2022. febr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha a futoszalagos tb rendelesen jarsz (bar ott is vannak normalis dokik), es tobb diagnozist\gyogyszert kapsz, mint ahany percig beszeltek, akkor tenyleg lehet jobb, amit az #1 ir. (De inkabb keress mast.) Es egyaltalan nem igaz, hogy mindenki gyogyszerrel tomne, en sem kaptam soha, pedig nem vagyok egyszeru eset.
2022. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj szakemberrel, mert egyedül sokkal nehezebb megoldani. Elsőre nem érdemes gyógyszerezni, a pszichoterápia is rengeteg dologban tud segíteni - és a gyógyszerezés mellett is szükség van rá.


Érthető, hogy nem akarsz gyógyszert, pláne nem addig, amíg más megoldással nem is próbálkoztál. Vagy eleve menj pszichológushoz, aki nem is gyógyszerezhet, de ha olyan a problémád úgyis meg fogja mondani, hogy neked gyógyszerre van szükséged, beszélj pszichiáterrel. Viszont azt hazudni, hogy bevetted a gyógyszert a legnagyobb hülyeség, mert csak félrevezetitek egymást és emiatt csak távolodni fogtok a megoldástól. Ha azt hiszi, hogy bevetted a gyógyszert, aminek enyhítenie kéne a problémádat, mégsem enyhül, akkor más gyógyszert ír fel, azt se veszed be, közben meg a valós problémákkal nem foglalkoztok. Ez értelmetlen. Mondd meg, hogy pszichológust akarsz ajánljon, vagy utaljon be, ha TB-s pszichiáter.

2022. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!