Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csendes borderline-s nőkkel...

Csendes borderline-s nőkkel könnyebb az élet?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha megosztanátok tapasztalatokat.


Köszönöm.



2022. márc. 16. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Senki borderline-nal nem könnyebb, a csendes legfeljebb csak testileg nem ver meg, de széttapossa az önértékelésedet, megsemmisíti benned a magabiztosságot, szétrugdossa a lelkedet.
2022. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Bármilyen borderline-nal élsz, a legkisebb konfliktusnál is úgy érzi, maximum magába fojtja a szavakat, hogy dögölj meg, mért nem pusztulsz már fel, akaszd fel magad. Irtózatos gyűlölet ébred bennük a semmitől is, nem egészséges ilyen ember közelében élni.
2022. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Miért feltétlenül borderline nőt akarsz? Mi nem jó a normális nőben?
2022. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3, Nem mondtam, hogy azt szeretnék.

Csak kíváncsi voltam, de mivel levannak pontozva a válaszok, így még várok jó válaszokra.


De, hogy pontosítsak a kérdésemen, könnyebb egy csendes borderline-s nővel, mint egy “klasszikussal”?

2022. márc. 16. 20:39
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, a borderline az borderline. Nem nagy segítség, ha a bútoraidat legalább nem tördeli össze, de 90%-ban ugyanaz játszódik le benne, mint a klasszikusban.
2022. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem sokkal. Én együtt éltem egy csendes borderes barátommal és utána panikbeteg lettem...
2022. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Hogyha az a kérdés, hogy egy kevésbé súlyos borderline-nal élővel könnyebb e, mint ha valakinek súlyosabb tünetei vannak, akkor igen. Vannak olyanok, akiknek semmi önreflexiójuk nincs, cserébe nagyon durvák a tüneteik, falcolnak, manipulálnak, nagyon hullámzik a hangulatuk, szélsőséges esetben ki-be járnak a pszichiátriára. Viszont vannak magasan funkcionálóbbak. Nyilván ha egy nem borderlineos nőt melléjük raksz, látod hogy ja a nem borderlineossal kevesebb a zűr, viszont a borderline-ban is vannak fokozatok. Egy kevesbé súlyosabb esetnél megfelelő önreflexióval, terápiával szerintem élhető tud lenni egy párkapcsolat, viszont az tény, hogy egy stabil ember kell melléjük. Nem az kell, hogy szülő funkciót töltsön be a párjuk mellett, vagy ilyesmi, csak ne két instabil ember kerüljön össze, mert az tényleg nem lesz működőképes. De nyilván ehhez kell az is, hogy a borderline-nal élő fél tisztában legyen azért hogy milyen nehézségei vannak és akarjon tenni hogy jobb legyen.
2022. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
*nem az kell, hogy szülő funkciót töltsön be a párjuk
2022. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Miért kell úgy beállítani "A BORDERLINE-OS MÁR CSAK ROSSZ LEHET"??????

Nem értem..... Attól hogy olvastok róla pár cikket, meg hasonlók, ismertek diagnosztizált bordeline nőket, vagy csak dobálóztok a levegőbe?


Egy diagnosztizált borderline nő.

2022. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem semmi... Valakiknek volt egy nagyon para border párjuk és akkor így általánosságban megy a "minden border a pokol szülötte, hozzá se szólj, mert egy másodperc alatt tönkreteszi az életed, hujuj". És ezek az emberek az összes borderes kérdésnél folytatják a hadjáratot. Sajnálom, hogy valaki ezt tette veletek, persze tudom történetesen border volt, de nem ugyanolyan mindegyik. Nektek sem ártana terápia.

Az élet nem fair, a romokat pedig szakemberrel fogod összetakarítani, a border is egy nagy rom, ami trauma hatására jött létre. Akkor lehet egy bordival meglenni, ha küzd és él azokkal az eszközökkel, amik elérhetőek a gyógyuláshoz, tehát jár szépen terápiára.

Nálam a szeretethiány domináns, magamat semmi extrával nem rombolom, a viselkedésem a szavaimmal problémás, senkit nem bántok fizikailag, sokat sírok és sokszor vagyok dühös, de igyekszem. Már attól összerezzenek, ha valaki hirtelen felém nyúl, mert azt hiszem meg akar ütni vagy valami.

Senkitől nem várom el, hogy toleráns legyen velem, de akkor le lehet ám lépni, öngyilkossággal sem szokásom fenyegetőzni.

2022. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!