Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell elképzelni egy...

Hogyan kell elképzelni egy drogelvonót? Esetleg valakinek saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az 1 éves bentlakásosra gondolsz?
2022. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy volt hogy túladagoltam magam, mert egy extra erős adagot lőttem be. Ezután majdnem meghaltam, és hiába maradtam életbe mert hónapokig nem voltam önmagam. Nem tudtam rendesen beszélni (dadogtam) és biztos voltam benne hogy maradandó károsodásom lett. De megfogadtam ha helyre jövök, akkor bemegyek egy rehabra. Kb 2 és fél hónap után helyre jöttem, és jelentkeztem. Egy ismerősöm ajánlott be, így nem sokat kellett várni. Az elején volt egy elbeszélgetés (hogy megvan-e az elhatározásom) előtte már volt állapotfelmérés stb. Be engedtek. Egy ház volt nagyjából 4-6 fős szobákkal. Volt egy nagy kert, pl állatok is, és egy nyugodt környezet. Az első 2 hónapban még telefonálni sem volt szabad, és be kellett tartani a házirendet amit többször átolvastattak velem. A nap nagyrészt be volt osztva. Bemelegítés, futás, reggeli, beszélgetés, takarítás, munka, szabad idők stb. A beszélgetésekből is többféle volt. Volt aminél pl csak el kellett mondani hogy érezted magad meg ilyesmik. Volt aminél szabadon témákat lehetett felhozni. Volt néha játék, meg filmnézés, meg ilyesmik. Volt hogy az egész csoporttal elmentünk egy kultúrházas műsorra. Csakhogy az embernek a rehabon nincs megszokott magánszférája. Mindenhol van valaki. Mindenhol foglalkozni kell valamivel. Nem nagyon lehet egyedül elbújni. Nekem ezért volt nehéz, mert egész életemben kb egyedül voltam. Szociális fóbiás is vagyok, így nem bírtam tartósan a rehabot. Inkább kijöttem, elmenekültem onnan, és aztán a híd alatt aludtam. Most is csöves lennék (vagy halott) ha szüleim nem engedtek volna vissza. Én már feladtam a harcot. Egyedül nem tudok leszokni, és a rehabot meg nem bírom ki (bár nem is hiszem hogy használna). Így függő vagyok továbbra is. Nekem kb ez a tapasztalatom :)
2022. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 van olyan ami nem egy éves vagy nem bentlakásos is?


#2 köszönöm a beszámolód

2022. márc. 16. 17:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Vannak csoportok pl NA

Vagy lehet menni addiktológiára is, és befeküdni pl kórházba.

Ezek vannak általánosan.

2022. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Meg van rövidebb is, igen. Pécsváradon csak fél éves.
2022. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel akarsz leállni?


Van/lenne pl elvonási tüneted, milyen a tesi egészséged?

2022. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy szar. Debrecenbe 3x voltam. Közel félévet. Semmit sem segített meg sem hallgatnak ha mégis nem hiszik el a panaszaidat. Elsõ elvonó után ami 2 hónapos volt kiengedtek. Mondtam hogy nagyon rosszul vagyok teljesen elvonásom van. Azt mondta az addiktos az lehetetlen kivagyok tisztítva. Aztán utánna mentõ vitt be elvonnással. Akkor meg rámfogták hogy biztos ujra szedni kezdtem.
2022. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Fű meg kokain, van elvonási tünet és egészséges vagyok
2022. márc. 16. 20:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Intravénásan lőtted a kólát, vagy nazálisan szívtad? Mennyi időn keresztül használtad?


(Csak mert nekem is a kokain okozta a heroin mellett a legnagyobb függőséget.)

2022. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nazálisan 1.5éve
2022. márc. 16. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!