Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legrosszabb szenvedél...

Melyik a legrosszabb szenvedélybetegség szerintetek? Kinek milyen volt/van?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Játék talán, de szoros a verseny.
2022. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
szoros a verseny, de addiktológus mondta, hogy nagyon nehéz az internetfüggőség - mert míg az alkoholnál minden irányból mondják - és a beteg tudja is: árt, káros, baj, addig a netfüggő sok biztatást hall, és meggyőződése, hogy jó ez neki. pedig nem. (A bölcsességet az informáltságra lecserélni baj.)
2022. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, legalábbis számomra az alkohol.


Speed (amfetamin), marihuána függő voltam. Most pedig alkoholista vagyok.


A speed volt a legrosszabb, olyan értelemben hogy hamar elkezdett tönkre tenni, de mégis le tudtam rakni.


Alkoholt nehezebb letenni nekem, pedig kvára nem jó ez se. Csak sajna "elfogadottabb", nekem ez is nehézzé teszi. Időszakosan abba tudom hagyni az ivást, de 2-3 hétnél nem tart tovább a tisztaságom sajnos.


Ismerek szerencsejáték függőket, hát szánalomra méltók, sajnálom őket, és elhiszem hogy nagyon szar lehet az is..

2022. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtatófüggő vagyok. Lelkileg és fizikailag is, az utóbbi a legnehezebb, mert nem lehet csak úgy letenni, emiatt meg muszáj lennie itthon, és nagyon nehéz nem beszednem az összeset egyszerre. Így is trükközök, hogy legyen több felírva, mint amennyire fizikailag rá vagyok állva, pedig leszoknom kéne, nem többet beszednem. De minden függőség rossz a maga módján.
2022. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Gyógyszer (benzók, altatók) + alkohol. Sokan mondják, hogy rosszabb mint a heroin, utóbbihoz azért nem tudok hozzászólni, mert nem próbáltam.
2022. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz kérdés, igazából mindegyik másként rossz. Ismerek egy pár szerencsejáték függőt, 40+ évesen ott tartanak hogy nincs semmilyük, csak sok-sok milliós mindenféle hiteltartozás és a fele fizetésüket letiltja a bank.Ezen a szinten már úgy vannak hogy úgyis mindegy, mélyebbre nem kerülhetnek anyagilag, ezért azt a fél fizetésüket is eljátszák, mert ha néha nyernek az ad egy kis boldogságot megkönnyebbülést, másrészt már csak azért is játszanak, hátha lesz valami nagy nyereményük és visszanyerik az eddigi életülben elbukott pénzt.


A piázásba meg az a rémisztő, hogy csak azt tekintik, és tekinti magát függőnek aki reggel már felesezik és remeg a keze stb., holott ez már csak a végállomás ami már nagyon kemény függőség. Pedig szép lassan alakul ki az arra hajlamosaknál a fiatalkori piálásokból,30-35 évesen már az lesz hogy kívánja a piát( még nem minden nap) persze ez nem is tudatosul még, és azt mondja csak haverokkal akar találkozni és lazulni a kocsmában, ezért minden péntek szombat gallyra vágja magát, aztán 40 évesen már hétköznap is otthon heti többször is piázgatás meg ilyesmi, 50 évesen meg már reggel kívánja majd a piát, ekkor már kezd derengeni hogy talán valami gond van, csak itt már nagyon kemény függőség van jelen, másrészt az ezt megelőző 30 év kemény szerhasználat, amit ő csak bulizásnak nevezett, és az azt követő másnaposságok, felemésztett mindent, amit közben észre sem akart venni. Ilyenkorra igazából nem is még testileg megy tönkre még az illető, hanem az idegrendszere. Mivel a piáláskor az agy fokozottan termel dopamint, szerotonint, stb.(ettől a jó érzés) ezeket józan állapotban már nem fogja csak kis mennyiségben, ezért egy józan állapotban elviselhetetlen, depreszziós, megkeseredett negatív, elviselhetetlen ember lesz. Ezen a szinten csak a pia ad már megkönnyebblést,boldogságot.

2022. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Benzót nem tudom letenni több mint 10 éve.
2022. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
82%
SZerencse játék, alkoholizmus
2022. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Alkoholizmus, szerencsejáték

A célom, hogy absztinens legyek

1 hete vagyok józan

2022. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 drukkolunk neked, hogy sikerüljön! Boldogabb és értelmesebb lesz az életed! Hősies vagy, legyőzöd önmagad!

"Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős."

Lao Ce


[link]

2022. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!