Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálom ennyire magam?

Miért utálom ennyire magam?

Figyelt kérdés

Évek óta utálom magam. Régen borzasztó volt a helyzet, folyton sírtam, minden kis dologtól összeomlottam, nem bírtam működni rendesen. Aztán elhatároztam hogy változtatni fogok, elkezdtem edzeni, tudatosan többet tanultam, új hobbikat kezdtem, leküzdtem a félelmeimet és barátkozni kezdtem másokkal. Mostanra már nem vagyok emiatt csúnya, sokan bepróbálkoznak nálam, sokan akarnak megismerni, barátokként vagy potenciális partnerként. Viszont ahogy közelebbi kapcsolatba kerülök valakivel, ezen a tartáson lazítok egy kicsit, mert nekem ez az önbizalom dolog nem jön természetesen, magamra erőltetem. És ezen a ponton az emberek minden érdeklődésüket elvesztik irántam, nem tisztelnek, nem figyelnek rám. Én pedig teljesen magamba fordulok és szétesek, mert nem lazíthatok egy pillanatra se. Hogy legyen stabil önbizalmam?

18 L


2022. márc. 17. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

hú ezt nagyon átérzem: "nem lazíthatok egy pillanatra se".

nem tudom mi a megoldás pedig jóval feletted vagyok korban. én is valami bizalomra gondolok, de talán nem is magamban, hanem úgy az életben egyáltalán, hogy nem muszáj készenlétben lenni mindig, hogy valami baj lehet. de aztán mindig lesz baj :D és így nehéz ezt.


nem tudom, hogy kell megnyugodni és bízni a sorsban. ráhagyva a dolgokat, hogy végezze el ő. és úgy legyen jó. pedig valahogy ezt kellene.


szóval nyugodj meg. hogy ez így jó. és te is jó vagy. így.

2022. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
SZerintem nem kell elfogadni, mivel boldogtalanná tesz. Pszichológus tudna segíteni, hogy kibogozza, honnan ez az alacsony önértékelés? Valószínűleg gyerekkorból ered, valaki nem szeretett eléggé, vagy azt éreztette veled, hogy nem vagy elég jó. Van lehetőséged segítséget kérni? Vagy legalább családon belül beszélni erről valakivel?
2022. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!