Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a depresszióval?

Mit kezdjek a depresszióval?

Figyelt kérdés
Egy éve 12 évesen depressziós voltam és majdnem öngyilkossági kísérlet lett a vége. Egyedül sikerült valamennyire kilábalnom akkor a kút mélyéről. Ebben az évben nem annyira mint tavaj de most is bennem van a depresszió és az öngyilkosság való hajlam is. A családi helyzetem elég szar és nem kérhetek segítséget a szüleimtől mert akkor az okát el kéne mondani és lényegében pont ennek elkerülése végett tartok ott ahol. Sokszor voltak párperces pánikrohamaim és rosszúl érzem magam emberek közt. Gyakran nem tudtam enni és volt hogy tényleg beteg lettem a magánytól és melankóliától. Mindig kedvetlen és fáratt voltam és rengeteg fej és has fájáson is volt. Mikor ideges vagyok sokszor magamban teszek kárt. Annak ellenére hogy soha nem vertek csak akkor mikor anyu rajtam vezette le a feszültséget kiabálással én pedig szintén kiabálással megvédtem magam akkor voltak kissebb csete paték de ezen kivűl semmi mégis nagyon ösztönösen reagálok a közelemben lévő hirtelen mozdulatokra. Mindig egyedül sorozatozok vagy olvasok vagy zenét hallgatok nem is sportolok társaságban mert az önértékelésem is elég rossz és régen csak rosszab volt. Már többször volt hogy búcsú levelet írtam de eddig mindig széttéptem. Évekig tartott megbékélni a testemmel a szüleim miatt és még most sem vagyok teljesen elégedett. Tudom komoly chihés gondjaim vannak de nem foldulhatok szakemberhez ha valaminek van valamilyen tanácsa nagyon kérem ossza meg elég tanácstalan vagyok.

2022. márc. 17. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Semmit... fogadd el, hogy van. Én már 13 éve benne élek. Nem olyan rossz... majd lesz valahogy.
2022. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Pszichiáter, gyógyszerek, rendszeres kontroll, ennyi.
2022. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberhez kellene fordulnod. Családterápia is hasznos lenne.

Iskolapszichológushoz is fordulhatsz, ha van nálatok.

Háziorvosnak kellene elmondani a problémád. Ő tud továbbirányítani.

Milyen gondok, problémák miatt érzed rosszul magad.

Öngyilkossági gondolat esetén hívhatod a krízisvonalat is. Asszem 112-123. Keress rá neten. Van olyan vonal is, ami fiatalok/tinik hívását fogadja. Név nélkül beszélhetsz, elmondhatod a gondod és tanácsot is adnak. Legalább ezt próbáld hívni.

2022. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha most rosszul is érzed magad, van remény, hogy újra boldog legyél. Nyugodtan hívd a 116-123 lelki elsősegély számot, vagy akár a 112 számot, mert ők tudnak segíteni.
2022. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!