Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy egy nárciszt...

Az normális, hogy egy nárcisztikussal való kapcsolatban bizalmatlan vagyok?

Figyelt kérdés
Most fogok kilépni egy nárcisztikussal való kapcsolatból, aminek nem csak az ő viselkedése az oka, hanem az is, amit kiváltott belőlem. A sok alja manipuláció, a millió gázlángolás, a türelmemmel és a joindulatommal való visszaélesei miatt hihetetlen bizalmatlan lettem vele kapcsolatban. A folyamatos kiszámíthatatlanság, az hogy már nem tudom mikor mihez alkalmazkodjak (alapvetően jól alkalmazkodó ember vagyok, de egy alapvető stabilitásra szükségem van egy kapcsolatban) a bizonytalanságban tartásom, a sok apró vagy nagy hazugság miatt, azt sem hinném már el, ha igazat mond, és rám sosem jelllemző módon bizalmatlan lettem. Előtte egyik kapcsolatomban sem voltam bizalmatlan, most meg ebben már néha észlelem hogy nagyon nem jó ez a bizalmatlansági irány, és ez nem én vagyok. (Mivel hangsúlyozom soha nem voltam bizalmatlan féle ember, de ez a kapcsolat, amiket művelt velem az ebbe az irányba vitt, és csak vele kapcsolatban vagyok bizalmatlan.) Az normális, hogy egy nárcisztikussal való kapcsolat nagyon nagyfokú bizalmatlanságot hozott ki belőlem?
2022. márc. 21. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Fuss amíg lehet.
2022. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt teszem, mert kb már ledöbbenek a bizalmatlanságomon, mivel ez sosem volt rám jellemző. Komolyan magamon is ledöbbenek, hogy ott tartok azt sem hinném el, ha igazat mondana. Sosem voltam még így senkivel kapcsolatban sem.
2022. márc. 21. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez teljesen normális reakció az ilyen helyzetekre. Tök jó, hogy ki szeretnél lépni ebből a kapcsolatból ami ennyire rombol.

Kitartást!

2022. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már én éreztem/érzem tarthatatlannak azt a sosem tapasztalt bizalmatlanságot, ami bennem van vele kapcsolatban. Fene se akar minden reggel azzal ébredni, hogy na ma a másik hogy fog viszonyulni,mennyi időt fog rám szánni stb. Egy idő után unalmas is, a sok manipuláció stb meg fárasztó,mert ahhoz meg kinek van kedve, hogy azt figyelje, a másik most hazudik-e vagy sem. De a legrosszabb mégis az a bizalmatlanság vele szemben,amit már én tartok kellemetlennek magamra nézve. Szóval köszönöm, kilépek ebből a rabszolgaságból, amit a másik rám akart kényszeríteni.
2022. márc. 21. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális reakció, remélem sikerült kilépni azóta és megkönnyebbültél, hogy újra szabad vagy és vidám.
2022. ápr. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!