Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bízom az orvosokban és a...

Nem bízom az orvosokban és a gyógyszerekben, mit tegyek, hogy legyen erőm kivizsgáltatni magamat?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem bízom teljesen az orvosokban és a gyógyszerekben, ráadásul családban és nálam is vannak rossz tapasztalatok.

Emiatt 10-15 éve hanyagolt és újabb krónikus betegségeim is vannak, amiket eddig hanyagoltam.

Most elkezdtem kivizsgáltatni, ráadásul munkáltató révén magánban, de attól félek, nem lesz erőm végigcsinálni illetve vannak tünetek, amiket még így is elhallgatok.


Egyfelől nem akarok fiatal koromtól kezdve életem végéig gyógyszereket szedni, másfelől nem akarok ágyúra veréb gyógyszert szedni illetve sokszor hiányzik az, hogy életmódra adjanak tanácsadást. Bár ez most a magánban megvan.



Igen, én vagyok a hipochondriáról kérdéseket kiíró ember.



2021. szept. 26. 17:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos nem alaptalanok az előítéletek az orvosokkal kapcsolatban, jó magam is csak egy kilátástalan helyzetben fordultam orvoshoz. Meg mindig összeesküvés elméleteim vannak, hogy direkt nem gyógyítanak meg, hogy életem végéig leszedhessék az államról a havi 500 ezer forintos kezelésem árát (biológiai terápia) de mivel körbe jártam Témát tényleg látszik hogy nincs más út mint az orvosok kezei köze kerülni. Emberség nulla, mi csak bábok vagyunk nekik, akiken gyakorolhatják a hatalmukat. Az esküjük hipokratikus, álszent bagázs. Mégis néha kell a segítségük.
2021. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltak korábbi rossz tapasztalatok esetleg válassz egy elismertebb orvost, ne azt, aki van az sztk.-ban és még soha senki nem hallotta a nevét sem. Ha viszont 15 éve elhanyagolt krónikus betegségeid vannak és továbbra sem kezeled őket az adott betegségtől függően akár tényleg elérheted, hogy nem kell idős korodig gyógyszert szedni, nem muszáj megélni ugyanis azt.
2021. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Tudom, már a dietetikus rám ijesztett, hogy rák is alakulhat ki az egyik elhanyagolása miatt.



(Egyébként érdekes, hogy ezt írod, ezen az oldalon mindenki hipochondernek néz.)

2021. szept. 26. 20:05
 4/29 A kérdező kommentje:

Nekem személyesen és ezekről a betegségekről azok a rossz tapasztalataim, hogy félig-meddig kivizsgálnak, majd begyógyszereznek.


Sem egy alapos kivizsgálás, nem vizsgáltak addig, amíg lett pozitív leletem, semmi életmódbeli tanácsadás.


Ehhez képest a magán azzal kezd, hogy dietetikus és fél év diéta. HA nem segít, kivizsgálás és... hát nyilván gyógyszer.


Kellemetlen vizsgálat vár rám januárban valószínűleg, félek tőle.


Ráadásul most ez így hirtelen sok vizsgálat. Az is megterhel. Főleg, hogy három fogammal is lett probléma, tehát fogászatra is kellene járnom egy ideig.


Vannak tüneteim, amikről még nem merek beszélni orvosoknak, mert nagyon félek egy gyógyszertől és ezeket MINDIG azzal szokták kezelni.

2021. szept. 26. 20:09
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, igen, ez azért van, mert Magyarországon általában az is hipochonder, aki ha panasza van elmegy orvoshoz vagy aki rendszeresen eljár a kontrollokra. Itt az a divat, hogy elmész, amikor már majdnem meghaltál és amikor már sokkal kevésbé lehet kezdeni valamit az adott betegséggel, ha egyáltalán lehet (lásd. áttétes stádiumban diagnosztizált daganatos betegségek magas aránya, diagnóziskor már szövődménnyel is küzdő diabetesek nagy száma, évtizedekig elhanyagolt magas vérnyomások stb.). Egyébként milyen betegségekkel küzdesz?
2021. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Reflux (ez biztos, erre gyanakodott és erre gyógyszerezett be anno a gyermekorvos és a felnőtt háziorvos, erről írtam korábban, de gyomortükrözésre nem küldtek), a legtöbb orvos szerint a reflux miatt váladékos torok és krákogás.

Magas kalciumszint.

Szívbillentyű probléma (mitralis prolapszus vagy mi).

Magas koleszterinszint.

Illetve az a tünet, ami fennáll vagy 10 éve és idén tudtam meg, hogy elvileg gondot jelez (ezt nem merem leírni :D)



(Tényleg nekem is sok ismerősöm van, akiknek életükben nem volt vérvételük vagy maximum egy, vannak, akik nem szednek gyógyszert genetikai eredetű magas vérnyomásra, mert egy nem vált be és abbahagyták stb. Tehát nemcsak én hanyagolom el a betegségeimet)

2021. szept. 26. 20:14
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem csak te, ez az általános, a vérnyomáscsökkentőt egy év után 30% szedi, koleszterincsökkentőt 20%. Aztán meglepődünk, hogy természetesen a szív-érrendszeri okokból bekövetkező halálozási listát is vezetjük.

Refluxot viszont semmiképp ne hanyagold el, sajnos az utóbbi időben sok rosszat olvasni a laikus sajtóban a protonpumpa-gátló gyógyszerekről, sokan félnek tőle, pedig életet ment, a nyelőcsőrák picit rosszabb.

Ha nem vagyok indiszkrét, megírhatnád privátban, mi az a tünet, amiről itt nem írni.

2021. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Viszont nekem ebből az jön le, hogy kellene az a nyelőcsőtükrözés, mert amennyit tudok a refluxról, az alapján nem lehet tudni, mennyire súlyos. Nálam amúgy enyhe, illetve 17-19 éves koromban volt durvább, azóta egész enyhe. Már ami a konkrét nyelőcsőégést illeti.

De olvastam olyat, hogy szintén váladékos torkot (amúgy kb mindenki krákog, akiről tudom, hogy relfuxos :D ), romló fogakat, orrpolipot miegyebet okoz akár úgy, hogy nincs kifejezett nyelőcsőégéses, gyomorégéses tünet.


Tehát ki tudja, hogy amit enyhének gondolok, az mit okozott.


Amúgy anno nem segített a protonpumpa-gátló.


Azt nem lehet sehogysem elkerülni?


Illetve jó esetben lehet már most is nyelőcsőrákom?



Egyébként nekem sem szimpatikus az, ha rögtön gyógyszereznek.

Például a koleszterin miatt is most diétát tartok, januárban kontroll.

7-es amúgy (az mennyire durva?), a rossz pedig 4,2 volt most.



Gondolom, nemcsak a gyógyszerek egyre fejlettebbek, hanem az étkezésről is egyre többet tudunk, így a szakemberek egyre hatékonyabb útmutatókat tudnak adni, hogy mit együnk, mit ne együnk.

2021. szept. 26. 20:28
 9/29 A kérdező kommentje:
Azt is nehéz elfogadni, hogy fiatal korom ellenére ennyi betegségem van, pláne most a korona idején, amikor a többség az oltás ellen van (sokan akik oltattak, azok is a kártya miatt) és azzal érvelnek, hogy ők húde egészségesek. Szóval azt érzem, hogy a korosztályomban mindenki egészséges, csak én nem. (Persze körülnézve nem ezt látom.)
2021. szept. 26. 20:30
 10/29 anonim ***** válasza:

Az, hogy a 7-es összkoleszerin, illetve a 4,2-es "rossz" (LDL) koleszterinnek mennyire van jelentősége függ az életkorodtól, társbetegségektől, általános szív-érrendszeri veszélyeztettségtől. Sajnos a koleszterinszintet diétával kb. 10-20%-ban lehet max. csökkenteni, mivel genetikai tényezőkön is múlik.


Természetes nincs mindenkinek szüksége protonpumpa-gátlóra, vannak enyhébb gyógyszerek, ún. H2 receptor blokkolók is, hatóanyag és dózis mindig egyénileg kerül meghatározásra.


Reflux esetén azért lenne fontos a rendszeres gasztroenterológiai gondozás, mert lehet szűrni a Barrett nyelőcső nevű állapotot, ami a nyelőcsőrák előszobája.

2021. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!