Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kicsúszott az irányítás...

Nagyon kicsúszott az irányítás a kezeim alól.Ugy érzem teljesen elvesztem.Mit tehetnék?21/L

Figyelt kérdés

Azt előre le szeretném szögezni,hogy nincs pénzem pszichologusra.Sulizok és ha marad időm mellette,akkor dolgozok.Edesanyammal elek.Roviden rólam: 15-17koromig anorexiaban szenvedtem.Azert húzódott el ilyen sokáig,mert volt hogy összeszedtem magam de volt olyan időszak is,amikor konkrétan a halál szélén voltam,az orvosok szerint.Szuleim 5 éves koromban elváltak.A bátyám akivel eltem sokáig skrizofren.Anyam férje pedig alkoholista.Van egy nővérem,aki az egyetlen hozzám közelálló volt,O külföldre ment.

Rengeteget költöztünk,mióta az eszemet tudom,így nehezen lettek barátaim.

Egy legjobb volt,aki átvert.Nem írom le mivel,a lényeg,hogy a tudtom nélkül O,és még pár barátok,érzelmileg zsarolt csak azért,hogy nehogy újra elkoltozzek.Utana zaklatások áldozata lettem.Elkoltoztunk egy másik városba.A bátyám és a mostoha apám miatt illetve a trauma miatt ami történt velem panikbeteg lettem, szorongani kezdtem minden helyen,utáltam magam,a testem.

Előjött az eveszavar is.

Megismertem egy fiút.2evig együtt voltunk.Szeretttem,szeretett.A szülei szóltak bele az egészbe.Nem kedvelték amiatt,hogy nehezen nyílok meg,és szorongos vagyok.Tobbsuor hallottam hogy kibeszeltek neki,ami csak rátett egy lapáttal arra,hogy nem szerettem oda járni.A fiútól meg vontak dolgokat ,ha valamit nem úgy csinált.

Én pedig a mentális bajaimmal nem tudtam mit kezdeni,onsem segített rá,ellenkezőleg.

Így úgy volt vele végleg elengedi a kezem.

Újabb mélypont.Honapokig

Aztán össze szedtem magam,Szakmár tanulok,azóta 3helyen is dolgoztam,edzek,próbálok beilleszkedni a suliba is,viszont hangulatjavitot kell szedjek,mert a depresszió is olyan szinten eluralkodott rajtam,hogy nem bírtam már és kellett a segítség egy pszichiatertol.

Az utóbbi pár hónapban nem alszok 5 óránál többet,hajnalok hajnalán ugyerzem,mintha lemennem a vercukrom,muszáj ennem.Hetente vagy két hetente egyszer degeszre eszem magam mert úgy érzem csak az eves boldogít.Ugy erzem senki sem szeret,semerre sem haladok,nincs senkim ,és fogalmam sincs én mit akarok.

Össze vagyok zavarodva.Hianyzik a volt barátom.

Azóta próbálkoztam ismerkedni, de egyszerűen mindig oda jutok,hogy még mindig ot szeretem,és rá jövök arra,hogy engem soha senki nem fog szeretni.Maganyos vagyok.

Félek mindentol.Nem tudom mit csináljak.

Teljesem kezdek tönkre menni.Rengeteger sírok,amikor senki nem látja.Elfaradtam.K#rvara.

Nem szeretem magam,ahogy kinezek,valaki mindig jobb lesz nálam akárhogy probalkozok akármennyire vagyok kitartó.mit tegyek?


2022. márc. 21. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Van tbs pszichiater is es nyaron pont mehetnel pszichoterapias intezetbe is ahol nagyjabol osszerakhatnak es tb alapu. Tunderhegy, thalassa haz stb. Ha budapesti vagy akkor vikote es napkor alapitvanyhoz is jelentkezhetez csop terapiara ami kb egy feleves varolista.
2022. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem pontosan mi bajod, mert én úgy látom semmi. Oké, voltak problémáid. Oké, xar a családod. Oké, szakított veled egyszem srác.


De könyörgöm. 21 éves vagy, nem 60.


"Ugy erzem senki sem szeret,semerre sem haladok,nincs senkim ,és fogalmam sincs én mit akarok."


Segítek. Kb az összes 21 éves pont ugyanezt érzi. :) Aztán ha szerencséje van, rá 1 évre rájön, hogy egy kibas*ott idióta volt, amiért ilyeneket gondolt magáról.

Egyetlen egy dolog tud változtatni az életeden. A hozzáállásod. De a te hozzáállásod siralmas.

2022. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hogy lenne már siralmas a hozzaallasom amikor a 30eves bátyámra mosok,takarítok,elviselem a folyamatos bantasait.Emellett az alkoholista mostohapamat turom,szintúgy mosok fozok takarítok rá,hogy mire a fáradt esesanyam hazaér a munkából tudjon pihenni.A barátaim konkrétan 1 évig szivattak egy kamu facebookos sráccal.Nem is vele beszéltem,hanem velük,végig.De úgy,hogy még azt is elintézték hogy telefonálni is tudjak vele.Holott random emberekkel telefonáltam.Kozben teljesen beleszerettem a srácba,aki talán nem is létezik?

Hogy lenne már szar a hozzaallasom,ha minden egyes K*baszott nap felkelek,elindulok dolgozni,suliba,edzeni,haza jövök és megcsinálom az itthoni dolgokat a folyamatosan ért atrocitások mellett,és még így is próbálok mindenkivel normálisan viselkedni,baráti kapcsolatokat kialakítani úgy,hogy közben heti 3x erős panikrohamjaim vannak,amiről senki nem tud.

Nem,nem a hozzá állásom szar,csak megrekedtem.Nagyon egyedül érzem magam,nincs senki,Akire számíthatok,nem tudom jó irányba haladok-e.Stb.

Kedves 1es köszönöm,utána nézek majd a lehetőségeimnek.

2022. márc. 21. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:

2. Kommentelo:


Hulyeseget beszelsz es raadasul komolytalanna probalod tenni a problemait, ugy h nem is ismered.

Fszt se erdekel, hogy csak 21eves. Az eveszavar kialakulasa mar onmagaban gyenge onkepet jelent..


Ami nagy esellyel a szar gyerekkorbol vezetheto vissza.

A kerdezonek tamogatas es segitseg kell...de amire biztos nincs szuksege: elbagatelizalni a problemait.


Az, hogy szerinted a 21 meg mittudom en hany evesek igy ereznek es ez normalis..te jo isten, nem is minositem.

2022. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy úgy tűnik hogy ennyire le akarom egyszerűsíteni, de mivel a probléma lefőbb forrása az alkesz nevelőapád és a skizofrén bátyád ezért el kellene költöznöd. Sokkal nyugodtabb lennél ha nem velük élnél. Bérelj szobát.

De ehhez az kell hogy megértsd hogy bármennyire is szereted és sajnálod anyukádat, ott kell hagynod előbb-utóbb, el kell költöznöd. Amíg ezt nem teszed meg nem fogsz gyógyulni.

2022. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!