Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttek akiket zaklattak az...

Felnőttek akiket zaklattak az iskolában, milyen hatással van ez a jelenlegi életetekre?

Figyelt kérdés
kort és nemet is írjatok
2022. márc. 21. 20:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

30N vagyok. Mögöttem 2,5 év terápia, de még több pszichos élmény.

A zaklatason kívül millió egy más traumám is van/volt.


Már nem érdekel.

A lehetőségeimhez képest jól keresek, szeretem munkámat is. A párkapcsolati téma mindig hektikus volt nekem(sokat szenvedtem bennük az érzelmi 1-2 alkalommal fizikai bántalmazás, elhanyagolás miatt), de itt is mindig torekedtem a jobbra.

Most úgy néz ki, hogy a párkapcsolati rész is egyenesbe kerül, de mivel friss, így majd az idő dönti el.

2022. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően erőfölénnyel szekáltak, például többen körbe álltak és lelöktek a lépcsőn. Vagy többen összeálltak és ellopták a cuccaimat, ilyenek. Könnyű mondani, hogy álljak ki magamért, de ha egyedül vagyok és gyengébb, akkor hogyan?


Volt több csoport, aki szekált. Az egyik fickó ilyen "klikkvezető" volt, aki vicces módon később befogadott a klikkjébe, barátok is lettünk. Majd a bandavezérből egy lecsúszott gyerek lett, nem akartam vele tartani a kapcsolatot és ha közösségi oldalon jól ítélem meg a képeit, felnőttként masszív alkoholista lett. Volt még egy-két szekáló gyerek, aki nem maradt az iskolában mert bukdácsolt. Illetve volt egy srác, aki másokat is szekált, és egyszer elvileg szexuális jellege is lett a szekálásának, ami után már az iskola kiutálta (diákok, tanárok egyaránt) és önként kiiratkozott.


Szóval a hülyegyerekektől megszabadultam, úgy kb. 16-17 éves kortól meg már amúgy is több esze is van a gyerekeknek ennél, így távozni nem távoztam keserű szájízzel az iskolapadból.


Azóta szerintem normális, funkcionális felnőtt lettem diplomával, stabil munkával, stabil párkapcsolattal (27 éves férfi vagyok).


Annyiban meghatározza a világnézetemet, hogy ha ilyesmi esetről hallok vagy olvasok, felmegy bennem a pumpa és zéró toleranciát tanúsítanék a szekálókkal szemben. Nem a szekált gyereket kell menekülnie az osztályból, hanem azt az 1-2 bullyt kell kiemelni!

2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Engem a sovanysagom miatt bántottak kva ronda iskolatársak teszem hozza. Szorongó lettem az egesz életemet tönkretettek es bosszút tervezek. Pedig mar felnőtt vagyok.
2022. márc. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Ypszilon1980 ***** válasza:
98%
Engem is állandóan szekáltak, felpofozott a legerősebb gyerek 25 másik előtt minden ok nélkül, azok meg kiröhögtek, megvertek, megtámadtak többször hazafelé, megaláztak sokszor, csak mert jó gyerek voltam, tanulni akartam, de valahogy nekem ez nem okozott később lelki traumát, sőt visszagondolva nevetek rajtuk, pl. az egyik eldrogozta az agyát azóta. Most meg már nem félek semmitől.
2022. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Kövérnek hívott az egyik tanár, nem engedte, hogy egyek, éheztetett.

A mai napig nincs önbizalmam, nem merek mások előtt normál adagot enni, főleg akiket nem ismerek jól és soványabbak nálam, illetve zugevő vagyok.

2022. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Engem csúfoltak mert kövér voltam, később ki is közösítettek meg volt verbális bántás, kihasználás is meg egy kis fizikai bántalmazás. Mondjuk az utóbbi annyira nem volt durva "csak" egy táskát dobtak a fejemre mikor aludtam a nyári táborban. Mondhatnám, hogy megviseltek ezek a dolgok. Nyilván nem esett jól és akkor nagyon fájt mert igazságtalan volt. De a táska jelenetért tulajdonképpen hálás vagyok a sorsnak mert annyira elegem lett azon a ponton, hogy kb 1 év alatt lefogytan, teljesen megváltoztam és mikor a suli legmenőbb fiúja lett a barátom akkor persze irigykedtek akik bántottak. Nekem erőt adott a bántás, feldühített és vissza akartam vágni. Ha nincs így lehet ma is az a szerencsétlen dundi lány maradok. Így olyan ember lett belőlem aki elérte a céljait és itt most nem csak a külsőségekre gondolok.
2022. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
6. Vagyok az kimaradt, hogy az osztálytalálkozóra azért nem mentem el. Nem gyávaságból hanem egyszerűen nem vagyok kíváncsi ezekre az emberekre, sajnálnám az időmet rájuk.
2022. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Jól teszed, én se mennék el
2022. jún. 22. 17:03
 9/30 anonim ***** válasza:
Nyilván azért úgy gondolom, hogy rohadjanak meg ott ahol vannak. :D :D De azért már tudok röhögni az egészen szerencsére. Végülis én nyertem.
2022. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Azért jó hallani hogy ilyen emberek sikeresek lesznek
2022. jún. 22. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!