Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » (Relatív) Fiatalon szeretnék...

(Relatív) Fiatalon szeretnék meghalni más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok. Igazából úgy érzem, hogy most vagyok kb a csúcson. 1-2 tervem még van, amit az elkövetkező évben meg is fogok valósítani és ennyi. Apróbb célok, tervek amúgy vannak hosszabb távra is, de úgy érzem nekem ez így elég volt, nagyon sok mindent elértem ahhoz képes, ahonnan indultam. Innentől jön az öregedés az iszonyat unalmas és vontatott hètköznapok, a “felnőttek” egyhangú élete. Nekem ehhez semmi kedvem. Én most akarom abbahagyni ezt az egészet. Megnézem a mondjuk 5 évvel ezelőtti fotóimat és iszonyat jól néztem ki, most meg belenézek a tükörbe és borzalom, de nem csak a külsőséggekkel van bajom, hanem a már emlíettekkel is. Meddig tarhat nálam ez az állapot? Hogy nem akarom elfogadni az öregedést? Mert ez innentől csak rosszabb lesz az fix minden nappal csak idősebb leszek.

2022. márc. 21. 22:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
A földön él 7.9 milliárd ember. Nyilván van még legalább egy, aki így érez. A válasz tehát a kérdésedre "más is van ezzel így?" az, hogy igen, van.
2022. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, de ez hülyeség így. Sehol nem írják, hogy egyhangú életet kellene élnie bárkinek is, hogy a felnőtt lét maga lenne az unalom. A 25 évest meg nem is érinti ténylegesen az öregedés. Kizártnak tartom, hogy úgy ébrednél fel, mint egy 80 éves néni... Én pl. jobban nézek ki, mint az unalmas, szürke tiniéveimben, az életemet pedig magamnak alakítom.
2022. márc. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Igen en is így vagyok ezzel… nagyon is
2022. márc. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel a Rolling Stones zenekar énekese (Mick Jagger) is így volt. Ő is azt mondta: sosem lesz 30 éves, mert megöli magát. Aztán most 78 éves.

Nem az öregedéstől kell félni, hanem a ráncainkat kell(ene) méltóan viselni.

Karban tartani a testet, és szellemet egyaránt lehet. Csak ugye az melóval jár... Megölni mindenki tudja magát, de igazán élni, azt nem mindenki tud.

2022. márc. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is most fokozottabban jelentkezik az elmúlás vágya - január közepe óta omlik össze minden remény az életemben egyre erőteljesebben.


Nem volt elég édesanyám halála (2019. nyár végén,) de akkor még mások IGAZSÁGTALAN gorombaságával is találkoznom kellett ("jóbarátnak" hitt illető hitegetett hamisan.)


Mire "kibékültünk" az illetővel, éppen elért az országba az első COVID hullám. Rémisztő volt két hónapig bírtam cérnával... 2020. nyara úgy-ahogy eltelt valamilyen LÁTSZAT hasznossággal. (Számítástechnika tanfolyam ismerős tanárral...)


2020. vége eléggé jól sikeredett, a szentestém napja nagyon szép volt. 2021. januárjától ÚJABB SÖTÉT POKOL - váratlanul persze.


Eléggé sok kapcsolati veszteségem történt a legkülönfélébb okokból... főleg édesanyám halála utániakat gyászolom a leginkább.


Szóval nagyon nem vagy egyedül kérdező. Ha gondolod, levelezhetünk privátban. Ha nem zavar, hogy elég nagy a korkülönbség (igen nagyon régen voltam 25 éves,) és talán a földrajzi távolság is.

2022. márc. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon sokan írtatok privátban is, de egyszerűen nincs se testi se lelki kapacitásom mindenkinek válaszolni. Nagyon szomorú, hogy ilyen sokan éreztek hasonlóan, mint én. De ja…ilyen az élet. Nem egy vattacukor. Én tényleg megtaláltam magamnak azokat a dolgokat, amiket szeretek tényleg küzdök én is nap mint nap. Minden összegezve viszont fos ez a hely…ár érték arány ban nem a legjobb ezt szerintem mindenki látja. Kapsz dolgokat, elérsz dolgokat, de ugyan azzal párhuzamosan folyamatosan veszítesz is. Ha ez az egyensúly megborul, akkor születnek ilyen kérdések, mint az enyém + a félelemtől, hogy mekkora szarok várnak még az emberre élete során, amikhez egyszerűen nincs elég lelki tartaléka…kitartást mindenkinek.
2022. márc. 23. 09:14
 7/36 anonim ***** válasza:
0%

Hát a tested állapota mostmár egyre rosszabb lesz, 30-ig keményednek a vonásaid, "középkorúsan" fogsz kinézni, eltűnik a fiatalos ragyogás, sugárzás. 30 körül már érkezhetnek fájdalmak, nehezebben bírod az éjszakázást, gyakrabban és hosszabban vagy másnapos, oda kell figyelni a kilókra is. 40 körül már a legtöbben csúnyák, és sokan hiába figyelnek a kilókra, 50 felett már erősen idősödik a szervezet.



Viszont feldobhatod az életedet, ha akarod, tanulsz, ha akarod nem, ha akarod, külföldre költözöl, ha akarod, vállalsz gyereket, ha akarod, nem, ha akarod utazol ha nem akarsz, nem.

Tehát fel a fejjel, a testet, fizikai állapotot leszámítva a többi lehet még jó!!

2022. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

7.: Te honnan szedtél össze ennyi marhaságot? Hol néznek ki neked "középkorúsan" a harmincasok? Na meg a többi agymenés, a mi családunkban semmi ilyenre példa sem volt, dédim 80 felett járta a világot... Max. a lezüllött, cigi-pia-energiaital-húst a hússal + egyéb olcsó kajákon élő embereknél van az úgy, ahogy te írod. Jah, hogy az átlagmagyar híres az egészségtelen életmódjáról... Akkor nem kell csodálkozni.


Kérdezőre visszatérve: nem ért valami trauma mostanság? Akkor szokta az ember ilyen sötétnek és nem érdekeltnek látni a jövőjét, ha valami komoly veszteség érte, vagy szimplán kiégett / belefásult valamibe.

2022. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

8


Akkor tanulj egy kis biológiát, nézz utána. 30 körül MINDENKI érzi a jeleket, most volt erről egy cikk valahol a napokban.

2022. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%
9.: Mit tanuljak azon, hogy nem mindenki rokkan le és rondul meg 30 év felett? 40 felett a nővérem, de 25-nek néz ki, nem fáj semmije, tornázik rendesen és nem, nem plasztikáztatott... Dédnagyanyám 80 felett pápát ment látogatni meg Mariazell-be kirándulni. Sosem panaszkodott, kilométereket gyalogolt simán, egy percet sem lakott idősek otthonában, nem szorult kiszolgálásra sem. Én kerek 30 vagyok, és nemrég még a személyimet is elkérték vásárláskor, nemhogy ne lenne ragyogásom meg ilyenek. Nem iszok szinte soha alkoholt (ha iszok is, akkor is erősen mértékkel), cigi nuku, energiaital szintén semmi, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek, húst csak alkalmakkor és akkor is soványat és igyekszem mozogni. Sokkal jobban nézek ki, mint tinédzserként, és ezt a környezetem is megerősíti.
2022. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!