Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet csoportterápiára...

Hogy lehet csoportterápiára járni?

Figyelt kérdés

Voltam pszichológusnál többször is, de nekem az sosem hozta meg azt a kívánt hatást. A csoportterápián régóta gondolkodom. Észrevettem, hog szeretem mások problémáit meghallgatni, azonosulni velük és nyugodtsággal tölt el az érzés, hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal. Akár a pszichodrámát is kipróbálnám.


Hol lehet ilyen típusú terápiára jelentkezni? Ha megkeresek egy pszichológust, akkor ugyanúgy mondjam neki, hogy be szeretnék jelentkezni, csak nem egyéni, hanem csoportos terápiára, vagy hogy működik ez?


Én azzal a gyanuval élek, hogy egy enyhébb nárcisztikus személyiségzavarom van. Évek óta tudom, hogy valami nincs rendben velem, eddig azt gondoltam, borderline vagyok (igazak rám az ottani tünetek egy jelentős része is), de ma olvastam a nárcisztikus személyiségzavarról viszonylag hosszabban... és basszus, mintha a saját naplómat olvastam volna a saját érzéseimmel. Durva volt.



2022. márc. 22. 11:57
 1/4 gublug ***** válasza:
100%

Helló. Először kell egy helyes diagnózis. Én megkérdeznék 2-3 orvost is. Aztán ha megvan a diagnózis, akkor kérdezd meg az orvost, hogy hol van a közelben csoport.

Vagy keress a neten.

2022. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gublug ***** válasza:
100%
Azt akartam mondani, hogy nem mindegy h milyen csoportba jársz. Ezért kell a diagnózis.
2022. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig pontos az amit az interneten olvasol. Én sokáik meg voltam győződve arról, hogy borderline-os vagyok, majd kiderült, hogy bipoláris vagyok és autizmusom van.

De ezt egy pszichiáter könnyen megmondja neked, hogy mi is pontosan amivel küzdesz, mert néha egy “sima” depresszió is tud sokfajta félrevezető tünetet produkálni.

Ezért fontos a diagnózis. Majd a diagnózis után, biztos találsz valamilyen csoportterápiát.


Amúgy nem létezik enyhe személyiségzavar. Vagy van, vagy nincs, csak valakik inkább befele fojtják el ezért a külvilág nem észleli annyira (ez a borderline-ra vonatkozik)

2022. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3, én azt olvastam, hogy a narcizmus is spektrum zavar, tehát több szinten valósulhat meg, nem mindenkinek ugyanolyan erősen jönnek a tünetek.
2022. márc. 23. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!