Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez csak szorongás és "normális...

Ez csak szorongás és "normális" ebben a helyzetben, vagy esetleg valami olyan amivel komolyan foglalkoznom kellene?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem nagyon szoktak befolyásolni a nagy világ dolgai a mindennapi életemben, a Covidon se stresszeltem szét magamat.

Viszont bejött a háború, az áremelések, körülöttem hullanak, vagy súlyos betegek az emberek (családban és közeli barátok is) és kezdem úgy érezni, hogy szétvet az ideg. Szeretnék gyereket, már lassan harmic vagyok, de hála a családtámogatásoknak, esélytelen, hogy irgalmatlan mennyiségű hitel nélkül nagyobb otthonba költözzünk, ahol családot alapíthatunk.

Hiába nem foglalkozom vele, tudatosan próbálom kizárni amit csak tudok, sőt a párommal kirándulni is elmegyünk, hogy lekapcsoljunk, de amint visszatérek a való életbe, elkezdek brutálisan szorongani.

A munkámban, ezáltal a hétköznapi életemben nem tudom sajnos ezeket kizárni.


Kezdem azt érezni, hogy akadályoz a megszokott életemben ez a gond (2-3 hete, talán egy hónapja), egyre kevésbé tudok koncentrálni a munkámra (rááadásul itt is látom folyamatosan a fent leírt dolgok hatását), otthon is csak vegetálok, maximum bámulom a tévét. Ha a családommal vagyok nem tudom jól érezni magam, menekülök haza a zárt kis vackomba. Néha külön szorongani kezdek, (vagy nem tudom mi ez az érzés) hogy részt kell vennem valami családi eseményen és próbálnám kihúzni magam, de akkor meg attól vagyok ki, hogy most biztosan rosszakat gondolnak rólam, meg megbántom őket (agyrém, komolyan...)


Most próbálom magam rávenni egy kis sportolásra, hátha az segít, de néha örülök, ha dolgozni elvonszolom magam, nemhogy még valami hasznosat is csináljak :(


No és ez volt a nyavalygás része, a fő kérdés, hogy mit tehetek még? Szükséges vajon szakember, vagy próbáljam meg valahogy összeszedni magam? Esetleg valami vény nélkül kapható stresszcsökkentő bogyó segítene (bár nemigen hiszek benne)?


Ti is érzitek ezt esetleg mostanság? Hogyan küzdötök meg vele?



#szorongás #nehéz hétköznapok
2022. márc. 22. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó hogy leírtad!

Bennem napok óta motoz, gondoltam itt leírom, kérdezek de végül nem tettem mert ismervén a helyi trollokat csak belém kötöttek volna, ami plusz nem hiányzik.


Szóval én is elkezdtem szorongani és egyre rosszabb, ezer százalék biztos hogy a háború miatt.

Szerintem kérdező, erre csak 1 gyógyír lesz ha vége lesz a háborúnak.

Egy gyógyszer, egy kupica pálinka csak tüneti kezelés és ráadásul rendkívül addiktív mindkettő.


Jól csináljátok! Menjetek sokat ki a természetbe, programokat csinálni. És várni.

2022. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költenék közhelyeket pufogtató pszichiáterre, mert a számlán is lehet szorongani. Amúgy ebben az ügyesen szétbarmolt világban nem is csoda, hogy feszült/depis az ember. Nyugtatók, alkohol csak tüneti kezelés, viszont pillanatok alatt rá lehet szokni. Ami nekem bevált, az a természetfilmek, nyugis könyvek, vidám filmek. De lehet relaxálni, festeni, legózni, gyöngyöt fűzni, vagy bármi, ami eltereli a figyelmedet.
2022. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a választ!


Addig semmi gond, amíg masszívan csinálok valamit, de alapvetően, ha öt percre a saját fejemben vagyok, már feszülök. Vagy ha elnézek anyukámékhoz, menekülök haza. Bánt hogy ilyen lettem. Kezd a lakás is szaladni, pedig amúgy rendben tartom a környezetem.


És sokszor a munkahelyemen is inkább gyakorit olvasok, mert képtelen vagyok a feladataimra koncentálni, olyan fura nyomást érzek. :(

2022. márc. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!