Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségből ki lehet...

Pánikbetegségből ki lehet gyógyulni hosszabb távon úgymond ha "beleáll" az ember a necces helyzetekbe?

Figyelt kérdés
Beleállás alatt azt értem, hogy ha bármi roham jön (nálam leggyakoribbak a szédülés, a hányinger és a rettegés), akkor nem próbálok meg elmenekülni haza, gyógyszereket bevenni meg elbújni a világ elől, hanem ott maradok ahol és ahogy vagyok, és azt mondom magamnak, ha hányni kell akkor igenis hányni fogok (sose hánytam még amúgy amióta 5 éve beteg vagyok), ha szédülök majd elmúlik, hisz úgysem szervi oka van, ha elájulok majd valaki segít, ha úgy érzem meghalok akkor majd elmúlik, ha mégsem akkor meg úgyis meg kell egyszer halni... Szóval értitek. Ezzel a taktikával, ha eléggé rá tudom beszélni magam és megpróbálok a végletekig kitartani, akkor egy idő után kijöhetek végre győztesen? A gyógyszerek ugyan sokat segítenek, de félek hogy teljesen soha nem fogok meggyógyulni... És én nem akarom így leélni az életem, 25 éves vagyok, életem legszebb évei mentek már a kukába emiatt a betegség miatt, és most sikerült osztálytalálkozón olyan élményeket szereznem egyik osztálytársnőmtől, ami új értelmet adott a betegség elleni küzdelmemnek...

2022. márc. 23. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A pánikbetegség pszichoszomatikus betegség. Ami azt jelenti, hogy lelki eredetű és a beteg annyira meggyőzte magát, hogy beteg és annyira hisz benne, hogy megjelennek a fizikai tünetek is. Tehát csak úgy szabadulhatsz tőle, ha ellenállsz. Egyébként a pánikbetegség instant elmúlik bizonyos élethelyzetekre. Valakinek elmúlik, ha lesz kolbász a hátsójába, valakinek egy munkahely váltás a gyógyír, ilyesmik.
2022. márc. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebben van valami amit mondasz. Ugyanis hiába vannak néha borzalmas rosszulléteim, még úgy is hogy szedek gyógyszert, az osztálytalálkozómon egy percig nem volt még egy kósza megingásom sem, életem legszebb élményeinek egyike volt, pedig eleinte elmenni sem akartam mert rettegtem a rohamoktól, a bezártságtól, illetve hogy mit fognak szólni amikor megtudják mi van velem. Ehhez képest támogatást, szeretetet és jókedvet kaptam egész este. És mellé még olyan élményt az egyik lánytól, aminek hatására tettem fel ezt a kérdést, mert bármit megadnék érte úgy érzem, és ha ez az ára akkor beleállok a pánikba akkor is ha ott pusztulok el.
2022. márc. 23. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálam az volt a kulcs, hogy alaposan kivizsgáltattam a szívem, és tudatosítottam magamban, hogy amikor rohamom van, az nem infarktus, hanem pusztán pánik. 2018-ban jött az első roham, azóta egész jól vagyok, gyógyszer nélkül (sose szedtem), pszichológusnál voltam max. 3x. De tudom milyen rossz... Én egyedül nem mertem maradni, féltem, hogyha bekrepál a szívem, majd nem lesz, aki segítsen... Így volt nem egyszer, hogy céltalanul bolyongtam a városközpontban, hogy emberek között legyek,üzletekbe mentem, találkoztam ezzel-azzal, csak hogy ne legyek egyedül. Tudom milyen borzalmas az az elemi félelem.
2022. márc. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Az utolsóval együtt értek, szerintem is az egyedüllét is vállthat ki ilyen tüneteket, nekem is főként akkor jön elő mikor egyedül vagyok, van mikor iskolába lényeg hogy akkor ha van időm gondolkodni, viszont ha elterelem a figyelmem már el is múlik.
2022. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ez a taktika beválhat. Maradj a helyzetben.
2022. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálam ugyanúgy volt, mint a hármasnál. 18 éves koromban volt, kivizsgáltak mindent, megnyugtattak, hogy nincs szervi bajom, így képes voltam lenyugtatni magam, hogy ezt csak az elmém csinálja velem. Az elején nehezebb volt, utána már egy re könnyebb, aztán 10 éve már elő sem jött, mert már barmikor le tudom előre állítani az agyam és így a testem is.
2022. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Agykontroll segít,tudatos lazítás ,legzesre figyelni.ha egy pszichológust vagy pszichiátert megkérdezel milyen technikák vannak biztos segítenek majd.az internet tele van meditációs zenékkel, irányított meditációval.nm elsőre fog sikerülni,de csinálni kell és ennyi.nm szabad híreket és idegrendszerre káros filmeket nézni.minden megy a tudatalattinkba.nekem a bálna és delfin hangok a kedvenceim.youtube ön millió videó van fenn.
2022. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Mindfulness meditációt és autogen tréninget (relaxáció) javaslom szakemberrel megtanulni.


Semmelweis Egyetemen vannak 2 hetes csoportterápiák. (Relax, meditáció) Vagy egyéni terápiában.

2022. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!