Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pletykáktól, lejáratástól,...

Pletykáktól, lejáratástól, megszégyenítéstől félve nem tudok megnyílni, teendő?

Figyelt kérdés

Életem jelentős részét végigkísérte, hogy kitalált dolgokat pletykáltak rólam, például volt munkahelyen. A főnök bizalmasa által lettek terjesztve ezek, az ilyen jellegű kitalálmányokat a főnök tényként kezelve elfogadta. A főnök bizalmasa gondoskodott arról, hogy ha mondjuk hétfőn kitalált valami pletykát, akkor azokhoz a kollégákhoz is eljusson, akik csak csütörtökön jöttek vissza szabadságból.

Társaságban (munkahelytől függetlenül) is átéltem ezt, amikor valaki olyan terjesztett pletykát rólam, aki egész életében mások lejáratására képezte magát. Át kellett élnem, hogy mindent elhisznek, elborzadva közlik velem, hogy "ezt azért nem gondoltuk volna". Sose kérdeztek hogy "ez tényleg igaz?" vagy bármit.

Úgy érzem, hogy mások szemében mindig azok az emberek tudnak hitelesek lenni, akik saját ingerszegény életükbe csak mások degradálásával tudnak valamiféle történést kreálni.

Ha át kell élnem ezt, mintha megsemmisülnék a szégyentől, megalázva érzem magam, hogy undorító emberek miatt kelljen védekeznem, magyarázkodnom, bár a pletykákkal foglalkozóknak nem én vagyok a hiteles.

Sajnos egész életemben túlságosan foglalkoztatott, hogy ki mit gondol/gondolhat rólam.


Szakemberek nem tudtak segíteni, a "na és aztán nem mindegy hogy mit beszél aki rosszindulatú?" mondatok nem segítettek.



2022. márc. 23. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szakembert aki rendbe teszi az önértékelésed.
2022. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni, mint saját magadon dolgozni. Ha eddig csak olyan terapeutát találtál, aki annyit mondott: ne törődj vele, akkor keresni kell egy másikat.
2022. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nehéz összeszámolni hogy eddig hánynál voltam.
2022. márc. 23. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetős terapeutánál voltál? Ütősebbet keress, aki a mélybe megy. Pl. szimbólumterápia. Pszichodráma is jó. A gyökereket kell keresni.

Menni fog, ne add fel :)

2022. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Sokan vagyunk így ezzel.
2022. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sématerápiával foglalkozó szakember is jó lehet.
2022. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És amióta nem nyílsz meg, ez a probléma megszűnt? Azért kérdezem, mert ha kitált dolgok voltak, akkor azt akkor is el tudják terjeszteni, ha nem mondasz magadról semmit.
2022. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, végülis akkor se voltam nyitott, amikor ezek történtek, inkább úgy kellett volna fogalmaznom, hogy nem tudok feloldódni, ellazulni stb.

Úgy érzem, hogy másokkal ilyet nem tettek. Egyébként az is hozzátartozik, hogy soha nem mertek volna úgy beszélni másokkal, mint velem.

Kognitív sématerápiával foglalkozó szakembereknél voltam, meg másfajta módszerrel dolgozónál is.

2022. márc. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!