Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült legyőznie...

Valakinek sikerült legyőznie a szociális fóbiát?

Figyelt kérdés

Jártam 1 évet pszichológushoz. Arra jó volt, hogy megmondta, mitől van ez a dolog.

Gyermekkori traumák, genetika és szülői minta.

Viszont több dologban nem tudott érdemben tenni a történethez.

Olyanokat mondott, amit én is tudok és nem enyhült a szorongásom és nem nőtt az önbizalmam.


Munka területén is eléggé vissza fog a szorongás.


Mondta a pszichológus, hogy csak folyamatos szociális helyzetek gyakorlásával fog élmúlni a szorongás viszont teljesen valószínűleg nem, mert alapból is szorongó természetem van.


Pszichiáter megéri? Gyógyszeren gondolkozom. Hátha elmulasztana a szorongast és még jobban bele tudnék menni a szociális helyzetekbe és ha pozitívan jönnék ki belőle kapnék egy kis önbizalmat és talán később gyógyszer nélkül se lenne bennem annyi szorongás.


A pszichológusom azt mondta nincs olyan gyógyszer, ami önbizalmat ad. Meg felesleges akármit szedni.

De ha már a szorongató érzés sikerülne elnyomnia és a szociális helyzetekbe kicsit rugalmasabb lennék abból viszont tudnék önbizalmat szerezni.


Szerencsére azért nem súlyos a szociális szorongasom ezt a pszichologusom is megmodnta, de pont elég ez is



2022. márc. 26. 13:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
40%
Menj el egy másik pszichológushoz, aki nem enged el annyival, hogy gyakorolj, hanem kísér is a gyakorlás útján. Ne akarj gyógyszert szedni, nem olyan könnyű azt letenni, azt hagyd a végszükségre. Meg kell erőltetni magad. Te a könnyebb utat akarod választani, hogy majd a gyógyszer megoldja helyetted, kiveszi a nehézséget. Nem, a nehézséget be kell vállalni. Kis lépésekben, először csak annyi, hogy az utcán megkérdezed, hogy hol a posta, meg hogy két mondatos beszélgetésbe elegyedsz a bolti pénztárossal.
2022. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
0%
Már megint jöttél ide sajnáltatni magad....tudod mit? Szedj egy egy is MDMA-t, vidám leszel tőle és magabiztosabb 😆😆😆
2022. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
2.Nagyon szomorú életed lehet ha mások gonjaiból csinálsz viccet és magadban röhögsz ezen!
2022. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
0%

Ez a baj a mai emberekkel, hogy nem mernek mások közé menni és máris gyógyszereket akarnak. Persze én vagyok a hülye és nem értem meg, hogy szorongás meg depresszió meg borderline, nárcizmus meg ilyenek ma a divatos betegségek 16 évesen.

Itt van a baj, hogy a társadalom gyengébbik felét minden áron elakarjuk tartani, de közben ők csak lehúzzák azokat akik esetleg pörgetnék a gazdaságot. Ilyenkor mindenki más hülye, csak a kérdező nem mert neki segítségre van szüksége.... Esetleg menjek oda helyetted másokkal beszélgetni? Menjek helyetted dolgozni?

2022. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
86%
4.csak hogy ez a vélemény semmiben nem segíti a kérdezőt...nyugodtan megtartahatod magadnak a véleményed itt, mert oké leírtad most jobb?
2022. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó!

Mèg maga is kerülhet olyan helyzetbe, hogy gyengèbb lesz, ès segíteni kell. Addig szokták lenèzni a segítsègre szoruló emvert, amíg ők maguk sem kerülnek hasonló cipőbe. Kívánom, hogy minèl kèsőbb kerüljön rá sor.

2022. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Ezt nekem írtad, mert én az 5ös vagyok? Pont hogy én a 4es ellen beszéltem.:)
2022. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
47%
Persze. Rendszeres sport és kognitív viselkedésterápia. Teljesen nem múlt el, nagyon ritkán bizonyos helyzetekben elő jön, de nem olyan nagy szám, mint amilyennek tűnik, legyőzni a szoc. fóbiát. :)
2022. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
61%
8.akkor minek írsz ide? itt senki nem kíváncsi a véleményedre!
2022. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
55%
2-es, 4-es és 8as válaszoló jelentettem a válaszaidat!
2022. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!