Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Füves cigitől mentális betegség?

Füves cigitől mentális betegség?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 alkalommal füveztem eddig életemben és nemvolt semmi probléma élveztem viszont az utolsó cigitől olyan rosszul lettem hogy elvitt a mentő.. ez fél éve volt de mai napig nemtudom mi ez és még mindig rosszul vagyok eddig azt hittem idővel elmúlik de csak rosszabodott.. a világot valószerűtlennek látom olyan mintha álmodnék torz minden.. és a saját testem is olyan mintha nem az enyém lenne idegen minden és jönnek rám rohamok gondolom pánikbetegség.. és olyan mintha elszakadtam volna a külvilágtól furán látom a dolgokat minden más lett..

És pár napja meg olyan reménytelenség érzetem van meg öngyilkos gondolataim hogy egész nap azon agyalok hogy öljem meg magam stb..

Szerintetek mit csináljak?? azon kívül hogy pszihologushoz meg pszihiáterhez megyek majd ha lesz időpont.



2022. márc. 29. 00:40
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja és neten utánanéztem hogy a tünetek derealizációra/deperszonalizációra utalnak meg depresszio de nemvagyok benne biztos majd meg mondja a doki..
2022. márc. 29. 00:41
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Én évek óta szívok van amikor hosszan és rendszeresen de ilyet nem tapasztaltam sem magamon sem a spanjaimon. Ettől függetlenül másnál előfordulhatnak komplikációk, de amit tudok az vagy egy kiadós hányás első alkalomkor, vagy átmész bealvósba. Aki hajlamos rá annál mentális betegségeket előhozhat, de szerintem az is intenzív hosszú használat után. Van egy sanda gyanúm,hogy te valami fűnek nevezett herbalt szívtál, ezek mesterséges kémiai cuccok amit összeütnek valami paréval és eladják fűnek, de köze sincs hozzá. Persze nem tudhatom mi volt pontosan abban a cigiben de ezek a mesterséges szarok okozhatnak ilyesmi tüneteket. A tanácsom az lenne ismeretlen helyekről hozzáértés nélkül ne nyomj ilyeneket a másik pedig,hogy méregteleníts, frissítsd fel magad. Nagyon valószínű pár nap mulva helyrejösz. Ne ess pánikba, adj egy kis időt mire kitisztulsz! Minden jót!
2022. márc. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! De már szerintem adtam elég időt fél éve így vagyok.. és biztos hogy fű volt mert rokontól szerváltam mindig és haverral szívtuk neki semmi baja én meg így vagyok azóta is nemtudom milehet ez.. lehet hogy volt rá hajlamom és a fű kihozta ezeket a dolgokat? Csak mert a családba több mentalis beteg is van..
2022. márc. 29. 01:02
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy nem a fűtől volt. Vagy nem fű volt.
2022. márc. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Fűtől pár óra alatt ki kellet volna tisztulnom de már tavaj szeptember óta így vagyok.. ha kiderül nem fü volt benne megölöm a palit ha rokon ha nem..
2022. márc. 29. 01:08
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Akiben van hajlam mentális betegségre, azt a drog bármikor előhozhatja, akkor is, ha egyébként sosem jelentkezett volna. Ehhez elég a fű is. Nagyon ritka esetekben de sajnos előfordul. A többség meg évekig használ bármit, semmi baja.


Nekem is maradt vissza problémám. A pánikrohamok már megszűntek, a hangulatingadozás durva dühkitörésekkel nem. 8 év intenzív drogozás után 6 évvel is pszichológushoz járok, szedem a gyógyszert amit az orvos felír. Kb egy diagnózist sem tudtak 6 év alatt összehozni. Lehet, hogy semmi köze a droghoz, de az tény, hogy előtte ilyen gondjaim nem voltak. A legsúlyosabb dolgok mint a pánikroham, pedig magától elmúlt egy idő után miután leálltam, a paranoia is. Így gondolom valamit biztos a drogok b.asztak el az agyamban.

2022. márc. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha füveztél már előtte biztos nem kevered össze a bio szarral. A fű szaga, íze, hatása, azért nem nagyon keverhető össze a biofűvel.
2022. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A fű nagyon is tud ilyen állapotot előidézni, főleg ha hirtelen túl erős behatást okoz. Tehát hatásként, amit írsz, teljesen valós.

Azért nem tudsz kijönni ebből a deperszonalizált állapotból, mert szorongsz folyamatosan ezen az egészen. A szorongás, mint ahogy a fű hatása is, kialakít egy túlélő állapotot az agyban, amikor feladja a finom dolgokat, mert túl fáradt, túl kimerült és csak a túlélésre koncentrál, egyfajta cső látásként.


El kell engedned kicsit az egészet. Meg kell nyugodnod, le kell lazulnod. Használj meleg fényű megvilágítást, chill zenét! A legjobb, amit tehetsz, hogy ignorálod kicsit az egészet. Egy idő után kis lépésekben így el fog párologni a dolog és visszaközeledsz a valósághoz.

2022. márc. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Akkor lehet else fog mulni ez a dolog? mert engem elég erősen hátráltat a mindennapokban..
2022. márc. 29. 01:15
 10/28 A kérdező kommentje:
#8 hát remélem elmúlik hamarosan mert ha nem megölöm magam így nem lehet maradni.
2022. márc. 29. 01:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!