Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lelkileg nagyon rottyon...

Ha lelkileg nagyon rottyon lennél, akkor bevonulnál pszichiátriára/pszichoterápiás intézménybe?

Figyelt kérdés
Vagy elegendő az egyéni terápia?

2022. márc. 25. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
29 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert egyszer már voltam hat hétig. Semmi, de semmi nem lett jobb.
2022. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1: Le tudnád írni a tapasztalataidat ide, vagy privátban esetleg?
2022. márc. 25. 10:55
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Intimebb részeken privátban sem. Amit tapasztaltam:

Panaszkodtunk az kajára. Az kb. úgy nézett ki, hogy reggeli baromfi konzerv, ebéd baromfi, vacsora a reggel otthagyott maradék konzerv.

Hogyan jön ide? Hát úgy, hogy nem próbáltak meg intézkedni, hogy ne így legyen, hanem a délelőtti nagy beszélgetésben kérdezgettek, kinek milyen lelki traumát jelent az ehetetlen kaja. Személyes, négyszemközti foglalkozáson tőlem várta a terapeuta, mondjam el mi bajom van.

Szabadidőnkben kicsúszott a számból egy mondat. Belátom, akik köröttem voltak, nem tudták hova tenni, de semmi jelentősége nem volt. Az ügyeletes nővér azonnal és bőszen elkezdte lejegyzetelni.

Hat hét után szépen elköszöntem.

2022. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egy szobában hány ember van? Milyen emberek vannak ott? Milyenek a csoportfoglalkozások, hogy kell elképzelni? Gondolom bármelyik pillanatban kirakhatnak.

Úgy érdemes odamenni, hogyha van elég pénzem és lakhatásom az adott városban?

2022. márc. 25. 11:23
 5/17 anonim ***** válasza:

Én most vacilláltam, végül nem feküdtem be (bipolár depresszió + szorongás), mert a Tündérhegyen 40-en várnak a sorban, a János kórház nappali gondozóját meg nagyon szidják.

Nekem az volt nagyon rossz, hogy egy ideig nem találtam terapeutát, és magamra voltam hagyva a súlyosodó problémámmal. Most már pár hete stabilan van egy pszichológus, akivel tudunk beszélni, és ez ad egy biztonságérzetet. E mellett elmentem egy magán pszichiáterhez is, aki felírt egy hangulatjavítót, ezt majd mindjárt elkezdem szedni. Ez is növeli a biztonságérzetemet, így lassan leállok a nyugtató szedésével. Írhatsz privátot, ha gondolod.

2022. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

1., 3. vagyok. Kérdezőnek válaszoltam, tényeket írtam le. Nem tudom, mit lehet lepontozni ilyenen. Na mindegy.

Ez egy budai villában volt sok éve. Már nem létezik. Hogy máshol milyen körülmények voltak és vannak, nem tudom. Szerintem nem egységes. Itt a szobák olyanok voltak, mint régebben a sokágyas kórtermek. Társalgó kötötte össze ezeket.

Az egyikben gyűltünk össze délelőttönként. Egy terapeuta némileg moderálta a beszélgetést, de mi magunk alakítottuk, miről folyik a társalgás. Én semmi értelmét nem láttam.

2022. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Azt mondják, hogy az a rossz, hogy a sima depisek össze vannak zárva a pl. folyton üvöltő, menthetetlen skizofrénekkel, haldoklókkal. Tehát ettől nem lesz jobb a kedved. De én ezt csak hallottam, úgyhogy lehet, hogy nem minden kórházra igaz.
2022. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem. Gyerekkoromban anyukám többször feküdt a pszichiátrián, soha semmi nem segített neki, amúgy is zömmel gyógyszerrel tömték, amiről nem látom be, hogy pontosan mire is volt megoldás az adott helyzetben. Azóta is gyógyszerfüggő. Rendszeresen jár pszichiáterhez, akinek a sok év kezelés alatt nem tűnt fel, hogy masszív alkoholfogyasztó, pedig el lehet képzelni, hogy arra a maréknyi antidepresszánsra és benzodiazepinre a tömény milyen hatással van. Az én tapasztalatom az (és egyáltalán nem biztos, hogy nekem van igazam), hogy azokra a problémákra, amitől az ember “lelkileg nagyon rottyon van”, nem ez a megoldás.
2022. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
A Tündérhegyen (Buda) vannak csoportos foglalkozások is, ha már terhelhető vagy, oda szombat de. kell jelentkezni. De lehet, hogy még neked is korai, mint nekem.
2022. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nézz körül, hogy hány ilyen hely van, ami neked elérhető. S azokról mi az értékelés a google maps-en, illetve itt is rá lehet kérdezni konkrét helyekkel kapcsolatos tapasztalatokra.
2022. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!