Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szociopata lettem az engem...

Ha szociopata lettem az engem ért rossz élmények miatt, akkor ez még visszafordítható?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám és valószínűleg depresszióm van. De nem ez a legrosszabb, hanem, hogy gyilkos és öngyilkos gondolataim vannak, sokat beszélek magamban, már a saját rokonaimmal se nagyon tudok beszélni. A munkahelyemen semmi bajom, ott azt érzem, hogy van értelme annak, amit csinálok. Viszont otthon elkezdődik az őrület és olyanok jutnak eszembe, hogy semminek nincs értelme, mert úgy is meghalok vagy hogy hogyan jó lenne egy atomháború.

Ezeket sokszor hangosan ki is mondom. Nem is nagyon vannak érzéseim, kb csak rosszul tudom magam érezni.

Ebből még ki lehet jönni?



2022. márc. 29. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkepp keress fel egy orvost!

Mik tortentek veled, aminek hatasara ilyen lettel? Elkepzelhetonek tartom, h ha silerulne feldolgoznod a multat, akar ujra normalis eletet elhetnel. Nem tudni. Illetve az orvosok tobbet tudnak majd mondani.

2022. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! Nem hinném, hogy szociopata vagy, inkább kiégett, fáradt, depressziós. Sőt, a depresszió tankönyi példája az általad leírt tünetcsoport.

Én is egy nagyon sötét korszakomat élem épp, semmit nem érzek, üres és közömbös vagyok, mindenki és minden idegesít. A koronavírus és a háború valamiféle izgalmat adtak az unalmas életemnek. Nem ijednék meg egy atomháborútól sem szerintem.


Azt javaslom, hogy keress egy pszichiátert, pszichoterapeutát és kezeltesd, mert idővel csak mélyebbre zuhansz, onnan pedig nehezebb kikerülni.

2022. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy én tisztában vagyok azzal, hogy ez nem helyes, és mindezt a depresszió okozza. Én is épp terapeuta keresésben vagyok.
2022. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Ennek mégis mi köze a szociopátiához? A leírtakból semmi sem utal arra, hogy szociopata lennél.

Depressziód és szorongásos zavarod van. Javulni fog az állapotod, ha találsz egy megfelelő pszichiátert és pszichoterapeutát. Ilyenkor a gyógyszeres kezelés és a pszichoterápia kombinációjára van szükség.

2022. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!